Vívó-vk: a nyolcaddöntőben búcsúzott a férfi párbajtőrcsapat Heidenheimben

2026.02.07. 19:52
null
Fotó: Kovács Péter, archív
A nyolcaddöntő jelentette a végállomást a magyar férfi párbajtőrcsapat számára a heidenheimi világkupaversenyen.

Ezúttal az a négyes vívott, amely tavaly világbajnoki ezüstérmet nyert Tbilisziben, azaz három olimpiai bajnok, Siklósi Gergely, Koch Máté és Andrásfi Tibor mellett Keszthelyi Zsombor kapott helyet az együttesben.

A németországi viadalon negyven csapat indult, az első fordulóban nem kellett pástra lépnie a magyar csapatnak. A 32 között Szingapúr nem okozott gondot (45–27), a legjobb 16 között viszont Dél-Korea volt az ellenfél, amelytől – a verseny eredményközlő oldala alapján – 42–38-ra kikapott a magyar válogatott, így a kilencedik helyen végzett.

A pénteken véget érő egyéni küzdelmekben a magyarok nem szerepeltek jól: a 372 indulót felvonultató mezőnyben nyolcan is ott voltak a legjobb 64 között a főtáblán, de Somody Soma, Kovács Gergely, Keszthelyi és Osman-Touson Maruán az első, a négy ötkarikás aranyérmes, Siklósi, Koch, Andrásfi és Nagy Dávid pedig a második fordulóban búcsúzott.

 

Legfrissebb hírek

Mit takar vívásban a négy Európa-bajnoki érem?

Egyéb egyéni
18 órája

Ezüstérmes lett a női párbajtőrcsapat a vívó Európa-bajnokságon

Egyéb egyéni
2026.06.21. 20:46

Vívó Eb: ötödik a férfi tőrcsapat

Egyéb egyéni
2026.06.21. 17:46

Vívó Eb: aranyéremért vív a női párbajtőrcsapat!

Egyéb egyéni
2026.06.21. 15:26

Vívó Eb: nem jutott négy közé a férfi tőrcsapat

Egyéb egyéni
2026.06.21. 14:26

Vívó Eb: elődöntőt vív női párbajtőrcsapatunk

Egyéb egyéni
2026.06.21. 13:27

Nemcsik Zsolt: Volt tartása a csapatnak

Egyéb egyéni
2026.06.21. 12:15

Vívó Eb: döntős a férfi kardcsapat!

Egyéb egyéni
2026.06.20. 16:15
Ezek is érdekelhetik