Az FTC háromgólos hátrányt szedett össze Montenegróban

RUSZNÁK GYÖRGYRUSZNÁK GYÖRGY
2021.03.07. 15:48
Háromgólos hátrányt szedett össze az FTC (Fotó: fradi.hu)
A női kézilabda Bajnokok Ligájában a nyolcaddöntő első mérkőzésén a Ferencváros Montenegróban három góllal kikapott a Buducsnoszttól. A kevés gólt hozó találkozón a félidők végén játszott jobban a hazai csapat. A visszavágó jövő szombaton, Budapesten.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
NYOLCADDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS
BUDUCSNOSZT PODGORICA (montenegrói)–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 22–19 (11–7)
Podgorica, zárt kapuk mögött. V:
Nastase, Stancu (románok)
BUDUCSNOSZT: ARENHART – RADICSEVICS 7, Dzsaferovics, N. Vukcsevics 2, Pineau 4 (2), RAMUSZOVICS 5, Mehmedovics. Csere: Attingré (kapus), GRBICS 3, Maszlova, Pavicsevics 1, N. Kadovics. Edző: Bojana Popovics
FTC: BÍRÓ B. – Malestein 2 (2), Klujber 2, Kovacsics 3, Behnke, BÖLK 5, Márton G. 2. Csere: Stolle, SZUCSÁNSZKI 3, Tóth Nikolett, Kovács Anett 2, Kisfaludy. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 8. perc: 2–1. 12. p.: 2–3. 18. p.: 4–4. 25. p.: 7–6. 28. p.: 9–7. 34. p.: 11–9. 45. p.: 14–15. 53. p.: 17–18. 55. p.: 19–18
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 3/2
Bojana Popovics:
– Hasonló játékra készültünk és számítottunk. Az első félidőben nagyszerű munkát végeztünk, védekezésben is nyomást tudtunk gyakorolni. Szünet után csökkent a koncentrációnk. De ez csak a párharc első félideje volt, a visszavágón hasonló erőbedobásra lesz szükség és a hibák számát is csökkentenünk kell.
Elek Gábor: – Óriásit harcolt a Podgorica, összességében pedig a kevesebbet hibázó csapat győzött. Nem volt gólzáporos meccs, nem jellemző ránk, hogy ilyen kevés találaton állunk meg, de a hazaiak a nyitott védekezésükkel jól szűrték meg az akcióinkat. Mindkét félidő hajrájában olyan buta taktikai hibákat követtünk el, amelyek ezen a szinten már nem férnek bele.

Podgoricán kézilabdázni ma sem tartozik a legnagyobb vágyak közé, mert a hazai közönség általában igen forró hangulatot tud teremteni. A járványos időkben erre nem számíthatott a Buducsnoszt, arra viszont igen, hogy jó eredményt érhet el a Ferencváros ellen a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén.

A magyar csapat idegenben is képes lett volna jó eredményt elérni, de ehhez valamivel jobb támadójátékra lett volna szükség. Ugyanis az első félidőben vészes gólszegénységben szenvedtek a csapatok, igaz, a kapusok is jól védtek.

Rengeteg volt a hiba, és csak arra vártuk a kérdést, hogy melyik csapat kap belőle előbb lábra. A 27. percben sikerült kétgólos előnyt szereznie a hazaiaknak, és ez annyira megzavarta az amúgy számos kétperces büntetést összeszedő FTC-t, hogy a félidő végére már négy góllal ment a Buducsnoszt. 11–7

A hét gól elképesztően kevés volt, ezért a második félidőben egy harcosabb Ferencváros jött ki a pályára, és Emily Bölk vezérletével szívós visszakapaszkodásba fogott. A feladatot sikerült elvégezni, és a 44. percben már meg is volt az egyenlítés (14–14). A hazaiak nem találták a fonalat, a Ferencváros egyre magabiztosabb lett, Bíró Blanka remekül védett, és az 50. percre kétgólos vezetéssel érkezett a magyar csapat. 14–16

