A tartalékos Győri ETO öt góllal legyőzte a Buducsnosztot

2020.11.21. 17:50
A tartalékos Győri ETO öt góllal győzte le a Buducsnosztot (Fotó: Török Attila)
A női kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjának 9. fordulójában a Győri Audi ETO KC hazai pályán 34–29-re legyőzte a montenegrói Buducsnoszt Podgoricát.

NŐI KÉZILABDABAJNOKOK LIGÁJA
B-CSOPORT, 9. FORDULÓ

GYŐRI AUDI ETO KC–BUDUCSNOSZT PODGORICA (montenegrói) 34–29 (18–16)
Győr, Audi Aréna, zárt kapuk mögött.V:Antics, Jakovljevics (szerbek)
GYŐR:Leynaud – LUKÁCS V.5,NZE MINKO9,BRATTSET2,Anne M. Hansen3,S. OFTEDAL10 (1),Faluvégi D.1. Csere:Glauser (kapus), Edwige1,Kurtovic3 (1). Edző:Danyi Gábor
BUDUCSNOSZT:Arenhart – RADICSEVICS5,Maszlova2,Grbics2,Ramuszovics3,LEKICS11 (2),Mehmedovics2. Csere:Attingré (kapus), N. Vukcsevics2,Dzsaferovics1,Radovics1. Edző:Dragan Adzsics
Az eredmény alakulása. 5. perc:1–3.8. p.:5–4.14. p.:6–9.19. p.:10–13.22. p.:13–13.27. p.:15–16.35. p.:23–17.41. p.:24–20.44. p.:27–20.56. p.:32–25
Kiállítások:2, ill. 8 perc
Hétméteresek:3/2, ill. 3/2
Danyi Gábor:
– Bebizonyosodott, amit eddig is sejtettem és tapasztaltam életem során: ha valaki nem a problémát keresi, hanem hisz magában, és meg akarja oldani a helyzetet, akkor nyert ügye van. Nyilván tudunk jobban is játszani, de így is példaértékű teljesítményt nyújtottunk, elismerésem a csapatomnak, főleg a hozzáállása miatt. Talán ez volt a legértékesebb győzelmünk eddig az évadban.
Dragan Adzsics: – Örülök, hogy a meccs végén mindenki egészségesen hagyta el a pályát. A Győr végig magas szinten kézilabdázott. Sajnos én is hibákat követtem el a mérkőzésen, ettől függetlenül a játékosaimat elismerés illeti.

Pozitív koronavírustesztek miatt az elmúlt hetekben és napokban a két norvég válogatott klasszis, Veronica Kristiansen és a kapus Silje Solberg, illetve Fodor Csenge, Puhalák Szidónia, Görbicz Anita, Kürthi Laura és Csekő Brigitta is kivált a győriek keretéből, ráadásul a mérkőzés előtt derült ki, hogy elővigyázatosságból Eduarda Amorim sem léphet pályára, így a Buducsnoszt Podgorica ellen 10 bevethető játékosa (két kapusa és nyolc mezőnyembere) maradt Danyi Gábornak.

Nem volt tehát könnyű helyzetben a Bajnokok Ligájában sorozatban 44 veretlenül megvívott mérkőzésnél tartó ETO – igaz, a montenegróiaknál is sok volt a hiányzó –, ez azonban nem igazán látszott meg a pályán.

A mérkőzés elején fej fej mellett haladt a két csapat, majd elsősorban az átlövésgóljainak köszönhetően többször is ellépett három góllal a Buducsnoszt. Az ETO elsősorban Estelle Nze Minko és Stine Oftedal góljaival tartotta magát, sőt a hajrában egyenlített, majd az utolsó percben, Danyi Gábor időkérése után még két gólt szerzett, így kétgólos előnnyel mehetett a pihenőre. 18–16

A második félidőben a házigazda ott folytatta, ahol az elsőben abbahagyta, az ETO pillanatok előtt megduplázta az előnyét, ezzel pedig nagyjából el is döntötte a mérkőzést. A különbség folyamatosan nőtt a két csapat között, a hazaiaknak nagyjából minden bejött, amit jól jelez, hogy Faluvégi Dorottya is beköszönt a bal szélről.

