Női kézi-vb: nyertek a németek, már biztosan lemaradunk a negyeddöntőről – pénteki eredmények

N. T., CS. M.N. T., CS. M.
2021.12.10. 22:30
Bölk főszerepet vállalt a németek sikerében (Fotó: Imago)
A német válogatott legyőzte Dél-Koreát a spanyolországi női kézilabda-világbajnokság középdöntőjében, ezzel eldőlt, hogy a mieink már nem juthatnak tovább a csoportból. Emily Bölkék mellett már Dánia is biztos negyeddöntős. A pénteki játéknap után a IV. csoportban is megvan mindkét továbbjutó: Spanyolország és Brazília.

A mieink szempontjából sem volt érdektelen a középdöntős csoportunk első pénteki mérkőzése, ugyanis csak úgy maradt volna esélyünk a továbbjutásra, ha a németek kikapnak Dél-Koreától. Mivel az ázsiaiak is még simán odaérhettek a továbbjutást jelentő pozícióba, számukra is komoly téttel bírt a meccs.

Dél-Korea egyből megnyitotta a falát, amire válaszként a németek a kapust lehozva, két beállóval támadtak. Az ázsiai csapat játéka felállt fal ellen dadogott, a szerzett labdákból a németek könnyű gólokat szereztek, és öt perc alatt 5–1-re elhúztak. Időkérés után rendezte sorait a dél-koreai csapat, és összeszedettebb támadójátékkal feljött 5–4-re.

A győri jobbátlövő, Rju Un Hi és a gyors lábú irányító, Li Mi Gjong góljaival ikszre is feljött Dél-Korea, ekkor azonban újra produkált egy hármas sorozatot a kapust is cserélő német válogatott. Folytatódott a taktikai csata a két kapitány között, a ferencvárosi Emily Bölk jól egy az egyezett a rá kilépő védőkkel szemben, így tartotta minimális előnyét az európai együttes. A koreaiak gyakran alkalmazták a folytatásban is az egész pályás letámadást, azonban csak elvétve tudták útját állni a német támadásoknak, így a szünetben háromgólos hátrányban (16–19) voltak.

Rjuék sorra elszórták a labdákat támadásban a második játékrész elején, megkönnyítve a németek dolgát. Bölk most játszotta az eddigi legjobb meccsét a vb-n (megválasztották hivatalosan is a találkozó MVP-jének), mellette a kapitány, Alina Grijseels is megszórta magát, mind a ketten nyolc találattal zártak. A koreaiak játéka teljesen szétesett a második félidőben, a 8–1-es sorozatot is futó németek kényelmesen játszva is közé tettek tíz gólt, amiből kilenc a végére is megmaradt (28–37).

Bölkék fölényes győzelmével eldőlt, hogy a csoportból a még százszázalékos német és a dán válogatott folytathatja a negyeddöntőben, míg a mieink biztosan nem érhetik már el az előzetesen célként kitűzött nyolc közé kerülést. Legjobb esetben a csoport harmadik helyére érhetünk oda, de ahhoz még szükség lesz a vasárnapi, Dél-Korea elleni meccsre is.

A mi csoportunk utolsó pénteki mérkőzésén a már továbbjutott dánok 12–9-re vezettek az első félidő után Csehország ellen. A második játékrészben aztán kinyílt az olló, és a mieink elleni 11 gólos dán siker után a cseheket 15 góllal, 29–14-re győzték le az északiak. A meccs legjobbjának választott Sandra Toft 18 védéssel zárt (56 százalék), a siófoki Simone Böhme két gólt szerzett.

A IV. csoportban dél-amerikai rangadót rendeztek, amelyen az argentinok hiába jöttek fel mínusz kettőre az 50. percben, több gólt már nem lőttek a meccsen, s a brazilokötgólos sikerükkel megőrizték hibátlan mérlegüket, készülhetnek a negyeddöntőre.

Szintén ebben a középdöntős csoportban csapott össze egymással a horvátokat legyőző Japán és a pontot még nem szerzőAusztria. Utóbbi alaposan ellépett az elején, hiszen néhány perc után már 5–0-ra vezetett, és még a szünetben is néggyel ment (19–15). Japán a második játékrészre kapta össze magát és tíz perccel a vége előtt egyenlített (26–26). Majd az 55. percben a vezetést is átvette, és 32–30-ra megnyerte a mérkőzést. Az osztrákokhoz visszatérhetett a korábban koronavírusos Petra Blazek és Stefanie Kaiser.

A IV. csoport utolsó pénteki meccsén Horvátország játszott Spanyolországgal. Utóbbi néggyel is vezetett az első félidőben, de a szünetre kétgólosra olvadt az előnye. A folytatásban ennyire sem tudták tartani a lépést a horvátok, s a spanyol csapat 27–23-ra nyert és bebiztosította továbbjutását.

Az alsóházi rájátszás második fordulójában Szlovákia hat góllal legyőzte Paraguayt, és ezzel játszhat az Elnök-kupáért. A Mosonmagyaróvár jobbátlövője, Lancz Barbora kilenc, a Dunaszerdahely balszélsője, Bízik Réka hat találattal járult hozzá a sikerhez.

25. NŐI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG (SPANYOLORSZÁG, DECEMBER 1–19.)
KÖZÉPDÖNTŐ, 2. FORDULÓ
III. CSOPORT (Granollers)
Dél-Korea–Németország 28–37 (16–19)
Magyarország–Kongó 30–22 (16–8) – IDE KATTINTVA OLVASHAT BŐVEBBEN A MÉRKŐZÉSRŐL!
Csehország–Dánia 14–29 (9–12)