Jégkorong NEK: a házigazda norvégok nyerték az oslói tornát

2026.02.07. 19:43
(Fotó: Getty Images)
A házigazda norvég férfi jégkorong-válogatott nyerte a Nemzetek Európai Kupája (NEK) oslói tornáját, miután a zárónapon 5–2-re legyőzte az osztrák csapatot.

Az már pénteken kiderült, hogy a magyarok két vereséggel végeztek a harmadik helyen.

Nemzetek Európai Kupája, 3. forduló (Oslo), 3. mérkőzés:
Norvégia–Ausztria 5–2 (4–1, 1–1, 0–0)
Csütörtökön játszották:
Norvégia–Magyarország 5–4 – hosszabbítás után
pénteken játszották:
Ausztria–Magyarország 4–1
A torna végeredménye: 1. Norvégia 5 pont, 2. Ausztria 3, 3. Magyarország 1

A májusi elitvilágbajnokságra készülő magyarok a mostani idényre életre hívott NEK első állomásán Franciaországban, majd decemberben Budapesten is a csoportjuk utolsó helyén végeztek, és Oslóban is sereghajtóként zártak.

Legfrissebb hírek

Erling Haaland: Láttuk a szurkolókat „evezni” a Times Square-en, tudtuk, csatlakoznunk kell

Foci vb 2026
Tegnap, 7:30

Statisztikák: Haaland rekordokat halmozott – ez lesz a legjobb vb-aranycipőcsata valaha?

Foci vb 2026
Tegnap, 4:59

Ötgólos meccsen verte meg Norvégia Szenegált – videók

Foci vb 2026
Tegnap, 4:23

Haaland is duplázott, Norvégia ötgólos thrilleren verte meg Szenegált a vb-n

Foci vb 2026
Tegnap, 4:00

3–2-re legyőzte Szenegált és továbbjutott Norvégia

Foci vb 2026
Tegnap, 4:00

Folytatódik a Norvégia–Szenegál találkozó

Foci vb 2026
Tegnap, 3:09

Félidőben Norvégia egy góllal vezet Szenegál ellen

Foci vb 2026
Tegnap, 2:53

Elkezdődött a Norvégia–Szenegál mérkőzés

Foci vb 2026
Tegnap, 2:01
Ezek is érdekelhetik