nemzetisport.hu
2021.11.23 20:42 Frissítve: 2021.12.22 10:15

25. NŐI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG, SPANYOLORSZÁG, 2021

Részletes program és eredmények, a magyar válogatott útja – a 2021-es spanyol női kézilabda-világbajnokság adatbankja.

 

A 2021-es spanyolországi női kézilabda-világbajnokság logója

A VB VÉGEREDMÉNYE
1. Norvégia
2. Franciaország
3. Dánia
4. Spanyolország
5. Svédország
6. Brazília
7. Németország
8. Orosz csapat
9. Hollandia
10. MAGYARORSZÁG
11. Japán
12. Szerbia
13. Románia
14. Dél-Korea
15. Lengyelország
16. Ausztria
17. Szlovénia
18. Horvátország
19. Csehország
20. Puerto Rico
21. Argentína
22. Montenegró
23. Kongó
24. Kazahsztán
25. Angola
26. Szlovákia
27. Tunézia
28. Kamerun
29. Paraguay
30. Üzbegisztán
31. Irán
32. Kína

A VB ÁLOMCSAPATA
Kapus: Sandra Toft (Dánia)
Jobbszélső: Carmen Martín (Spanyolország)
Jobbátlövő: Nora Mörk (Norvégia)
Irányító: Grace Zaadi (Franciaország)
Beálló: Pauletta Foppa (Franciaország)
Balátlövő: Henny Reistad (Norvégia)
Balszélső: Coralie Lassource (Franciaország)
A legértékesebb játékos (MVP): Kari Brattset (Norvégia)
Gólkirálynő: Nathalie Hagman (Svédország, 71 gól)

A MAGYAR VÁLOGATOTT KERETE A VILÁGBAJNOKSÁGRA – RÉSZLETES NÉVJEGYEK ÉS RÖVID JELLEMZÉSEK ITT!
Kapusok: Bíró Blanka (FTC-Rail Cargo Hungaria), Szemerey Zsófi (Motherson-Mosonmagyaróvár), Szikora Melinda (SG BBM Bietigheim – Németország)
Jobbszélsők: Kovács Anett (FTC-Rail Cargo Hungaria), Lukács Viktória (Győri Audi ETO) Jobbátlövők: Albek Anna (TuS Metzingen – Németország), Klujber Katrin (FTC-Rail Cargo Hungaria), Planéta Szimonetta (DVSC Schaeffler)
Irányítók: Tóth Eszter (Motherson-Mosonmagyaróvári KC SE), Vámos Petra (DVSC Schaeffler)
Beállók: Bordás Réka (DVSC Schaeffler), Szabó Laura (MTK Budapest), Tóvizi Petra (DVSC Schaeffler)
Balátlövők: Háfra Noémi (Győri Audi ETO), Kácsor Gréta (Váci NKSE), Szöllősi-Zácsik Szandra (FTC-Rail Cargo Hungaria)
Balszélsők: Márton Gréta (FTC-Rail Cargo Hungaria), Fodor Csenge (Győri Audi ETO)
Szövetségi kapitány: Golovin Vlagyimir

EGYENES KIESÉSES SZAKASZ
NEGYEDDÖNTŐK (GRANOLLERS)
12. 14.17.30Dánia–Brazília30–25
12. 14.20.30Spanyolország–Németország 26–21
12. 15.17.30Norvégia–Orosz csapat 34–28
12. 15.20.30
Franciaország–Svédország 31–26
ELŐDÖNTŐK (GRANOLLERS)
12. 17. 17.30Franciaország–Dánia
23–22
12. 17.20.30
Norvégia–Spanyolország
27–21
BRONZMÉRKŐZÉS (GRANOLLERS)
12. 19.14.30
Dánia–Spanyolország
35–28
DÖNTŐ (GRANOLLERS)
12. 19.17.30 Franciaország–Norvégia
22–29

 

