Kylian Mbappé duplázott, Lionel Messi bemutatkozott a PSG-ben a Reims ellen!

BALÁZS DÁVIDBALÁZS DÁVID
2021.08.29. 20:31
<strong>MESSI A PSG-BEN!</strong> (Fotó: AFP)
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 4. fordulójának záró mérkőzésén a Paris Saint-Germain idegenben Kylian Mbappé duplájával 2–0-ra legyőzte a Reimst. Lionel Messi csereként beállva debütált a PSG-ben.

FRANCIA LIGUE 1
4. FORDULÓ
Reims–Paris Saint-Germain 0–2 (0–1)

Reims, Stade Auguste-Delaune. Vezette: Letexier
Reims: Rajkovics – Gravillon, Faes, Abdelhamid – Foket, Munetsi, Cassama (Locko, a szünetben), Lopy (Van Bergen, 71.) – Kebbal (Flips, 76.), Mbuku (Berisha, a szünetben) – El Bilal Touré (Ekitike, 81.). Vezetőedző: Óscar García
PSG: K. Navas – Hakimi, Kehrer, Marquinhos, Ab. Diallo (Kimpembe, 75.) – Wijnaldum (A. Herrera, 65.), I. Gueye, Verratti (Paredes, 75.) – Di María (Draxler, 81.), Mbappé, Neymar (Messi, 65.). Vezetőedző: Mauricio Pochettino
Gólszerző: Mbappé (15., 63.)

Elérkezett az a mérkőzés, amelyre Párizsban már hetek óta vártak: Lionel Messi bemutatkozhat a PSG-ben és a francia élvonalban. Noha a hatszoros aranylabdás argentin sztárt csupán a kispadra nevezte Mauricio Pochettino, várható volt, hogy előbb-utóbb beveti honfitársát a vezetőedző. Így is lett.

Előtte azonban még Kylian Mbappé – aki lehet, hogy az utolsó mérkőzését játszotta a PSG-ben – duplázott. A 15. percben a francia világbajnok támadó Angel Di María jobb oldali beadására érkezett remek ütemben, és bólintott magabiztosan a kapuba (0–1). A folytatásban elmaradtak a nagy helyzetek, sőt, a félidő végén a Reims előtt is adódtak kisebb lehetőségek, de a hazaiak nem tudtak betalálni.

Nem úgy a fordulás után! Az 51. percben Marshall Munetsi vette be közelről Keylor Navas kapuját, ám gólját utólag a játékvezető les miatt nem adta meg.

Az 57. percben Messi hatalmas üdvrivalgás közepette elment melegíteni, így már csak percek választottak el minket a debütálásától. De nemcsak az oldalvonal mellett, hanem a pályán is zajlottak az események, hiszen a 63. percben Hakimi lapos beadása után Mbappé érkezett jó ütemben a kapu elé, s lőtt a kapuba (0–2).

ELJÖTT A VÁRVA VÁRT CSERE

Messi lejátszotta első mérkőzését a PSG-ben (Fotó: AFP)

Lionel Messi a 65. percben Neymar helyére beállt, s noha a társak folyton őt keresték a labdával, az első góljára még várni kell. A PSG 2–0-ra nyert a Reims ellen, így négy meccs után is hibátlan, és listavezető.

TOVÁBBI MÉRKŐZÉSEK A 4. FORDULÓBÓL
Troyes–Monaco 1–2
(Aguilar 51. – öngól, ill. S. Diop 40., 58.)
Angers–Rennes 2–0 (Boufal 57., Cho 88.)
Clermont–Metz 2–2 (Bayo 35., Rashani 58., ill. Niane 10. – 11-esből, Desmas 29. – öngól)
Lens–Lorient 2–2 (Clauss 24., S. Fofana 70., ill. Laurienté 27., Monconduit 35.)
Strasbourg–Brest 3–1 (Prcic 24., Duverne 42. – öngól, Thomasson 84., ill. Cardona 26.)
Lille–Montpellier 2–1 (Yazici 45+1., David 56., ill. Laborde 45+3.)
Szombaton játszották
Nice–Bordeaux 4–0 (J. Kluivert 7., Gouiri 33., 42. – 11-esből, Thuram-Ulien 85.)
Marseille–St.-Étienne 3–1 (Guendouzi 23., Gerson 51., Ünder 68. ill. Kolodziejczak 32.)

