CS. B. 2021.08.27 23:02

Ligue 1: a Lyon a negyedik meccsén nyert először

A francia labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 4. fordulójának nyitómérkőzésén az Olympique Lyon 1–0-ra győzött a Nantes otthonában – ezzel megszakította a három mérkőzés óta tartó nyeretlenségi sorozatát.

A Lyon megszakította a három meccs óta tartó nyeretlenségi sorozatát (Fotó: AFP)

Pocsékul kezdte az idényt a Lyon, amely három meccsen mindössze két pontot gyűjtött a francia bajnokságban, így feltett célja volt a győzelem Nantes-ban.

A lyoniak hiába birtokolták 74 százalékban a labdát az első félidőben, a lövések tekintetében kiegyenlített volt a párharc (7–6 a Nantes javára). A vendégek ugyanakkor eredményesebben használták ki a lehetőségüket: Moussa Dembélé a 35. percben a kapuba pofozta a kapusról kipattanó labdát, így az OL 1–0-s előnnyel mehetett a szünetre.

A Liverpooltól 12 millió euróért vett Xherdan Shaqiri hétfőn csatlakozott a lyoniakhoz, pénteken pedig már a kispadon foglalt helyet, az első francia bajnoki meccsére azonban még várnia kell.

A Lyon még emberhátrányban is megtartotta egygólos előnyét – a 78. percben Damien Da Silva könyöklésért megkapta a második sárga lapját –, így a negyedik találkozóján megszerezte az első győzelmét a bajnokságban.

Francia labdarúgás BALÁZS DÁVID

Hakimit a második félidőben leküldték a pályáról, de egy ponttal így is gazdagabb lett a Paris Saint-Germain.

2021.09.19 10:16:02

Francia labdarúgás BACSKAI JÁNOS

Messi pályára lépett a párizsi közönség előtt, lőtt egy szép kapufát, de Neymar és Icardi lett a rangadó hőse.

2021.09.03 22:22:04

Gyengült a bajnok, a Lyon átigazolta Jérome Boatenget, az utolsó napokban nagyon belehúzott a Rennes.

2021.08.29 15:19:14

A hatszoros aranylabdás argentin klasszis a 65. percben állt be Neymar helyére.

2021.08.25 00:35:11

Francia labdarúgás BOBORY BALÁZS

ALAPVONAL. A világ most árgus szemekkel a PSG-t figyeli, hogy letarolja-e Európát, elhódítja-e a hőn áhított Bajnokok Ligája-serleget, a francia bajnokságot pedig sétagaloppozva húzza-e be. S mivel a futball még bonyolultabb és kiegyenlítettebb játék lett, nagyobb a rizikófaktor, lehet, hogy nem minden terv teljesül.