MotoGP: Bagnaia diadalmaskodott Martín előtt Barcelonában

2024.05.26. 16:06
Pecco Bagnaia nyerte a Katalán Nagydíjat (Fotó: Getty Images)
A világbajnoki címvédő olasz Francesco Bagnaia nyerte vasárnap a MotoGP kategória versenyét a gyorsaságimotoros-világbajnokság idei hatodik állomásán, Barcelonában.

MOTOGP

A 27 éves Bagnaia ezzel a sikerrel 39 pontra csökkentette a hátrányát az összetettben élen álló és a mostani Katalán Nagydíjon második spanyol Jorge Martínnal szemben.

A MotoGP viadalán a kategória hatszoros világbajnoka, a 14. helyről rajtoló spanyol Marc Márquez állhatott még dobogóra. A 31 éves sztár sorozatban harmadszor végzett az első háromban, így két ponttal lemaradva követi az összetettben második Bagnaiát.

MOTO2

Moto2-ben a japán Ogura Aj győzött, aki ezzel összetettben feljött a 3. helyre, miközben az élen növelte előnyét az ezúttal 2. helyen célba érő spanyol Sergio García.

MOTO3

A Moto3-as futammal kezdődött a Katalán Nagydíj záró napja. A világbajnoki tabellán 2. helyen álló David Alonso a hatodik helyről rajtolva nyerte meg a versenyt, így átvette a vezetést az eddigi éllovas, de ezúttal csak 6. helyen célba érő spanyol Daniel Holgadótól. Alonso előnye 14 pont.