Női kézi-vb: Dánia a hajrában intézte el Brazíliát

V. Á.V. Á.
2021.12.14. 18:53
Sanda Toft volt a dánok legjobbja, 17 védést mutatott be (Fotó: AFP, archív)
Dánia 30–25-re legyőzte Brazíliát a női kézilabda-világbajnokság negyeddöntőjében, s bejutott a legjobb négy közé.

A második percben Dánia szerezte meg a találkozó első gólját. A 7. percben először volt kétgólos a dánok előnye, Anne Mette Hansen találata után (5–3). Többször is az egyenlítésért támadott Brazília, de Sandra Toft mindig a legjobbkor védett – a 18. percben 50 százalékos volt a védési hatékonysága. A túloldalon a korábbi váci kapuvédő, Bárbara Arenhart is remekelt. A 20. percben a Győri Audi ETO csapatkapitánya, Anne Mette Hansen már a második kétperces büntetését kapta (10–8). Egy perccel a félidő vége előtt utolérte riválisát a dél-amerikai gárda (13–13). Vezethetett is volna Brazília, de hibázott, Dánia pedig 14–13-ra megnyerte az első játékrészt.

Gyors gólváltással kezdődött a második félidő. A dánok már három góllal is elhúztak (21–18), de nem tudták jobban leszakítani riválisukat. Tizenöt perccel a vége előtt is ekkora volt a különbség (22–19). A 46. percben először volt négygólos Dánia előnye (23–19) – Brazília közel nyolc perce nem talált be. Az utolsó 10 percre fáradni látszottak a brazilok (27–22, 53. perc). A hátralévő idő már nem tartogatott izgalmakat, Dánia megérdemelten jutott a legjobb négy közé (30–25), ami legutóbb 2013-ban sikerült neki.

A mérkőzés legjobbja a 17 védést bemutató Sandra Toft lett.

Jesper Jensen tanítványai az elődöntőben a francia–svéd párharc győztesével találkoznak.

Ez volt a dánok eddigi legszorosabb meccse a vb-n, ezt megelőzően a mieink elleni 31–19-es siker számított ennek.