Női kézi-vb: negyedikként a franciák kerültek az elődöntőbe

2021.12.15. 22:16
Négy között a franciák (Fotó: AFP)
A Spanyolországban zajló női kézilabda-világbajnokság szerdai második, egyben utolsó negyeddöntőjében Franciaország a kiegyenlített első félidőt követően a másodikban jobb védekezésének köszönhetően előnybe került, az itt begyűjtött előnyét pedig meg is tartotta a derekasan küzdő svédek ellen (31–26).

Az első félidőben egyértelműen a svédek domináltak, olykor két góllal is vezetni tudtak, de a franciák az utolsó percekben összekapták magukat, így 15–15-ös döntetlen állt az eredményjelzőn a szünetben.

A második játékrészben a franciák jobban védekeztek, a svédek pedig – hiába volt náluk a meccs két legeredményesebbje, a 9 gólig jutó Nathalie Hagman, valamint a hatot vállaló győri Linn Blohm – nem tudtak ezzel mit kezdeni. A franciák a szünet utáni első percekben 7–2-esrohammal megalapozták a sikerüket, és a folytatásban már nem is csökkent a két csapat közötti különbség háromgólosnál kisebbre.

Az elődöntő mezőnye így a franciákkal lett teljes, a norvég–spanyol találkozó mellett francia–dán mérkőzést rendeznek a döntőbe jutásért.