Női kézi-vb: hiába az álomkezdés, kiestek a németek

V. Á.V. Á.
2021.12.14. 21:56
A németek nem tudták feltartóztatni a spanyolokat (Fotó: AFP)
A spanyol válogatott 26–21-re legyőzte Németországot a női kézilabda-világbajnokság negyeddöntőjében, s Dániához csatlakozva bejutott a legjobb négy közé.

Remekül kezdett Németország, a 4. percben 3–0-ra vezetett – jött is a spanyol időkérés. Ezt követően újabb német találat következett, majd közel nyolc perc után tudta megszerezni első gólját a házigazda. A folytatásban is akadozott a spanyolok támadójátéka, a 15. percre fordulva 6–3 volt Bölkék előnye. Négygólos német vezetés után feltámadt Spanyolország, sorozatban hármat lőtt (7–6). A 21. percben már egyenlő volt az állás (8–8), sőt, a 22. percben már a hazai együttesnél volt az előny. Az álomkezdés után teljesen összeomlott a német válogatott, négygólos hátrányban mehetett a szünetre (14–10).

A második félidő ott folytatódott, ahol az első abbamaradt. A 35. percben 17–12-re vezettek a spanyolok. Tovább nem nőtt – ekkor – a különbség, Németország pedig lassan felzárkózott (19–17, 43. perc). A házigazda ennél közelebb nem engedte riválisát, egymás után három gólt szerzett, s újra meglépett (22–17). Az utolsó tíz percet magabiztosan hozta le a meccs utolsó háromnegyedében remekül védekező Spanyolország, és 26–21-re nyert.

A spanyolok az elődöntőben a norvég–orosz párharc győztesével találkoznak.