KÖZÉPDÖNTŐ 

I. CSOPORT (GRANOLLERS)
12.   9.15.30Orosz csapat–Szlovénia
26–26
12.   9.18.00Montenegró–Szerbia25–27
12.   9.20.30Franciaország–Lengyelország
26–16
12. 11.15.30Montenegró–Orosz csapat
25–31
12. 11.18.00Szerbia–Franciaország
19–22
12. 11.20.30Szlovénia–Lengyelország26–27
12. 13.
15.30Lengyelország–Montenegró33–28
12. 13.18.00 Szerbia–Szlovénia
31–25
12. 13.20.30Orosz csapat–Franciaország
28–33
Az I. csoport végeredménye
   1. Franciaország 5 5 134–100 +34  10  
   2. Orosz csapat 5 3 1 1 143–129 +14  7  
   3. Szerbia 5 3 2 124–125 –1  6  
   4. Lengyelország 5 2 3 120–131 –11  4  
   5. Szlovénia 5 1 1 3 123–131 –8  3  
   6. Montenegró55115–143–28 0  
II. CSOPORT (CASTELLÓ)
12.   9.15.30Hollandia–Románia
31–30
12.   9.18.00Norvégia–Puerto Rico
43–7
12.   9.20.30Kazahsztán–Svédország20–55
12. 11.15.30Románia–Puerto Rico
43–20
12. 11.18.00Kazahsztán–Hollandia15–61
12. 11.20.30Svédország–Norvégia
30–30
12. 13.15.30Puerto Rico–Kazahsztán
30–27
12. 13.18.00Svédország–Románia34–30
12. 13.20.30Hollandia–Norvégia34–37
A II. csoport végeredménye
   1. Norvégia 5 4 1 189–111 +78  9  
   2. Svédország 5 3 2 198–121 +77  8  
   3. Hollandia 5 3 1 1 212–128 +84  7  
   4. Románia 5 2 3 163–135 +28  4  
   5. Puerto Rico 5 1 4 82–216 –134  2  
   6. Kazahsztán5597–230–133 0
 III. CSOPORT (GRANOLLERS)
12.   8.15.30Dél-Korea–Csehország
32–26
12.   8.18.00Németország–Kongó
29–18
12.   8.20.30 MAGYARORSZÁG–Dánia
19–30
12. 10.15.30Dél-Korea–Németország
28–37
12. 10.18.00MAGYARORSZÁG– Kongó
30–22
12. 10.20.30Dánia–Csehország
29–14
12. 12. 15.30 Csehország–Kongó24–21
12. 12.18.00MAGYARORSZÁG–Dél-Korea
35–28
12. 12.20.30Dánia–Németország
32–16

A III. CSOPORT VÉGEREDMÉNYE 
   1. Dánia 5 5 159–90 +69  10  
   2. Németország 5 4 1 138–123 +15  8  
   3. MAGYARORSZÁG 5 3 2 140–134 +6
6  
   4. Dél-Korea 5 2 3 148–156 –8
4  
   5. Csehország 5 1 4 114–145 –31  2  
   6. Kongói Köztársaság55102–153–51 0
IV. CSOPORT (TORREVIEJA)
12.   8.15.30Horvátország–Argentína28–22
12.   8.18.00Brazília–Ausztria
38–31
12.   8.20.30Spanyolország–Japán28–26
12. 10.15.30Argentína–Brazília
19–24
12. 10.18.00Japán–Ausztria
32–30
12. 10.20.30Horvátország–Spanyolország
23–27
12. 12.15.30Argentína–Japán27–31
12. 12.18.00Ausztria–Horvátország
27–23
12. 12.20.30Spanyolország–Brazília
27–24
A IV. CSOPORT VÉGEREDMÉNYE 
   1. Spanyolország 5 5 142–105 +37  10  
   2. Brazília 5 4 1 145–127 +18  8  
   3. Japán 5 3 2 142–140 +2  6  
   4. Ausztria 5 1 4 136–155 –19  2  
   5. Horvátország 5 1 4 125–134 –9  2  
   6. Argentína514112–141–29 2  

CSOPORTKÖR

A-CSOPORT (GRANOLLERS)
12. 03.18.00
Franciaország–Angola
30–20
12. 03.20.30
Montenegró–Szlovénia
18–28
12. 05.18.00Szlovénia–Franciaország18–29
12. 05.20.30
Montenegró–Angola30–20
12. 07.18.00Angola–Szlovénia
25–25
12. 07.20.30Franciaország–Montenegró
24–19
AZ A-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE 
   1. Franciaország 3 3 83–57 +26  6  
   2. Szlovénia 3 1 1 1 71–72 –1  3  
   3. Montenegró 3 1 2 67–72 –5  2  
   4. Angola 3 1 2 65–85 –20  1 
B-CSOPORT (LLÍRIA)
12. 03.18.00Orosz csapat–Kamerun
40–18
12. 03.20.30Szerbia–Lengyelország25–21
12. 05.18.00Lengyelország–Orosz csapat
23–26
12. 05.20.30
Szerbia–Kamerun
43–18
12. 07.18.00Kamerun–Lengyelország19–33
12. 07.20.30Orosz csapat–Szerbia32–22
A B-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE 
   1. Orosz Csapat 3 3 98–63 +35  6  
   2. Szerbia 3 2 1 90–71 +19  4  
   3. Lengyelország 3 1 2 77–70 +7  2  
   4. Kamerun 3 3 55–116 –61  0 
C-CSOPORT (CASTELLÓ)
12. 03.
18.00
Románia–Irán39–11
12. 03.20.30Norvégia–Kazahsztán
46–18
12. 05.
18.00Románia–Kazahsztán
38–17
12. 05. 20.30Irán–Norvégia9–41
12. 07. 18.00Kazahsztán–Irán
31–25
12. 07.20.30Norvégia–Románia 33–22
A C-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE 
   1. Norvégia 3 3 120–49 +71  6  
   2. Románia 3 2 1 99–61 +38  4  
   3. Kazahsztán 3 1 2 66–109 –43  2  
   4. Irán 3 3 45–111 –66  0 
 D-CSOPORT (TORREVIEJA)
12. 03.
18.00Hollandia–Puerto Rico
55–15
12. 03.20.30Svédország–Üzbegisztán46–15
12. 05.18.00Svédország–Puerto Rico48–10
12. 05.20.30Üzbegisztán–Hollandia
17–58
12. 07.18.00Puerto Rico–Üzbegisztán30–24
12. 07.20.30
Hollandia–Svédország
31–31
A D-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE 
   1. Hollandia 3 2 1 144–63 +81  5  
   2. Svédország 3 2 1 125–56 +69  5  
   3. Puerto Rico 3 1 2 55–127 –72  2  
   4. Üzbegisztán 3 3 56–134 –78  0  
E-CSOPORT (LLÍRIA)
12. 02.18.00
Németország–Csehország
31–21
12. 02.20.30
Magyarország–Szlovákia
35–29
12. 04.18.00Szlovákia–Németország22–36
12. 04.20.30Magyarország–Csehország32–29
12. 06 18.00Csehország–Szlovákia 24–23
12. 06. 20.30Németország–Magyarország
25–24
Az E-csoport végeredménye
   1. Németország 3 3 92–67 +25  6  
   2. MAGYARORSZÁG 3 2 1 91–83 +8  4  
   3. Csehország 3 1 2 74–86 –12  2  
   4. Szlovákia3374–95–21 0
 