KÖSZÖNJÜK A FIGYELMET!

90+6. PERC: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS! MBAPPÉ DUPLÁJÁVAL NYERT A PSG, MESSI DEBÜTÁLT! 0–2

90+6. perc: Navas még a végén bemutat egy védést.

90+4. perc: Mindenki a hármas sípszót várja.

90. perc: 6 perc a ráadás!

88. perc: Paredes is megkapta a maga sárga lapját a csúnya buktatása után.

84. perc: Ekitike gyorsan bekerült a jegyzőkönyvbe.

81. perc: Touré le, Ekitike be.

81. perc: Di María le, Draxler be.

78. perc: Mbappé próbálta megjátszani Messit, de egy védő elcsente a labdát.

76. perc: Kebbal le, Flips be.

75. perc: Verratti és Diallo le, Paredes és Kimpembe be.

74. perc: Egy kis nyomás alatt volt a PSG kapuja, de komyol hazai helyzet nem alakult ki.

71. perc: Lopy le, Van Bergen be.

65. perc: Wijnaldum le, Ander Herrera be.

TÖRTÉNELMI PILLANAT! LIONEL MESSI ELSŐ LÉPÉSEI A PÁLYÁN ÚJ CSAPATÁBAN! (Fotó: AFP)

65. PERC: ELJÖTT A PILLANAT! NEYMAR HELYÉRE BEÁLL LIONEL MESSI!

Achraf Hakimi lapos beadása után Mbappé higgadtan fejezte be az akciót.

63. PERC: GÓL – MBAPPÉ MEGDUPLÁZZA A PSG VEZETÉSÉT! 0–2

62. perc: Egy megpattanó lövést fogott meg Navas.

57. PERC: LIONEL MESSI ELMENT MELEGÍTENI! KÖZELÍT A PILLANAT!

55. perc: Abdou Diallo kapott sárga lapot a belépője után.

NINCS GÓL! LES MIATT ANNULLÁLTÁK A REIMS TALÁLATÁT! MARAD A 0–1

A gól előtti szituációt visszanézik, még nem hivatalos a találat!

51. PERC: GÓL – MUNETSI TALÁLATÁVAL EGYENLÍT A REIMS! 1–1

50. perc: Nem változott a játék képe, tartja a labdát a PSG.

Lionel Messi továbbra is a kispadon!

46. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK JÁTÉKRÉSZ!

Cserélt a szünetben a Reims. Cassama helyére Locko érkezik, míg Mbuku helyére Berisha.

45+1. PERC: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ! MBAPPÉ FEJES GÓLJÁVAL ELŐNYBEN A PSG! 0–1

45+1. perc: Szögletet szöglet követ, de utóbbi sem volt veszélyes.

45. perc: 1. perc a ráadás.

45. perc: Di María centerezése ezúttal nem jutott el Mbappéig. Szöglet.

44. perc: Neymar és egy pár Reims-játékos szólalkozott össze egy fault után. Verratti is a szabálytalansága után sárga lapot kapott.

41. perc: Cassama fura átemelős lövése kerülte el éppenhogy Navas kapuját. Ez volt az eddigi legnagyobb hazai helyzet!

39. perc: Reims-lehetőség! Egy bal oldali beadás szállt el mindenki előtt, a labda végül Keylor Navas kezében kötött ki, aki vetődve kaparintotta meg.

36. perc: Hakimit állítja meg szépen egy hazai védő a tizenhatos oldalvonalánál.

35. perc: Hiába van fölényben a Párizs, az újabb gól még várat magára.

32. perc: Di María szabadrúgása találta fejbe a Reims játékosát, de tudja folytatni a játékot.

31. perc: Neymart buktatják, így ígéretes helyről járhat párizsi szabadrúgás.

27. perc: A Reims térfelén zajlik a játék, keresi a rést a PSG.

Messi készen a bemutatkozásra (Fotó: Getty Images)

22. perc: Kifejelték a védők.

21. perc: Szögletet végezhet el a PSG.

19. perc: Dominál a PSG, nagy bajba kerülhet még a Reims.

Angel Di María jobb oldali beadására érkezett remek ütemben Kylian Mbappé, aki a védőjét megelőzve fejelt szépen a rövid sarokba.

