Ligue 1: tartja a lépést a Bresttel a Rennes-t legyőző Monaco

DOMONKOS BÁLINTDOMONKOS BÁLINT
2024.04.07. 19:01
Maghnes Akliouche góljával nyert a Rennes ellen a Monaco (Fotó: Getty Images)
Újabb győzelmével tartja a lépést a Metzet legyőző Bresttel a Rennes-t hazai pályán 1–0-ra felülmúló Monaco a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 28. fordulója után.

Noha a harmadik helyezett Monacót és a kilencedik Rennes-t a meccs előtt tíz pont választotta el a tabellán, kifejezetten kiegyenlített mérkőzést vívtak a felek. A hercegségbeliek kezdtek aktívabban és a 25. percben Maghnes Akliouche góljával a vezetést is megszerezték, de a Rennes ezután pörgött fel és a szünetig veszélyesebben is játszott.

A fordulás után már ismét a Monaco volt kezdeményezőbb, amihez nagyban hozzájárult az is, hogy a vendégektől Martin Terrier a második félidő első percében azonnali piros lapot kapott. A hazaiak azonban nem voltak olyan sokáig emberelőnyben, a 64. percben ugyanis Thilo Kehrer megkapta a második sárga lapját Stéphanie Frappart játékvezetőtől, így ő is mehetett zuhanyozni.

A játék képe azonban a védő kiállítása ellenére nem változott, a Monaco támadott többet – noha a Rennes nem kapott meg egy véleményes büntetőt –, de ahogy például Wissam Ben Yedder, úgy az őt váltó Folarin Balogun sem tudott betalálni, így a hazaiak minimális különbséggel húzták be a Rennes elleni bajnokijukat. 1–0

LIGUE 1
28. FORDULÓ
Monaco–Rennes 1–0 (Akliouche 25.)
Kiállítva: Kehrer (64.), ill. Terrier (46.)

KORÁBBAN
Brest–Metz 4–3 (Chardonnet 12., K. Doumbia 31., Mounié 38., Satriano 60., ill. I. Traoré 6., Mikautadze 74., 80.)
Montpellier–Lorient 2–0 (Savanier 55. – 11-esből, Karamoh 90+1.)
Reims–Nice 0–0
Toulouse–Strasbourg 0–0

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Lille–Olympique Marseille 3–1 (J. David 54. – 11-esből, Cabella 71., G. Gudmundsson 84., ill. Ismaily 81. – öngól)