Női kézi-vb: Norvégia legyőzte az oroszokat, bejutott a négy közé

2021.12.15. 18:57
Brattset (labdával) a siker fontos részese volt (Fotó: AFP)
A spanyolországi női kézilabda-világbajnokság szerdai első negyeddöntőjében Norvégia szinte végig magabiztosan vezetve legyőzte az orosz csapatot, így készülhet a házigazdák elleni elődöntőre.

Ugyan az első szerdai elődöntőn az oroszok lőtték az első gólt, s 2–1-re is vezettek a találkozó elején, ezt követően a norvégok Nora Mörk és Kari Brattset vezetésével remekül őrölték fel ellenfelüket, s állandósították 4-5 gólos előnyüket, sőt, a félidő közepén járva már 6 góllal is vezettek.

A 19–15-ös félidő után viszont az oroszok jöttek ki jobban a folytatásra és hamar elkezdték ledolgozni hátrányukat, miközben a norvégok elkezdték apró technikai hibákkal „színesítették” támadásaikat. Kétgólos északi előnynél azonban egy időkérés helyreállította a világ rendjét, s a szünet utáni első 10 perc után újra működött a norvégok játéka, s elkezdett kinyílni az olló a két csapat között (26–20).

Negyedórával a vége előtt már hét, tízzel a vége előtt pedig már nyolc is volt a különbség a norvégok javára, s ugyan az oroszok percek alatt feljöttek négyre, de ennél közelebb nem jutottak, így Norvégia egy apróbb hullámvölgytől eltekintve összességében meggyőző játékkal, 34–28-ra győzve jutott a legjobb négy közé, ahol a házigazda Spanyolország lesz az ellenfele a döntőbe jutás kiharcolásáért.