Csakhogy a Buducsnoszt felkelt a padlóról, és pillanatokon belül visszajött a meccsbe, az 54. percben már újra egyenlő volt az állás, és innen a Ferencváros nem tudott megújulni. A második félidő végén is a hazaiak játszottak jobban, és bár az utolsó percben már az egygólos vereséggel is megelégedtünk volna, az FTC elrontotta a támadását, a Buducsnoszt viszont újabb gólt lőtt az utolsó pillanatokban. 22–19

A háromgólos hátrány ledolgozható a visszavágón, de ehhez sokkal jobban kell játszania jövő szombaton a Ferencvárosnak, mert a montenegróiak nem adják olcsón a bőrüket…

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Vége a meccsnek, háromgólos hátrányt kell ledolgoznia a Ferencvárosnak a visszavágón. 22–19

60. perc: Hét a hat ellen jöttek a hazaiak, Pinaut nem túl erős lövése bepattant a hálóba... 22–19
60. perc: Most a hazaiak kértek időt.
60. perc: Bölk
szinte helyzet nélkül lőtt, elég gyengén...
60. perc: Ferencvárosi időkérés.
60. perc: Rettentő hosszan játszottak a hazaiak, Radicsevics maradt egyedül, és szépen kilőtte a jobb alsót. 21–19
59. perc: Klujber valami bődületesen nagy bombát lőtt a léc alá. 20–19
58. perc: Maszlova harcolt ki hetest, amelyet Pineau a kapuba pattintott. 20–18
57. perc: Kovacsevics
lövését védte Attingré.
56. perc: Klujber
eladta a labdát, de nem siettek a hazaiak. Mehmedovics nagy helyzetben Bírót találta el.
56. perc: Ramuszovics kapott nagy passzt két ember között, lebirkózták, hetes. A hetest Pineau a bal alsóba dobta. 19–18
55. perc:
Belemenés a hazaiaknál, Bölk viszont rosszul passzolt.
54. perc: Radicsevics nagy csel után került helyzetbe, és lőtt a rövidbe a jobb oldalról. 18–18
53. perc: Bíró védése után Bölk a kapufát találta el, de Márton elkapta a kipattanót. Folytatódott a Fradi támadása, és Klujber szépen lőtt a jobb alsóba. 17–18
52. perc: Szucsánszki tört előre nagy lendülettel, és óriási erővel vágta be az egyenlítő gólt. 17–17
51. perc: Vezetnek a hazaiak! Radicsevics kapta a labdát, és most is belőtte. 17–16
51. perc: Szucsánszki
lövését védte a kapus, a kipattanót Kovács a kapufára vágta.
50. perc: Ferencvárosi időkérés.
50. perc: Labdavesztés után Ramuszovicshoz jutott el a labda, és ki is egyenlített. 16–16
50. perc: Radicsevics kapta a jobb szélen, és több kihagyott lehetőség után most szépen belőtte. 15–16
48. perc: Bíró
szép védése után Stolle lövése a lécről pattant fölé.
48. perc: Szépen kijátszott akció végén Kovács Anett szerzett gólt a jobb szélről. 14–16
46. perc: Kovacsics eladott labdája után Dzsaferovics harcolt ki hetest. A hetest Radicsevicsmellélőtte.
46. perc: Bíró védte csodásan Ramuszovics ziccerét!
44. perc: Elrontották a támadást a hazaiak, majd Szucsánszki emberelőnyből lőtt nagy gólt a jobb felsőbe. 14–15
44. perc: Megvan az egyenlítés! Szucsánszki szedte össze a labdát üggyel bajjal, majd kis szerencsével pattintott balról a rövid felsőbe. 14–14
43. perc:
Szerencsére Vukcsevicset is kiküldték két percre, túl kemény volt ő is.
43. perc: Grbics a kapufát találta el, a kipattanót Márton kapta el.
42. perc: Bölk nagyon harcos, most túlságosan is az volt, eltalálta Dzsaferovics arcát. Két perc.
42. perc: Podgoricai időkérés.
41. perc: Dzsaferovics átlövését remekül védte Bíró, majd Emily Bölk betörés után lőtt a jobb alsóba. 14–13
41. perc: Pineau
rontott előbb, majd a másik oldalon Kovacsics...
39. perc: Grbics lövését védte Bíró, az ellentámadásból Bölk lőtt óriási gólt a bal alsóba. 14–12
38. perc: Immár emberelőnyben Kovács a jobb szélről szépen lőtt a rövidbe. 14–11
38. perc: Ramuszevics kapott remek passzt Grbicstől, és be is lőtte a ziccert. 14–10
37. perc: Radicsevics a vonalra lépett, jöhetett a Fradi, ráadásul Márton emberelőnyt és hetest harcolt ki. A hetest Malestein biztosan belőtte. 13–10
36. perc: Kovacsicsot
küldték ki két percre. Elég szigorú ítélet volt...
35. perc: Bölk a kapufát találta el, a kipattanót a hazaiaké lett, be is lőtték a ziccert. 13–9
35. perc: Pineau nem túl jó lövése is a kapuba jutott Bíróról. 12–9
34. perc: Kivédekezett támadás után Bölk remekül tört be, és lőtt újabb gólt. 11–9
33. perc: Elkapkodták a hazaiak, az FTC sokáig nem jutott lövéshez, de Bölk egy remek beindulás után szépen pattintott a kapuba. 11–8
32. perc: Bíró
védett szépen egy átlövést, a Ferencváros támadása természetesen emberhátrányban lassan szövődött. Kovacsicsot lökték, de nem fújták le.
31. perc: A Buducsnoszté volt az első támadás, mindjárt egy kétperces kiállítással. Mártont küldték ki.
31. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek, elég rossz nézni az állást... 11–7

