V. Á. 2021.12.01 21:59 Frissítve: 2021.12.01 22:40

Női kézi-vb: egy félidőnyi szenvedés után gáláztak a spanyolok

A házigazda Spanyolország 29–13-ra legyőzte Argentínát a női kézilabda-világbajnokság nyitó meccsén.

Carmen Martín három gólt szerzett Argentína ellen (Fotó: AFP)

Női kézi-vb: komoly csapás a spanyoloknak a nyitó meccs előtt

A házigazda Spanyolország a vb előtt mind a három felkészülési mérkőzését megnyerte, sorrendben Szlovákia, Lengyelország és Németország ellen. A tokiói olimpián egyébként 31–16-ra ütötte ki Argentínát.

A világbajnokságra Dél-Amerikából második helyen kijutó argentinok meglepően jól tartották magukat, a 13. percben csak 5–4-re vezettek a spanyolok. A folytatásban sem ment a jóval esélyesebb hazaiaknak, a szünetre 11–10-es vezetéssel mehettek.

A második félidő 10. percében először vezetett három góllal a házigazda (15–12). Az argentin támadójáték ez követően már nem tudott mit kezdeni a spanyolok védelmével. Az 53. percben 19 perc után talált be újra Argentína (23–13), s 29–13-ra győzött a második félidőben gálázó Spanyolország.

Az argentinok legeredményesebbje a Debreceni VSC korábbi játékosa, Elke Karsten volt 3 góllal.

Kézilabda KOVÁCS ERIKA

NS-VÉLEMÉNY. A palánk innenső oldalán is rendre bizonyítanak.

Kézilabda THURY GÁBOR

NS-VÉLEMÉNY. Inkább jelent pluszmotivációt.

2022.01.23 15:33:10

Kézilabda PAPP BÁLINT (összefoglaló), HARMATH ÁKOS (percről percre)

Sziporkázó játék helyett ezúttal hatalmas küzdéssel szerezte meg a győzelmet a Győr a szívós dán Odense ellen.

2022.01.23 13:15:52

Kézilabda R. Gy.

Henny Reistad 13 gólt szerzett, a dán csapat hattal nyert a magyar bajnok ellen a női kézilabda BL-ben.