Iskolajáték Podgoricában: az ETO az első meccsen eldöntötte a továbbjutást

2021.04.03. 17:50
Stine Oftedal kilenc gólt szerzett Podgoricában (Fotó: Szabó Miklós, archív)
A női kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjében, a párharc első felvonásán a Győri Audi ETO KC idegenben 30–19-re legyőzte a montenegrói Buducsnoszt Podgoricát. A visszavágót április 10-én, 18 órától rendezik meg Győrben.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
NEGYEDDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS
BUDUCSNOSZT (montenegrói)–GYŐRI AUDI ETO KC 19–30 (11–16)
Podgorica, zárt kapuk mögött. V:
Hrisztidi, Papamatteu (görögök)
BUDUCSNOSZT: Arenhart – RADICSEVICS 5 (2), Maszlova 3, Gribics 3, Ramuszovics 1, PINEAU 5 (1), Pavicsevics 1. Csere: Attingré (kapus), N. Vukcsevics, Dzsaferovics 1, Kadovics. Edző: Bojana Popovics
GYŐR: LEYNAUD – Lukács V. 4, Nze Minko 4, BRATTSET 3, EDWIGE, V. Kristiansen 3, Görbicz 4 (2). Csere: Silje Solberg, Glauser (kapusok), S. OFTEDAL 9, E. AMORIM 3, Anne M. Hansen, Fodor Cs. Edző: Danyi Gábor
Az eredmény alakulása. 6. perc: 1–4. 10. p.: 3–7. 15. p.: 6–8. 21. p.: 9–10. 23. p.: 10–12. 37. p.: 12–20. 49. p.: 14–26. 56. p.: 18–28
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 2/2
Bojana Popovics:
– A világ legjobb csapatával csaptunk össze, amely a mérkőzés minden szakaszában remek kézilabdát játszott. Talán túl sok energiával játszottunk és kevesebb ésszel.
Danyi Gábor: – Megérdemeltük a győzelmet, kemények voltunk védekezésben, és ha hibáztunk is, még mindig ott volt Amandine Leynaud a kapuban. Most nyertünk, de van még egy mérkőzés, és a Buducsnoszt sohasem adja fel.

A két csapatnak friss emlékei lehettek egymásról, hiszen a csoportkörben már kétszer is találkoztak: Podgoricában 26–21-re, Győrben pedig szintén öt góllal, 34–29-re nyert az ETO.

Danyi Gábor csapata ezúttal is jól kezdett: Amandine Leynaud egymás után mutatta be a védéseket, ebből pedig gyors és könnyű gólokat szereztek a győriek. A 10. percben már néggyel vezetett az ETO, majd miután a 17. percben is négy volt az előnye, érkezett az időkérés a nemrég a montenegrói válogatott szövetségi kapitányának is kinevezett Bojana Popovicstól. Ez jó hatással volt a hazaiakra, Jovanka Radicsevics és Allison Pineau vezérletével egy gólra is felzárkóztak, az egyenlítés azonban nem jött össze.

Sőt, Danyi Gábor időkérése után egy kettős emberhátrányt is kivédekezve 4–0-s rohamot vezetett az ETO, a Buducsnoszt pedig már csak egy időn túli hétméteresből volt eredményes az első félidőben, így a szünetben öt góllal vezetett a magyar csapat. 11–16

A fordulás után nem változott a játék képe: a Buducsnoszt támadásban ötlettelen volt a kemény győri védekezéssel szemben, míg az ETO elsősorban a pazar teljesítményt nyújtó, végül tizenegy lövésből kilencszer eredményes Stine Oftedalnak köszönhetően egymás után szerezte a gólokat átlövésből vagy lerohanás után.

Nem csoda, hogy folyamatosan nőtt a különbség a két csapat között, a magyar együttes a 45. percben már tíz góllal vezetett (14–24). És itt még nem volt vége, a montenegróiak egyszerűen nem tudtak gólt szerezni, így az ETO 12 góllal is ment. A kiütéses győzelem nem maradt el: a Győri ETO 30–19-re nyert Podgoricában, így a jövő szombati visszavágótól függetlenül már készülhet a budapesti négyes döntőre.

