Ligue 1: jó hajrával fordított és nyert Nantes-ban a Lyon

DOMONKOS BÁLINTDOMONKOS BÁLINT
2024.04.07. 22:43
Jó hajrával nyert a Nantes vendégeként a Lyon (Fotó: AFP)
Remek hajrával fordított és nyert 3–1-re a kiesés elől menekülő Nantes vendégeként a Lyon a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 28. fordulójának záró mérkőzésén.

Zárt kapuk mögött rendezték a Ligue 1 28. fordulójának záró mérkőzését a Nantes és a Lyon között, ugyanis a hazai szurkolók még a Strasbourg elleni bajnokin annyi pirotechnikai eszközt használtak, hogy rövid időre félbe kellett szakítani a találkozót, ezért egy meccset zárt kapuk mögött kellett rendezniük.

A Lyon elleni bajnokin azonban ez nem volt hatással a „kanárik” játékosaira, ugyanis már bő negyedóra után megszerezték a vezetést Matthis Abline révén.

A kiegyenlített összecsapáson a pocsék idénykezdet után a középmezőnybe felkapaszkodó Lyonnak is megvoltak a helyzetei, de hiába támadott, a kapura már kevésbé volt veszélyes.

A 75. perc és Malick Fofana beállása után gyökeres fordulatot vett a mérkőzés: az OL belga támadója nagyban hozzájárult Alexandre Lacazette egyenlítéséhez, majd két perccel később már ő maga talált be, megfordítva ezzel az állást. Ráadásul a Lyonnak még a kegyelemdöfésre is maradt ereje, a 3–1-es sikert a 97. percben Gift Orban állította be.

LIGUE 1
28. FORDULÓ
Nantes–Lyon 1–3 (Abline 16., ill. Lacazette 75., M. Fofana 77., G. Orban 90+7.)

KORÁBBAN
Brest–Metz 4–3 (Chardonnet 12., K. Doumbia 31., Mounié 38., Satriano 60., ill. I. Traoré 6., Mikautadze 74., 80.)
Montpellier–Lorient 2–0 (Savanier 55. – 11-esből, Karamoh 90+1.)
Reims–Nice 0–0
Toulouse–Strasbourg 0–0
Monaco–Rennes 1–0 (Akliouche 25.)
Kiállítva: Kehrer (64.), ill. Terrier (46.)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Lille–Olympique Marseille 3–1 (J. David 54. – 11-esből, Cabella 71., G. Gudmundsson 84., ill. Ismaily 81. – öngól)