A Győri ETO végül öt góllal, 34–29-re nyert, így sorozatban már a 45. mérkőzésén maradt veretlen a Bajnokok Ligájában.

TOVÁBBI MÉRKŐZÉSEK
Vasárnap
16.00:
Brest Bretagne (francia)–Odense (dán)
16.00:RK Podravka Koprivnica (horvát)–CSZKA Moszkva (orosz)
A Borussia Dortmund (német)–Ramnicu Valcea (román) mérkőzést elhalasztották.

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Lekics lő még egy gólt (34–29), Hansen lövése pedig már időn túl megy be, így a Győr 34–29-re nyeri meg a mérkőzést.

59. perc: Brattset jó bejátszást kap, majd gólt lő (33–28). győri labdaszerzés, Nze Minko passza után Oftedal lő gólt ziccerből. 34–28

58. perc: Kadovics ugrik be a bal szélről, majd a rövidbe pattintja a labdát (32–27). oftedal lövése ezúttal nem jó. Ez is bent van, Lekics szerez rendezetlen védelemmel szemben gólt. 32–27

57. perc: Hetest kap a Buducsnoszt, Lekics pedig a jobb alsó sarokba bombázza a labdát. 32–26

56. perc: Oftedal egy csel után a kapu jobb oldalába bombázza a labdát. 32–25

55. perc: Brattset estében lövi a kapuba a labdát (31–25). Elveszik a labdát a vendégekről, Mehmedovicsnak ez nem tetszik.

54. perc: Újabb kiállítás, ráadásul Vukcsevicsnek ez már a harmadik, villan is a piros lap. Faluvégi ugrik be balról, de ezúttal elakad a labda Arenhartban. Grbics találja el a kapufát kiszorított helyzetből.

53. perc: Győri labdaszerzés, de nincs gyorsindítás.

52. perc: Üres a győri kapu, labdát szereznek a vendégek, Radicsevics pedig gólt lőt. 30–25

51. perc: Ramuszovics lő gólt (29–24), majd Hansen is beköszön (30–24).

50. perc: Mehmedovic lövése ezúttal beakad (28–23). Lukács ugrik be a jobb szélről, majd kilövi a bal alsót (29–23).

49. perc: Nze Minko megállíthatatlan ma, ezúttal a bal felső sarkot lövi ki (29–22). Leynaud véd egyet, majd a másik oldalon Arenhart is bemutat egy bravúrt.

48. perc: Faluvéginek is összejön a gól a bal szélről beugorva (28–21). Ramuszovics eredményes egy, a kapufáról kipattanó labda begyűjtése után. 28–22

47. perc: Radicsevics ugrik be jobbról, de ellövi a labdát a jobb oldali kapufa mellett.

46. perc: Lekics a szaggatottről lövi ki a bal alsó sarkot (27–21). A másik oldalon Hansen veszíti el a labdát.

45. perc: Mehmedovic kiszorított helyzetből az oldalhálóba lövi a labdát. Nze Minko lövése után Arenhart lekapja a levegőből a labdát.

44. perc: Bent is van, Nze Minko passza után Hansen bombázza a bal felső sarokba a labdát. 27–20

43. perc: Hansen tüzel, Arenhart pedig nem tud hárítani (26–20). Leynaud véd egyet, először lehet hét közte.

42. perc: Elszórják a labdát a vendégek, jöhet az ETO.

41. perc: Labdát veszít az ETO, rohan a Buducsnoszt, Radicsevics pedig értékesíti a ziccert (24–20). Hetest kap az ETO, Oftedal pedig a kapu jobb oldalába pattintja. 25–20

40. perc: Lekics pokolian nagy gólt lő közvetlenül a léc alá.24–19

39. perc: Maszlova elcsúszott, Lekics kidobta oldalra a labdát. Kurtovicnál látnak belemenést, jogosan.

