Vb 2014: „A franciák nem voltak tisztában Ukrajna erejével”

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2013.11.16. 13:00
null
Valószínűleg ez a francia úriember is más eredményre számított (Fotó: Reuters)
Egy francia szakértő szerint honfitársai többsége nem volt tisztában az ukrán labdarúgó-válogatott erejével, ezért túl optimistán várták a két válogatott világbajnoki pótselejtezőjét. Az első felvonást az ukránok 2–0-ra megnyerték Kijevben, így igen kedvező helyzetből várhatják a keddi visszavágót.

A korábban több élvonalbeli francia csapatot is irányító Frédéric Antonettit nem lepte meg, amit a pénteki ukrajnai pótselejtezőn látott.

„Egy órán keresztül nagyon szoros mérkőzés volt – olvasható a L'Équipe-ben a lap állandó vendégszerzőjének írása. – Nem lepődtem meg az ukránok hozzáállásán, azon, hogy ilyen keményen, agresszívan játszottak, ugyanis láttam három korábbi meccsüket is. A saját futballjukat játszották. A találkozó előtt úgy gondoltam, hogy ha Franciaország kijut a vébére, ütőképes csapattá állhat össze, és jó eséllyel utazhat Brazíliába. Kétezer-hat óta keressük a csapatunkat. Vannak játékosaink, jó játékosaink. Az Aranylabdáról beszélünk, ezzel van tele minden (utalt Ribéryre a szakember – a szerk.), de ettől még nem lesz csapatunk. Ha eszembe jut, hogy a legtöbben milyen optimisták voltak a sorsolás után, azt kell mondanom, hogy nem voltak tisztában Ukrajna erejével. Ez kifejezetten jó csapat, egy igazi csapat.”

A francia válogatott tagjainak, valamint szövetségi kapitányának véleményét itt olvashatja el.

Legfrissebb hírek

Kézilabda: a mieink újra találkozhatnak az olaszokkal vagy a lengyelekkel

Kézilabda
2026.01.29. 00:06

Magabiztos játékkal nyerte meg a franciák elleni rangadót, így elődöntős Németország a férfi kézi Eb-n

Kézilabda
2026.01.28. 19:43

Győzelemmel kezdett a hétszeres győztes spanyol válogatott a futsal Eb-n

Minden más foci
2026.01.23. 21:39

A spanyolok fölényes győzelemmel szerezték meg az 5. helyet a vízilabda Eb-n

Vízilabda
2026.01.22. 22:19

Drámai meccsen játszott döntetlent Litvánia és Csehország a futsal Eb-n

Minden más foci
2026.01.22. 21:25

Döntetlennel kezdődött meg a lett-litván-szlovén közös rendezésű futsal Eb

Minden más foci
2026.01.21. 17:59

A spanyolok legyőzésével a németek is középdöntősök a férfi kézilabda Európa-bajnokságon

Kézilabda
2026.01.19. 22:22

Hiába nyertek az osztrákok a szerbek ellen, búcsúztak a férfi kézilabda Eb-től

Kézilabda
2026.01.19. 20:03
Ezek is érdekelhetik