30. perc: Ezt is belőtték... Rossz védekezés után Pavicsevics a bal szélről belőtte a rövidre. 11–7
30. perc: Hazai időkérés.
29. perc: Elképesztő. Vukcsevics kapott labdát három védekező fradista között, és így is belőtte. 10–7
29. perc:
Húzta a Fradi, ameddig húzhatta, Bölk lövését viszont Arenhart védte.
28. perc: Megtört a jég Bölknél, de mielőtt túlságosan örülhettünk volna, Radicsevics megint az üres kapuba lőtt. 9–7
27. perc: Megint Grbics előtt maradt szabad az út, betört és belőtte, ráadásul Tóthot ki is küldték két percre. 8–6
26. perc:
Kiegészült a Ferencváros, passzívig támadott, de lövésig sem jutott.
25. perc: Szucsánszki lövése könnyű préda volt a kapusnak, majd Grbics betörés után lőtte ki a bal felsőt. 7–6
24. perc: Kovacsics lőtt nagy gólt, de középkezdésből Radicsevics az üres kapuba ejtett. 6–6
23. perc: Nem elég, hogy Ramuszovics beállóból bedobta, Bölköt még ki is küldték két percre. 5–5
23. perc: Bíró
védett kétszer, de mindkétszer visszapattant a hazaiakhoz a labda.
22. perc: Belemenés a montenegróiaknál, Szucsánszki betörését megállították. Maradt a labda nálunk, Bölk próbálkozását védte Arenhart.
21. perc: Kovacsics betörés után remekül lőtt a bal alsóba. 4–5
21. perc:
Újabb rossz ferencvárosi lövés után támadhattak a hazaiak, a gyenge lövés Grbicstől nem okozott gondot Bírónak.
20. perc:
Előbb Tóth, majd Maszlova rontott. Gólszegénység van, kérem!
19. perc: Ferencvárosi időkérés.
19. perc: Szucsánszki lövését blokkolták, az ellentámadásból Mehmedovics a kapufát találta el.
17. perc: Újabb labdaszerzés Behnkétől, Kovacsics betörését nem fújták le, a másik oldalon viszontRadicsevics a jobb szélről belőtte. 4–4
16. perc: Mártonnak kell odaadni, ő belövi. Ezúttal is szépen használta ki a helyzetét. A kapu jobb oldalába pattintott. 3–4
15. perc:
Rossz Kovacsevics-átadás után Radicsevics indult, de Bíró kivédte a lövését.
15. perc: Ramuszovics maradt egyedül a vonalon, el is jutott hozzá a labda, be is lőtte szépen a ziccert. 3–3
13. perc: Stolle
szerzett labdát, Klujber lövését azonban biztosan védte Arenhart.
12. perc: Kovacsics harcolt ki hetest, amelyet Malestein bevágott. 2–3
12. perc:
A másik oldal sem jeleskedik, Bíró védett egy nagy helyzetet.
11. perc: Malestein labdát lopott, végigvitte, de kihagyta a ziccert.
10. perc: Támadóhiba a hazaiaknál, Klujber viszont lépéshibával akasztja meg a támadást.
9. perc: Radicsevics a lécet találta el, az ellentámadásból Márton lőtte ki gyönyörűen a bal felsőt. 2–2
8. perc:
Hetest kapott az FTC, amelyet Klujber kihagyott.
8. perc: Grbics talpról hatalmas gólt szerzett, ezt nem lehetett elkapni... 2–1
7. perc:
Passzívig játszott a Fradi, Kovacsics viszont jócskán fölélőtt.
6. perc: Mehmedovics rontotta el a helyzetét, de Malestein elvesztette a labdát. Szerencsére utána Kovacsics is labdát lopott.
5. perc: Lövésig sem jutottak a csapatok sokáig, bosszantó hibák után lőhetett végre Bölk, de a bal felsőből kitolta a labdát Arenhardt.
2. perc: Ramuszovics használta ki a helyzetét beállóból. 1–1
1. perc: Mindjárt ferencvárosi góllal kezdődött a meccs, Kovacsics lőtt szép átlövésgólt a jobb alsóba. 0–1
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Buducsnoszt tiszta kékben, a Ferencváros tiszta fehérben játszik.