38. perc: Lekics passza nem jó, az ETO-é a labda. Annak ellenére, hogy a Győrnek most nagyon megy, Danyi Gábor időt kér. Brattset lövése kijön a kapufáról, de hetest kap az ETO, ráadásul Grbicset két percre ki is állítják. Kurtivics lövése után a jobb oldali kapufa belső éléről pattan kifelé a labda.

37. perc: Kurtovic megint talpról próbálkozott, de Arenhart erremost számított, és védett is.

36. perc: Vukcsevics visszatér, majd ziccerben találja magát, és rögtön gólt is szerez (23–18). Kurtovic pokolian nagy gólt lő talpról a jobb felső sarokba. 24–18

35. perc: Megint elszórja a labdát a Buducsnoszt, Oftedal pedig góllal büntet. 23–17

34. perc: Lukács megint a szélről eredményes, már öttel vezet az ETO. 22–17

33. perc: Vukcsevicset másodszor állítják ki két percre. Oftedal gyorsan kihasználja, egy betörés után eredményes. 21–17

32. perc: Lekics góljával szépítenek a montenegróiak (20–17), majd Arenhart bemutat egy védést.

31. perc: Elkezdődött a második félidő, támad az ETO. Faluvégi lövése után megint két kapufát is érint a labda, de végül kifelé pattan. Ez már bent van, Lukács beköszön (19–16). Ez is bent van,Nze Minko lövése beakad. 20–16

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Danyi Gábor időt kér. Oftedal egy csel után a kapuba bombázza a labdát (17–16). A Buducsnoszt gólját nem adják meg, Oftedal rohan, majd talpról lő még egy gólt a dudaszó előtt. 18–16

29. perc: Nze Minko javít, egy labdaszerzés után a harmadik ziccerét is értékesíti (16–16). Glauser mutat be egy védést. Egy kínaival próbálkoznak a vendégek, de Mehmedovic nem tudja megfogni a labdát.

28. perc: Kiállítás a másik oldalon is, Vukcsevics ül le két percre. Nze Minko ezúttal a kapu fölé bombázza a labdát.

27. perc: A Buducsnoszt elrontja az emberelőnyös figurát, jöhet az ETO. A Győr is elveszti, Lekics pedig az üres kapuba dobja a labdát. 15–16

26. perc: Kurtovic a kapuba bombázza a labdát (15–15). Brattsetet állítják ki két percre.

25. perc: Lekics értékesíti a hetest (14–15). Nze Minko elveszti, majd visszaszerzi a labdát, majd Oftedal harcol ki hetest Lekicsen.

24. perc: Passzívnál gólt lőnek a vendégek, de Vukcsevics már leért, így hetest kap a Buducsnoszt.

23. perc: Dzsaferovics előtt megnyílik az út a kapuig, ő be is fut, majd gólt lő (13–14). Oftedaltól veszik el a labdát. Pazar labdaszerzés Nze Minkótól, a lerohanás végén pedig újabb gólt lő ziccerből. 14–14

22. perc: Egy remek dupla sánc után Nze Minko összeszedi a labdát, majd senkitől sem zavartatva gólt is lő ziccerből (13–13). Időt kér Dragan Adzsics.

21. perc: Nze Minko egyelőre hibátlan, újabb remek átlövésgólt szerez. 12–13

20. perc: Vukcsevics harcol ki egy hetest, Edwige pedig még egy sárga lapot is kap. Radicsevics büntetőjét Glauser hatástalanítja.

19. perc: Radicsevics megint beköszön (10–13). Szép támadás végén Kurtovic előtt nyílik meg a fal, befut, majd lő, a labda pedig a lécről a gólvonal mögé pattan. 11–13

18. perc: Passzívnál Maszlova pókhálózza ki a jobb felső sarkot (10–12). A másik oldalon elszórja a labdát a Győr.