További szombati eredmény
CSM Bucuresti (román)–CSZKA Moszkva (orosz) 32–27 (20–12)
Ld: Lazovic, Neagu 6-6, ill. Szkorobogacsenko 6

NŐI BAJNOKOK LIGÁJA, NEGYEDDÖNTŐ
Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)–GYŐRI AUDI ETO KC 19–30 április 10., 18.00
Vipers Kristiansand (norvég)–Rosztov-Don (orosz) április 10., 14.00 április 11., 14.00
CSM Bucuresti (román)–CSZKA Moszkva (orosz) 32–27 április 11., 16.00
Brest (francia)–Metz Handball (francia) április 4., 16.00 április 10., 16.00
Az első mérkőzéseket az elöl álló csapat otthonában, a visszavágókat fordított pályaválasztással rendezik meg. Kivéve a Vipers–Rosztov-Don párharcot, amelyben mind a két mérkőzés Oroszországban lesz.

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc:Dzsaferovics nem találja el a kaput. Nze Minko lő még egy gólt (19–30). A hazaiak kapnak még egy időn túli szabaddobást, de ebből nincs lövés se, az ETO 30–19-re megnyeri a meccset, és a továbbjutás kérdését is eldönti.

59. perc: Grbics pattintja a labdát a kapuba egy betörés után (19–29). Hansen lövése nem jó.

58. perc: Maszlova távoli, előkészítetlen lövése ezúttal nem okoz gondot Leynaud-nak. Labdát szerez Pavicsevics, de Radicsevics nem tud gyors gólt lőni, szabaddobást kapnak a hazaiak.

57. perc: RáadásulDzsaferovicsot utólag két percre kiküldik.

56. perc: Maszlova lő még egy gólt (18–28). Oftedal megfutja a védőjét, majd könnyű gólt szerez. 18–29

55. perc: Nze Minko egy remek csel után lő gólt. 17–28

54. perc: Maszlova lövésébe belekap Leynaud, de a labda végül a kapuban köt ki. 17–27

53. perc: Gyors montenegrói támadás, amelynek végén Pavicsevics lő gólt (16–26). Danyi Gábor reklamált ki magának egy sárga lapot még az előző szituáció miatt. Ez már bent van, Nze Minko passza után Brattset eredményes. 16–27

52. perc: Több mint tízperces hazai gólcsend szakadt meg,Dzsaferovics lőtt gólt (15–26). Brattset nem találja el a kaput, fújást pedig nem kap.

51. perc: Azonnal visszaszerzi a labdát az ETO, Danyi Gábor időt kér. Pineau blokkolja Hansent. Lukács nem tudta megfogni a labdát.

50. perc: Ezúttal sincs hazai gól, de most Oftedal lövését védi Attingré.

49. perc: Oftedal védhetetlenül bombázza a kapu jobb felső sarkába a labdát. 14–26

48. perc: Pineau fárad, eladja a labdát. Hansen veszítette el a labdát, de a hazaiak is elvesztik.

47. perc: Pavicsevics lő, Leynaud hárít, ez ma már a 14. védése a francia kapusnak. Ez is bent van, Oftedal lő gólt. 14–25

46. perc: Grbics a kapu mellé lövi a labdát. Oftedal lövését védi a kapus, szabálytalanságot nem látnak a görög játékvezetők.

45. perc: Lukács passza után Görbicz lő gólt, közte tíz. 14–24

44. perc: Időt kérnek a hazaiak. Pineau lövése nem jó.

43. perc: Lépéshiba miatt megint elveszik a labdát a Buducsnoszttól. Amorim nem szórakozik, a szaggatottnál felmeg, és a kapuba bombázza a labdát (14–23). Először vezet kilenccel az ETO.

42. perc: Elveszik a labdát a hazaiaktól, de Lukács lövését Arenhart védi.

41. perc: Kiegészült az ETO. Oftedal ennek örömére újabb gólt szerez. 14–22

40. perc:Dzsaferovics ziccerét Leynaud védi.

39. perc: Hibáznak a győriek, rohannak a hazaiak, Pineau gólt lő (14–20). Sőt, Nze Minkót két percre kiállítják. Kristiansen bejátszása után Brattset lő gólt. 14–21

38. perc: Maszlova lövése ezúttal beakad. 13–20

37. perc: Pineau-t sikerül sikerül sáncolni, majd Leynaud véd a sarokdobás után. A másik oldalon Kristiansen harcol ki hetest. Görbicz magabiztosan belövi a bal alsó sarokba a labdát. 12–20

36. perc: Nagyon nyögvenyelős a hazaiak támadása, már passzívnál a Buducsnoszt…

35. perc: Győri labdaszerzés, Oftedal passza után azonban Lukács Arenhartot találja el.

