Ligue 1: hétgólos meccset buktak el Brestben Bölöniék

DOMONKOS BÁLINTDOMONKOS BÁLINT
2024.04.07. 15:18
Hétgólos meccset nyert a Brest a Metz ellen (Fotó: AFP)
Nem bírt az idény meglepetéscsapatával,, a Bresttel a Bölöni László irányította Metz a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 28. fordulójában, miután az újonc a korai vezetés ellenére 4–3-as vereséget szenvedett.

Jól kezdett Brestben és Ismaël Traoré révén már a hatodik percben vezetett a kiesés elől menekülő Metz, de hiába a korai előny, Bölöni László csapata nem a második helyezett otthonában védekezett a leghatékonyabban, ugyanis Eric Roy együttese hat perccel később egyenlített, majd még a szünet előtt újabb két gólt szerezve 3–1-re ellépett.

Sőt, a fordulás után Martin Satriano tovább növelte a különbséget. A Metz a végjátékban nagyot küzdött és Georges Mikautadze hat perc alatt szerzett két góljával izgalmassá tette a hajrát, de egyenlíteni már nem tudott, így Bölöni László csapata egymás után a harmadik bajnokiját bukta el.

FRANCIA LIGUE 1
28. FORDULÓ
Brest–Metz 4–3 (Chardonnet 12., K. Doumbia 31., Mounié 38., Satriano 60., ill. I. Traoré 6., Mikautadze 74., 80.)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Lille–Olympique Marseille 3–1 (J. David 54. – 11-esből, Cabella 71., G. Gudmundsson 84., ill. Ismaily 81. – öngól)