Darts-vb: simán kikapott Glen Durrant, a háromszoros BDO-bajnok

2021.12.22. 17:32
O'Connor (balra) nagy meglepetésre könnyű győzelmet aratott Durrant ellen (Fotó: Getty Images)
A Londonban zajló PDC-dartsvilágbajnokság szerdai napjának délutáni programjában kiesett a torna első kilencnyilasát dobó ifjú skót, William Borland, ám az ő búcsújánál is nagyobb meglepetést jelentett, hogy a háromszoros BDO-világbajnok, Glen Durrant sima három szettben elköszönt a folytatástól. Luke Humphries lenullázta az osztrák Rowby-John Rodriguezt, míg Joe Cullen és Jim Williams meccsén nagy csatában előbbi diadalmaskodott.

Szerdán a londoni Alexandra Palace színpadán az első forduló egyik legjobb meccsén diadalmaskodó és a torna első – nem is akármilyen – kilencnyilasát jegyző William Borland és a 15. kiemelt Ryan Searle vívták az első mérkőzést: a 34 éves brit lényegében minden megerőltetés nélkül múlta felül a minden puskaporát a Bradley Brooks elleni összecsapásán elhasználó Borlandot. Searle a játék minden elemében jobbnak bizonyult ellenfelénél, hiszen több 180-at dobott (3–2), jobban kiszállózott (43 százalék a 22 ellen), az övé volt a magasabb kiszálló (116, a skótnál 67), és nem mellesleg az átlaga is jóval jobb volt: 92.45 a 77.69 ellen, ráadásul csupán négy leget engedett a skótnak a három szettben, vagyis győzelméhez nem férhetett kétség.

A második találkozó is hasonlóan egyoldalúra sikerült, ám óriási meglepetésre nem a BDO világbajnokságát 2017-ben, 2018-ban és 2019-ben is megnyerő Glen Durrant volt fölényben, hanem az első fordulóban az amerikai Danny Lauby Jr.-t felülmúló William O'Connor. Az ír rögtön az első legben megdobta a világbajnokság első 170-es kiszállóját – ennél magasabbról nem lehet játékot befejezni. Ezzel megadta az alaphangot a mérkőzésnek és ugyan Durrant a folytatásban azonnal visszabrékelve egyenlített, ennél több sikerélményben nem volt ma része. O'Connor ugyanis nem hagyott lehetőséget az érvényesülésre az angolnak, aki továbbra sem tudja megközelíteni a 2020-ban mutatott játékát, amikor a vb-n negyeddöntőbe jutott és megnyerte a Premier League-t.

A VB ELSŐ 170-ES KISZÁLLÓJA

Szintén nem engedett szettet a 19. kiemelt Luke Humphries az osztrák Rowby-John Rodrigueznek, aki kényelmes 3:0-as győzelemmel érvényesítette a papírformát és hangolt a Dave Chisnall elleni harmadik fordulós meccsére.

Karácsony után visszatérhet az Ally Paly színpadára a 13. kiemelt Joe Cullen, miután a délutáni program legszorosabb összecsapásán kétszer is hátrányból egyenlítve 3:2-re legyőzte a walesi Jim Williamst. Cullen nyolc 180-at dobott a meccs során, ám a kiszállókkal olykor hadilábon állt – bár azért bevágott egy 130-as checkoutot, igaz, Williams sem maradt el tőle ebben a műfajban a 119-es kiszállójával. A színvonalas és izgalmas mérkőzés végül döntő szettben dőlt el Cullen javára, így ő készülhet a 20. kiemelt Simon Whitlock és a holland Martin Kleermaker esti összecsapásának győztese ellen.