17. perc: Megint jó a húzás a jobb szélre, Radicsevics pedig nem hibázik, megint a jobb alsót választja (9–11). Nze Minko egy remek csel után betör, majd a kapuba pattintja a labdát. 10–11

16. perc: Lekics lövése nem jó, rohan a Győr, Oftedal passza után pedig Edwige lő gólt ziccerből. 9–10

15. perc: Glauser érkezett a hazai kapuba, Lekics lövése azonban beakad (7–10). Megint jó a húzás a jobb szélre, Lukács pedig nem hibázik. 8–10

14. perc: Grbics eredményes egy betörés után (6–9), majd Lukács válaszol egy gyors góllal. 7–9

13. perc: Belemenés az ETO-nál, majd a másik oldalon Leynaud véd nagyot. Vukcsevics kap sárga lapot. Faluvégi ugrik be balról, a labda két kapufát is érint, de végül kifelé pattan.

12. perc: Jó a szélsőbefutás, Mehmedovics talál a győri kapuba (6–7). Oftedal lövése kijön a kapufáról, rohan a Buducsnoszt, Vukcsevics pedig értékesíti a ziccert. 6–8

11. perc: Oftedal talpról, váratlanul a kapu jobb oldalába bombázza a labdát. 6–6

10. perc: Szabálytalan zárás miatt elveszik a labdát az ETO-tól. Radicsevics ugrik be jobbról, majd kilövi a jobb alsó sarkot (ez volt a podgoricaiak 7000. gólja a BL-ben). 5–6

9. perc: Lekics egy csel után a kapuba bombázza a labdát. 5–5

8. perc: Nze Minko fut rá a falra, majd a kapuba pattintja a labdát. 5–4

7. perc: Leynaud is bemutat egy védést, majd Oftedal lő gólt (3–4). Kidobják oldalra a labdát a vendégek, majd Oftedal lövése után Arenhart lábai között talál utat a labda a kapuba. 4–4

6. perc: Grbics lövi ki a bal alsót (2–4). Hansen lövését blokkolják, a lelassult labdát pedig Arenhart hárítja.

5. perc: Ramusovics talál be (1–3), de gyorsan indul az ETO, Lukács pedig gólt lő rendezetlen védelemmel szemben (2–3). Hansen kap sárga lapot.

4. perc: Nze Minko egy betörés után megszerzi az ETO első gólját.1–2

3. perc: Oftedalé az első hazai helyzet, ebből azonban nincs gól. Nem úgy a másik oldalon, Lekics köszön be. 0–2

2. perc: Lukács kap rossz labdát, jöhet a Buducsnoszt.Leynaud egymás után két védést is bemutat.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a vendégek támadhatnak először. Az ETO-ban Faluvégi kezd balszélsőként.Maszlova szerzi a meccs első gólját. 0–1

Az ETO meccskerete: Leynaud (k), Glauser (k), Oftedal, Kurtovic, Nze Minko, Lukács, Hansen, Edwige, Faluvégi, Brattset.

A nevezettek közé Eduarda Amorim még bekerült, ám nem sokkal ezelőtt kiderült, hogy ő sem léphet ma pályára, így Danyi Gábornak két kapus mellett nyolc bevethető mezőnyjátékosa maradt. A Sport Tv információja szerint a brazil klasszis egyik kontaktaktjának lett pozitív a tesztje, így elővigyázatosságból nem lép ma pályára.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Győri Audi ETO KC–Buducsnoszt Podgorica mérkőzés a női kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjának 9. fordulójában. Tartsanak velünk!