15. PERC: GÓL – MBAPPÉ FEJESÉVEL ELŐNYBEN A PSG! 0–1

13. perc: El Bilal Touré lépett ki a párizsi védők mögül, majd tüzelt, de ő sem találta el a kaput. Marquinhos bevetődése megzavarhatta őt.

11. perc: Meleg pillanatok a Reims kapuja előtt, de végül nem alakult ki ziccer a kisebb kavarodás után.

10. perc: Mbappé lövése kerülte el nem sokkal a kaput.

8. perc: Ígéretes helyzetből léphetett volna ki a Reims támadója, de les miatt megállították az akciót. Egyáltalán nem biztos, hogy jó játékvezetői ítélet született!

Nem, ez nem egy több évvel ezelőtt készített kép Barcelonából.

4. perc: Magasan feltolt védekezéssel kezd a Reims.

1. perc: Szokatlan kezdőrúgás – meg is kellett ismételni.

1. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A Remis piros felsőben, fehér nadrágban és piros sportszárban látható, míg a Paris Saint-Germain tiszta kékben játszik.

ELŐZMÉNYEK

Megtörténhet az, amelyre talán sosem gondoltunk volna: Lionel Messi pályára lépjet, de nem az FC Barcelona színeiben, hanem a Paris Saint-Germain mezében. Ehhez azonban be kell állnia, hiszen a kispadra nevezte őt Mauricio Pochettino, míg a bizonytalan sorsú Kylian Mbappé kezd!

Ki ne tudná, hogy a hatszoros aranylabdás argentin klasszis a nyáron a francia sztárklubhoz szerződött, ma pedig – ahogy azt a múlt hét elején beharangoztuk – debütálhat a fővárasiaknál.

Ez lesz Mbappé utolsó mérkőzése a PSG-ben? (Fotó: Getty Images)

Messi tehát bevetésre készen, viszont Mbappé sorsa még elég bizonytalan. A Real Madrid két nappal ezelőtt (pénteken) újabb ajánlatott tett a világbajok támadóélrt, amelyet a Paris Saint-Germain már nem utasított el, így megkezdődhetnek az érdemi tárgyalások a két klub között.

A L'Équipe francia lap információja szerint a madridi egyesület ezúttal már 170+10 millió eurós ajánlattal jelentkezett, miután korábban a 160, majd a 170 millió eurót is kevesellte, így visszautasította a PSG. A lap kiemelte: a Real Madrid közben kiszivárogtatta azt az információt, hogy ennél az ajánlatnál sokkal többre már nem képes, abban az esetben, ha ez sem felelne meg a franciáknak. A nyári átigazolási piac kedd éjszaka zár.

A 180 millió euró megegyezik azzal az összeggel, amelyet a PSG négy évvel ezelőtt fizetett a Monacónak az időközben világbajnok, 22 éves Mbappéért. A játékos előző klubja, a Monaco 35 millió euróra tarthat igényt a mostani átigazolási díjból.

Mbappé mostani értékesítése mellett szólt, hogy jelen állás szerint – hiszen szerződése jövő nyárig érvényes a párizsiaknál – januárban már jóval olcsóbban, míg egy év múlva ingyen távozhat, a PSG keretébe pedig a nyáron több klasszis játékos érkezett, legtöbbjükért nem is kellett fizetniük a franciáknak. Így került a párizsiakhoz a hatszoros aranylabdás Lionel Messi, a világ- és Európa-bajnok Sergio Ramos, a nyári Európa-bajnokság legjobbjának választott Gianluigi Donnarumma, valamint a Liverpool holland válogatott középpályása, Georginio Wijnaldum is.

Csütörtökön Isztambulban elkészítették a labdarúgó Bajnokok Ligája 32-es táblájának csoportbeosztását: a három magyar válogatottat (Gulácsi Péter, Willi Orbán, Szoboszlai Dominik) felvonultató Leipzig a Manchester Cityvel, a PSG-vel és az FC Bruges-zsel mérkőzik meg az A-csoportban, tehát a párizsi csapat a tavalyi év után ismét összekerült a német gárdával, valamint egy manchesteri együttessel. Mivel Pep Guardioláék és a lipcsiek is erősödtek a nyáron, így idén fel kell kötnie a gatyáját Neymaréknak, ha tovább akarnak jutni.