34. perc: Grbicset blokkolják, majd rendezetlen védelemmel szemben ismét Oftedal eredményes (12–18). Pineau lövése nem jó, rohan az ETO, Brattset gólt lő. 12–19

33. perc: Pineau bombázza kapuba a labdát (12–16), majd Oftedal szerzi meg a negyedik gólját. 12–17

32. perc: Maszlovát sikerül sáncolni, de elveszik Brattsettől a labdát a gyorsindítás végén.

31. perc: Elkezdődött a második félidő, emberelőnyben támad az ETO. Nze Minko ziccerét Arenhart védi bravúrral.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Hetes és két perc, Ramuszovicsot küldik ki. Görbicz áll a vonal mögé, és a kapuba pattintja a labdát (10–16). Kadovics is kiharcol egy hetest, időn túli lesz. Pineau a bal felső sarokba bombázza a labdát, a szünetben 16–11-re vezet az ETO.

29. perc: Amorim átlövése után a jobb felső sarokba pattan a labda, először vezet öttel az ETO (10–15). Pineau lövése után Leynaud nyomja a kapu mellé a labdát.

28. perc: Amorimról elveszik a labdát. Hét a hat ellen támadnak a hazaiak. Grbics lövése után a kapufa kisegíti Leynaud-t.

27. perc: Amorim közel kerül a falhoz, lő, Attingré pedig nem tud védeni (10–14). Radicsevics lövése nem jó.

26. perc: Letelt az első kiállítás, passzívnál az ETO, Oftedal azonban így is lő egy óriási gólt (10–13). Kiegészült az ETO, Grbics lövése után pedig lelassul a labda a sáncon, Leynaud pedig megfogja.

25. perc: 45 másodpercig kettős előnyben a hazaiak, Kadovics azonban belemegy Edwige-be. Bojana Popovics reklamál ki magának egy sárga lapot.

24. perc: Elveszik a labdát az ETO-tól, de a saját hatosának előteréből Radicsevics nem találja el az üres győri kaput. Danyi Gábor időt kér. Kisebb kavarodás a pályán, a zsűriasztalról jött a jelzés, valakit kiállítanak két percre a győriektől. Végül Hansennek írták be a büntetést, és támadhat a Buducsnoszt.

23. perc: Brattset viszi le a földre Maszlovát, két percre kiállítják. Gyorsan ki is használják az emberelőnyt, Radicsevics lő remek gólt. 10–12

22. perc: Amorim remek passza után Lukács felkanyarodik, majd belövi a ziccert (9–11). Maszlova lövését Leynaud könnyedén védi, indul a győri lerohanás, amelynek a végén Lukács átejti Arenhartot. 9–12

21. perc: Elveszik a labdát az ETO-tól. Grbics megtalálja a rést a falon, bemegy rajta, és gólt lő. 9–10

20. perc: Lukács beugrik, de Arenhart a kapufára nyomja a labdát. A hazaiak elrontják a gyorsindítást.

19. perc: Pineau kap sárga lapot. Amorim a pályán, lő is egyet, a kaput viszont nem találja el. Gyorsindítás, Radicsevics megfogja a labdát, majd gólt lő – Leynaud kifutott, így üres volt a győri kapu. 8–10

18. perc: Hetest kapnak a hazaiak, kapust cserél az ETO. Solberg nem tudja védeni Radicsevics lövését. 7–10

17. perc: Nincs hazai lövés, Oftedal viszont megtalálja a rést, és a kapuba pattintja a labdát (6–10). Bojana Popovics időt kér.

16. perc: Kristiansen egy remek csel után estében lő gólt (6–9), ráadásulDzsaferovicsot két percre kiállítják.

15. perc: Lukács ugrik be, de az ejtését Arenhart védi. Most a podgoricaiak rohannak, Pineau passza után Radicsevics lövi a kapu jobb alsó sarkába a labdát. 6–8

14. perc: Pineau most nem passzol, inkább a kapu bal oldalába bombázza a labdát. 5–8

13. perc: PasszívnálDzsaferovics lő, Leynaud könnyedén véd. Jön a szokásos győri lerohanás, Nze Minko pedig értékesíti a ziccert. 4–8

12. perc: Láb volt Oftedalnál, jöhetnek a hazaiak. Grbics kapott egyet Kristiansentől, kiállítás nincs.

11. perc: Leynaud véd, de hetest kapnak a podgoricaiak, Radicsevics pedig a kapuba pattintja a labdát. 4–7

10. perc: Grbics pazar bejátszása után Ramuszovics lő, de Leynaud védi a ziccert. Oldalt ment ki a labda, tovább támadhatnak a hazaiak.