ELŐZMÉNYEK

A kézilabdát alapesetben egy kapussal és hat mezőnyjátékossal, a balszélen egy jobbkezes szélsővel játssza egy csapat, de néha akadnak kivételek. Felettébb érdekesnek és izgalmasnak ígérkezik a Győr női kézilabdázóinak idei utolsó Bajnokok Ligája-mérkőzése a montenegrói Buducsnoszt ellen, hiszen a címvédő ETO-nál Danyi Gábor vezetőedzőnek, ha kényszerből is, kísérleteznie kell. Pozitív koronavírustesztek miatt az elmúlt hetekben és napokban a két norvég válogatott klasszis,Veronica Kristiansenés a kapusSilje Solberg,illetveFodor Csenge, Puhalák Szidónia, Görbicz Anita, Kürthi LauraésCsekő Brigittais kivált a győriek keretéből, így 11 bevethető játékosa (két kapusa és kilenc mezőnyembere) maradt Danyinak – Fodor, Görbicz és Puhalák hiányában „hivatalos” balszélsője egy sem.

„Ha ilyen helyzet áll elő, egyből az ugrik be, hogyan lehet megoldani és milyen alternatíva van, és nem az, hogy úristen, nincs balszélsőnk– mondta szokásos higgadtságávalDanyi Gábor,aki november 10-től egy hétig karanténban volt a csapatával.– Látott már olyat a világ, hogy a jobb szélen jobbkezes játékossal állt fel egy együttes, ami azért igazi rémálom sok kapusnak, hiszen minden szabály vagy sablon megdől ebben az esetben. Az egyik opció szóval az lehet, hogy az egyik jobbszélső kerül át a túloldalra. De vannak más típusú játékaink és felállásaink is arra, hogy valaki befusson a balszélről. Ezeken felül mondtam a lányoknak, hogy akit arra a posztra teszek, legyen az irányító vagy átlövő, azt várom el tőle, hogy egy minimum helyzetet oldjon meg. Nincs kifogás, nem mentegetőzünk előre, megoldjuk a feladatot, ahányan jelenleg vagyunk, balszélső nélkül. Szerintem voltak ennél már nagyobb problémák is az életben. Úgy megyünk neki a meccsnek, hogy a megmaradt tizenegy kerettagnak is elégnek kell lennie ahhoz, hogy jól teljesítsünk.”

A BL-ben sorozatban 44 veretlenül megvívott mérkőzésnél tartó ETO trénere azt is leszögezte, ezúttal minden előzetes szisztémát, előregondolkodást vagy előre meghatározott rotálási elvet el kell felejteni.

„Ezt a meccset be kell húznunk, ez egy hazai BL-mérkőzés, bármi áron, de győzzünk. Nem azt mondom, hogy ez ideális állapot, sőt, nagyon nem az, és talán nem életünk legszebb játékát nyújtjuk majd, de hát vannak ilyen találkozók, most ezt kell megoldanunk. Ami még nagyon lényeges, hogy nem szabad félnünk ettől a szituációtól”– folytatta Danyi.

A két csapat a hatodik körben, október 24-én Podgoricában csapott volna össze, de a győri fertőzések meghiúsították a találkozót. A világjárvány nem kímélte az elmúlt hónapokban a 2012-ben és 2015-ben BL-győztes délszláv klubot sem, így a papírforma alapján a négyes döntőbe jutásra is kiváló eséllyel pályázó, most is kulcsembereit nélkülözni kénytelen Buducsnosztnak a még továbbjutást érő ötödik-hatodik hely megszerzésénél vérmesebb reményei egyelőre nem lehetnek a B-csoportban. Ugyanakkor senkinek se legyen kétsége afelől, hogy szombaton is a rá jellemző kemény, a durvaság határát is súroló kézilabdát játssza majd a Podgorica, a győrieknek minden helyzetért meg kell majd harcolniuk, mert a montenegróiak nem sok könnyű gólt engedélyeznek ellenfeleiknek. De a felesleges birkózás helyett a gyors és kreatív kézilabda sokat segíthet az ETO-nak, hogy győzelemmel fejezze be az évet. – PAPP BÁLINT