 F-CSOPORT (GRANOLLERS)
12. 02.
18.00Dél-Korea–Kongó 37–23
12. 02.20.30Dánia–Tunézia35–16
12. 04.18.00Dél-Korea–Tunézia
31–29
12. 04.20.30Kongó–Dánia18–33
12. 06.18.00Tunézia–Kongó 24–33
12. 06.20.30
Dánia–Dél-Korea
35–23

Az F-csoport végeredménye
   1. Dánia 3 3 103–57 +46  6  
   2. Dél-Korea 3 2 1 91–87 +4  4  
   3. Kongói Köztársaság 3 1 2 74–94 –20  2  
   4. Tunézia3369–99–30 0  
 G-CSOPORT (CASTELLÓ)
12. 02.18.00Horvátország–Brazília
25–30
12. 02.20.30Japán–Paraguay40–17
12. 04. 18.00Paraguay–Horvátország
16–38
12. 04.20.30Japán–Brazília
25–29
12. 06.18.00
Brazília–Paraguay33–19
 12. 06.20.30Horvátország–Japán26–28

A G-csoport végeredménye
   1. Brazília 3 3 92–69 +23  6  
   2. Japán 3 2 1 93–72 +21  4  
   3. Horvátország 3 1 2 89–74 +15  2  
   4. Paraguay3352–111–59 0  
 H-CSOPORT (TORREVIEJA)
12. 01.20.30Spanyolország–Argentína
29–13
12. 02.18.00Ausztria–Kína
38–27
12. 04.18.00Ausztria–Argentína
29–31
12. 04.20.30Kína–Spanyolország
18–33
12. 06.18.00Argentína–Kína
36–24
12. 06.20.30
Spanyolország–Ausztria
31–19
A H-csoport végeredménye
   1. Spanyolország 3 3 93–50 +43  6  
   2. Argentína 3 2 1 80–82 –2  4  
   3. Ausztria 3 1 2 86–89 –3  2  
   4. Kína3369–107–38 0  

ELNÖKI KUPA

I. CSOPORT (LLÍRIA)
12. 09.15.00Angola–Kamerun
35–24
12. 09.17.30Irán–Üzbegisztán32–37
12. 11.15.00Angola–Irán41–8
12. 11.17.30Kamerun–Üzbegisztán42–23
12. 13.15.00Üzbegisztán–Angola11–52
12. 13.17.30
Kamerun–Irán32–17

II. CSOPORT (LLÍRIA)
12. 08.
15.00Szlovákia–Tunézia 31–27
12. 08.17.30Paraguay–Kína30–24
12. 10.15.00Szlovákia–Paraguay33–27 
12. 10.17.30
Tunézia–Kína
10–0 – megállapított eredmény
 12. 12.15.00
Kína–Szlovákia
10–0 – megállapított eredmény
 12. 12.17.30
Tunézia–Paraguay
35–28 
2022.09.30 23:35:22

Kézilabda nemzetisport.hu

NS-VÉLEMÉNY. Mert egy idő után már kevésbé lesz édes az íze a sikernek a hazai porondon a Veszprém ellen.

2022.09.29 18:25:56

Kézilabda nemzetisport.hu

Három mérkőzés után nulla ponttal áll a magyar csapat, a második félidőben sokkal jobb volt a Kiel.

2022.09.24 17:05:07

Kézilabda nemzetisport.hu

A Metz végig vezetett, volt, hogy nyolc góllal is, végül néggyel bizonyult jobbnak az ETO-nál.

2022.09.24 10:51:49

Kézilabda nemzetisport.hu

Az első félidőben sokkal jobb volt a vendég Brest, de felállt a padlóról az FTC... Hogy nagyon elrontsa a legvégét.

2022.09.22 17:59:40

Kézilabda nemzetisport.hu

Fordulatos első félidő után a másodikban a Nantes tartotta előnyét és öt góllal legyőzte a Szegedet.