Ligue 1: a Lyon nyerte a bepótolt mérkőzést a Marseille ellen

2022.02.01. 23:05
Moussa Dembélé (balra) értékes csere volt (Fotó: AFP)
A francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 14. fordulójából elhalasztott mérkőzésen az Olympique Lyon 2–1-re legyőzte az Olympique Marseille-t.

A meccset eredetileg még tavaly ősszel játszották volna le. Négy perce zajlott a csata, amikor Dimitri Payetet fejbe dobták, és ezután már nem folytatták a találkozót. A pótlást mostanra időzítették.

Mattéo Guendouzi, aki korábban a Herthát is erősítette és most az Arsenaltól kölcsönben szerepel a Marseille-nél, gyönyörűen csúsztatott a kapuba a 10. percben. A találatot éppen Payet készítette elő, akinek ez volt a kilencedik gólpassza ebben a bajnoki kiírásban.

Guendouzi fejes gólja

Bár a szünetig maradt a 0–1, a második játékrészben a hazaiaknak sikerült egyenlíteniük Xherdan Shaqiri révén:

De még nem volt vége!

A 64. percben beálló Moussa Dembélé majdnem ollózva lőtt gólt, ám néhány méterre a kaputól rosszul találta el a labdát, amely így mellé ment. A 89. percben viszont már nem hibázott, látványos mozdulatokkal juttatta kapuba a labdát.

A hazaiak tehát megfordították a mérkőzést, és erre már nem volt válasza a OM-nek.

A Lyon ezzel a sikerrel feljött a 7. helyre a tabellán.