Vb 2018: Iniesta miatt csak hétfőn hirdet keretet a spanyol kapitány

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2018.05.16. 13:01
Az eredetileg tervezett pénteki időpont helyett csak hétfőn hirdeti ki világbajnoki keretét Julen Lopetegui, a spanyol labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya, mert nem szeretné megzavarni Andrés Iniesta ünneplését.

Az FC Barcelona csapatkapitánya az idény végén távozik a katalán klubtól, s pénteken, a Camp Nou Stadionban köszöntik. A 34 esztendős játékos áprilisban jelentette be, hogy 22 év után elhagyja az egyesületet, amellyel 32 trófeát gyűjtött, s a hírek szerint Kínában vagy Japánban folytatja a pályafutását. Lopetegui – az AS című sportlap szerdai beszámolója szerint – nem szeretné elvenni a rivaldafényt Iniestától, s ezért vár még néhány napot a kerethirdetéssel.

A tudósítás alapján a világ- és Európa-bajnok középpályás neve biztosan rajta lesz a behívandók listáján, miután a tréner a „csapat lelkének” tartja őt.

A spanyolok a június 14-én kezdődő oroszországi vb B-csoportjában szerepelnek Marokkó, Irán és az Eb-győztes Portugália társaságában.

Legfrissebb hírek

Pep Guardiola szerződése lejártával távozik a Citytől, pihenőt tartana

Angol labdarúgás
2025.05.02. 20:21

„Így nem lehet játszani” – Cassano az Intert szapulta a barcelonai meccs után

Bajnokok Ligája
2025.05.01. 16:10

Flick: Ez megfelelt egy döntő előtti döntőnek

Bajnokok Ligája
2025.04.30. 23:44

Yamal és Dumfries parádézott, hatgólos döntetlen a Barca–Inter párharc első meccsén!

Bajnokok Ligája
2025.04.30. 22:53

Yaakobishvili Áron a csúcsra ért a Barcelonával, ő az első ifi BL-győztes magyar játékos

Bajnokok Ligája
2025.04.28. 19:58

Kiterjedt áramszünet sújtja Spanyolországot, felfüggesztették a madridi tenisztornát

Tenisz
2025.04.28. 15:16

Lamine Yamal százszázalékos maradt Kylian Mbappé ellen

Spanyol labdarúgás
2025.04.27. 18:07

„Egyszerűen tökéletes éjszaka volt” – Hansi Flick az FC Barcelona kupagyőzelme után

Spanyol labdarúgás
2025.04.27. 08:22
Ezek is érdekelhetik