Női kézi BL: a Rosztov kikapott Ljubljanában; nyert a CSM

H. D.H. D.
2021.02.06. 20:16
Érthető az öröm, a Krim Ljubljana legyőzte a Rosztov-Dont (Fotó: EHF Champions League/Facebook)
A női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 13. fordulójában az A-csoportot vezető Rosztov-Don meglepetésre 28–27-re kikapott a Krim Ljubljana otthonában. A CSM Bucuresti hazai pályán 28–26-ra legyőzte az Esbjerget. A B-csoportban a Brest odahaza 33–33-as döntetlent játszott a Borussia Dortmunddal.

A Krim Ljubljana remekül kezdett a Rosztov-Don ellen, az első félidőben négy góllal is vezetett, végül kétgólos előnnyel mehetett a pihenőre. Az oroszok a második félidőben fordítottak, sőt, az 50. percben három találattal vezettek is. A szlovénok azonban nem adták fel, és a kilencgólos Matea Pletikosic vezetésével végül 28–27-re megnyerték a mérkőzést.

A CSM Bucuresti a hétgólos Cristina Neagu, a hatgólos Crina Pintea és a 17 védéssel (és 40 százalékos védési hatékonysággal) záró Jelena Grubisic vezetésével 28–26-ra legyőzte az Esbjerget, ezzel nagyon fontos két pontot gyűjtött be.

A B-csoportban a Brest a 13. meccsén már az ötödik döntetlenjét játszotta: a francia csapat a szünetbeli háromgólos hátrányból sikerült egy pontot megmentenie a Borussia Dortmund ellen (33–33).