9. perc: Kristiansen lövését védi a kapus, de jön egy védés a másik oldalon is, Leynaud fogott ki Radicsevicsen. Labdát szerez a Buducsnoszt, de szinte azonnal el is szórja, ezt pedig Lukács bünteti meg egy góllal. 3–7

8. perc: Ramuszovics a hatoson belül fogta meg a labdát, rohan az ETO, Oftedal remek gólt lő (2–6).Dzsaferovics lövését védi Leynaud, de a kipattanó Ramuszovicsé, aki nem hibázik. 3–6

7. perc: Grbics előtt megnyílt a fal, ki is használta, a betörés után közvetlenül a léc alá bombázott (2–4). Újabb gyors góllal válaszol a Győr, Görbicz kap labdát, beugrik, majd a bal felső sarokba lő. 2–5

6. perc: Grbics ziccerét Leynaud védi, azonnal büntet az ETO, rendezetlen védelemmel szemben Kristiansen lő gólt egy betörés után. 1–4

5. perc: Maszlova kap sárga lapot. Szépen megjártja a labdát a Győr, végül Nze Minko húzza le a szélre, Lukács beugrik, majd kilövi a jobb alsót. 1–3

4. perc: Maszlova lövése után Leynaud véd, majd Görbicz kezéből esik ki a labda a másik oldalon. Pineau átlövésből szerzi meg a hazaiak első gólját. 1–2

3. perc: Ramuszovics jó labdát kap, de a ziccerét Leynaud védi. Azonnal jön a győri lerohanás, Nze Minko lő gólt. 0–2

2. perc: Kristiansen lövése beakad, megvan a meccs első gólja. 0–1

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak vezethetik az első támadást. Pineau a kapu fölé lőtte a labdát. A győriek is elhibázták a támadást, majd Radicsevics lépett rá a hatos vonalára.

Kékben a hazaiak, fehérben a vendégek.

A visszavágót április 10-én rendezik meg Győrben.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Buducsnoszt Podgorica–Győri Audi ETO KC párharc első felvonása a női kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjében. Tartsanak velünk!

ELŐZMÉNYEK

Frissek az emlékek, de tudjuk, nem lehet megélni belőlük.

Két hónappal ezelőtt a győriek úgy nyertek Montenegró kirakatklubjának otthonában 26–21-re, hogy a 24. perc végén már kilenc góllal vezettek, vagyis lényegében addigra el is döntötték a mérkőzést. Ha ehhez hozzátesszük, hogy az ETO a csoportkör magyarországi összecsapásán, az Audi Arénában novemberben szintén ötgólos különbséggel, 34–29-re győzött, nyugodtan megállapíthatjuk, hogy idén is esélyes a final fourba jutásra.

„Tiszteletre méltó hagyományokkal büszkélkedő csapat vendégei leszünk – kezdte Danyi Gábor, a Győr mestere. – A montenegróiakban nagy nemzeti öntudat dolgozik, büszkék, és óriási energiákat tudnak mozgósítani ennek köszönhetően, néha talán többet is, amennyi a kézilabdapályán elvárható lenne... Mentálisan nagyon erősek, ezt bebizonyították a válogatottban az olimpiai selejtezőtornán a norvégok legyőzésével és a kijutással. Egy percig sem abból indulunk ki, hogy novemberben és januárban legyőztük őket, ez új helyzet és feladat, legalább annyit kell nyújtanunk, mint akkor, de azért mi még többet szeretnénk.”

A vezetőedző szerint ismét jó forgatókönyv lenne, ha sikerülne erősen kezdeni és tisztes előnyt szerezni, bár arra is emlékeztetett, hogy a januári podgoricai mérkőzésen a vírus miatt nem lehetett ott a Buducsnoszt szakmai vezetője, Bojana Popovics, és ez nem volt hátrányos a mieinknek...

„Szeretnénk a saját játékunkat ráerőltetni az ellenfélre, ami sok futást és dinamikus kézilabdát jelent – folytatta Danyi. – A Podgorica a fizikai tényezőkre alapuló kézilabdát képviseli, amely kemény védekezésen, kifogástalan mentalitáson alapul. Szeretném, ha ez nem zökkentene ki minket. Nem várhatom, hogy az első meccsen eldöntsük a párharcot, nem ez a realitás.”

Az ETO-nál szerencsére nincs probléma, sérülés vagy betegség, a címvédő teljes kerettel utazott el Montenegróba, ahol nagy lépést tehet a május végi, budapesti négyes döntő felé.