Sakk: rendhagyó online partin remizett Magnus Carlsen a „világválogatottal”

Vágólapra másolva!
2025.05.20. 12:57
null
Magnus Carlsen (Fotó: Getty Images)
A világ legjobb sakkozójának számító Magnus Carlsennek döntetlennel végződött az az online mérkőzése, amelyet a „világválogatottal”, a Team Worlddel, vagyis azzal a 143 ezer emberrel játszott, aki részt vett az internetes partiban.

A norvég nagymester vezette a világos bábukat, és mind neki, mind az ellenfélnek 24 órája volt egy-egy lépés megtételére, amelyről a sötéttel játszók csapata minden esetben többségi szavazással döntött.

A mérkőzés április 4-én kezdődött a Chess.com-on, a világ legnagyobb sakk-weboldalán, és ez volt az első olyan online parti, amelyre Carlsen igent mondott. A meccs lépésismétléssel zárult, vagyis az után ért véget a 32. lépésben, hogy a Team World ugyanabban az állásban harmadszor is sakkot adott Carlsen királyának.

A 34 éves norvég nagymester 2010-ben lett a világ legjobbja, és titulusát öt alkalommal védte meg a klasszikus sakkban, mielőtt a címéről lemondott volna, de világbajnok lett gyors- és villámsakkban egyaránt. 2014-ben érte el a valaha volt legmagasabb sakkértékelést 2882-es Élő-pontjával.

Ez volt a harmadik online parti, amelyet világbajnok játszott a „világ ellen”. 1999-ben az orosz Garri Kaszparov több mint 50 ezer ember ellen mérkőzött a Microsoft Networkön, és négy hónap után győzött. Tavaly az indiai Viswanathan Anand nyert a csaknem 70 ezer játékost magában foglaló „The Worlddel” szemben, a Chess.com-on.

 

Legfrissebb hírek

Sakk: a vb-részvétel is tét az U20-as országos bajnokságon

Utánpótlássport
6 órája

Carlsen duplázott, a nőknél Aszaubajeva nyert a villámsakk-vb-n

Egyéb egyéni
2025.12.30. 23:49

Gyorssakk-vb: Carlsen nyert a nyílt kategóriában, Gorjacskina a nőknél

Egyéb egyéni
2025.12.28. 20:02

FIDE-elnök: még nincs végleges döntés az orosz zászló és himnusz újbóli használata ügyében

Egyéb egyéni
2025.12.27. 12:20

Rapport Richárd is asztalhoz ül a rapid és villámsakk-világbajnokságon

Egyéb egyéni
2025.12.25. 17:39

Dudin Gleb az idei magyar sakkbajnok, a nőknél Lázárné Vajda Szidónia nyert

Egyéb egyéni
2025.12.18. 17:21

FIDE: az orosz sakkozók semlegesként indulhassanak a csapatversenyeken

Egyéb egyéni
2025.12.12. 12:05

Az üzbég Sindarov nyerte meg a sakkvilágkupát

Egyéni
2025.11.26. 14:27
Ezek is érdekelhetik