ELŐZMÉNYEK

Az A-csoportban negyedik Ferencvárosra régi ismerős vár a negyeddöntőért, a montenegrói kirakatcsapat, a B-csoportban ötödikként végző Buducsnoszt.

„Az egyik legharcosabb kézilabdát játszó csapattal találkozunk – tért ki az idegenbeli első összecsapásra a ferencvárosi Márton Gréta, aki Schatzl Nadine orrtörése miatt hetek óta egyedül tartja a frontot a bal szélen. – Nem lehet azt mondani rájuk, hogy kevesen vannak és elfáradnak, az elsőtől az utolsó percig küzdeni fognak, és nagy nyomást helyeznek ránk, ebben biztos vagyok. Brazil kapusuk, Bárbara Arenhart korábbi váci játékosként jól ismer minket a magyar bajnokságból, az első és az egyik legfontosabb feladat az ő »legyőzése« lesz.”

A válogatott kerettag elmondta, a montenegróiak jól élnek a lerohanás fegyverével, így erre is figyelniük kell, emellett a labdaszerzésekben is felkell venniük velük a harcot. „A szabályok adta lehetőségeken belül nekünk is nagyon keménynek kell lennünk. A támadójátékunkat a nyitottabb védekezéssel szemben is fel kell építenünk és készítenünk. Nem számít, ki az esélyesebb, mert mindkét fél tudja, hogy két meccsen dől el a továbbjutás, ezért teljes erőbedobással, száz százalékot beleadva küzd mindkét együttes – folytatta Márton, aki egyelőre jól bírja a megnövekedett játékidővel járó strapát a posztján. – Vannak nehezebb és könnyebb napok, ha egy kicsit fáradtabbnak érzem magam, igyekszem mentálisan nagyobb erőbedobással dolgozni és fordítva. Nagyon várom már, hogy Schatzl Nadine visszatérjen, vele jó párost alkotunk, kiegészítjük egymást. Addig pedig próbálok annyit segíteni a csapatnak, amennyit csak lehet és egyedül megbirkózni a feladattal.”