Darts: Anderson legyőzése volt a kulcs, Aspinall a Home Tour bajnoka!

M. D.M. D.
2020.06.05. 23:44
Nathan Aspinall a Home Tour bajnoka (Fotó: PDC)
Nathan Aspinall nyerte meg a dartssport első számú szervezetének online versenyét, a hét héten át tartó PDC Home Tourt. A kétszeres világbajnoki elődöntős, világranglista-7. angol játékos az utolsó játéknapon, a négyfős döntőben a holland Jelle Klaasent, a skót Gary Andersont és a walesi Jonny Claytont is legyőzte.

Utolsó, 43. napjához érkezett a PDC online versenye, a Home Tour, amelyen összesen 101 játékos vett részt – a világelitből Michael van Gerwen és Daryl Gurney sajnos nem volt köztük –, a döntőre azonban csak négyen maradtak: a kétszeres világbajnok Gary Anderson, a kétszeres vb-elődöntős Nathan Aspinall, a 2006-os BDO-világbajnok Jelle Klaasen és az idei UK Openen négy közé jutó, a világranglistán 15. helyezett Jonny Clayton.

A két favorit, Aspinall és Anderson magabiztos győzelmével kezdődött az este, majd az első két mérkőzés vesztese, Klaasen és Clayton csapott össze egymással, és meggyőző játékkal a walesi nyert – így elsőként a holland versenyző aranyesélyei szálltak el.

A negyedik meccs szinte beillett a torna döntőjének is: Aspinall és Anderson csatájában a skót már 3–1-re is vezetett, ám a 28 éves angol fiú fordított, és 106.37-es körátlaggal, döntő legben megnyerte a találkozót (6–5).

Az ötödik mérkőzésen Anderson 6–3-ra megverte Klaasent, így az utolsó meccsen Aspinall győzelmi kényszerben lépett tábla elé Clayton ellen, egy vereség esetén ugyanis jobb legkülönbsége miatt a skót végzett volna az élen. Sőt, Aspinall még akár a második helyet is elveszíthette volna. Az angol jól kezdett (2–0), utána azonban visszaesett a játéka, és 2–3-nál tudhatta, hogy innentől nem elég a saját kezdéseit hoznia, hanem még legalább egyszer brékelnie kell a walesit. Ezt feljavuló teljesítményének köszönhetően 3–3-nál megtette, ezek után pedig már nem engedte ki a kezéből a győzelmet (6–4).

Több mint 2000 lejátszott leg után tehát a PDC Home Tour Nathan Aspinall sikerét hozta, aki a torna egésze során a 12 mérkőzéséből 11-et megnyert – egyetlen vereségét a csütörtöki elődöntőben Rob Crosstól szenvedte el. A második Gary Anderson, a harmadik Clayton, a negyedik Klaasen lett.

Folytatás a jövő hónapban a világbajnokság utáni legrangosabb versenyen, a World Matchplayen, amelyet az eredeti időpontban, július 18–26. között biztosan megrendeznek a blackpooli Winter Gardensben – azt még nem tudni, hogy nézők előtt-e. Ez lesz az első televíziós PDC-torna a koronavírus-járvány miatti kényszerszünet után.