A Juventus kikapott a PSG-től, de így is a harmadik helyen végzett

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2022.11.02. 20:55
Fotó: AFP
A labdarúgó Bajnokok Ligája H-csoportjának 6., azaz záró fordulójában 2–1-re kikapott a PSG-től az ezer sebből vérző Juventus, de így is eljutott az Európa-ligába, köszönhetően annak, hogy a Maccabi Haifa kikapott a végül a csoport élén végző Benficától.

BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
6. FORDULÓ

H-CSOPORT
Juventus (olasz)–Paris Saint-Germain (francia) 1–2 (1–1)
Torinó,
Allianz Stadion, 35 000 néző. Vezette: Del Cerro Grande (spanyol)
Juventus:
Szczesny – Gatti, Bonucci, Alex Sandro – Fagioli (Barbieri, 88.), Locatelli (Soulé, 85.), Rabiot – Cuadrado (Barrenechea, 88.), Miretti (Chiesa, 74.), Kosztics – Milik. Vezetőedző: Massimiliano Allegri
PSG: G. Donnarumma – Hakimi, S. Ramos, Marquinhos, Bernat (Nuno Mendes, 68.) – Verratti (Danilo Pereira, 88.), Fabián (Renato Sanches, 21.), Vitinha, Soler (Ekitike, 68.) – Messi, Mbappé. Vezetőedző: Christophe Galtier
Gólszerző: Bonucci (39.), ill. Mbappé (13.), Nuno Mendes (69.)

A csoport másik mérkőzésén:
Maccabi Haifa (izraeli)–Benfica (portugál) 1–6
(Chery 26. – 11-esből, ill. G. Ramos 20., Musa 59., Álex Grimaldo 69., Rafa Silva 73., Henrique Araújo 88., Joao Mário 90+2.)

Az elképesztően tartalékos Juventus az Európa-liga-szereplésért harcolt az eltiltott Neymar nélkül kiálló PSG ellen, és az ezer sebből vérző olaszok derekasan helyt álltak az első félidőben, tízszer lőttek kapura (igaz, csak egyszer a kapu felületére), és csak picivel volt kevesebbet náluk a labda. Veszélyes olasz támadásokkal indult a mérkőzés, majd szép egyéni megmozdulás után betalált Kylian Mbappé, akinek ez volt a 40. gólja a BL-ben, és ilyen fiatalon még senki sem jutott el ennyi gólig a sorozatban.

A francia támadó 23 évesen és 10 hónaposan érte el a 40 gólos határt, megdöntötte ezzel Lionel Messi 24 évvel és 8 hónappal felállított rekordját… Szimbolikus módon Messié volt a gólpassz, ebben az idényben 18 mérkőzésen 12 gólig és 14 gólpasszig jutott az argentin zseni, ezzel vezeti a topligás csapatok kanadai táblázatát!

Nem adta fel a Juventus, és a szünet előtt egyenlített, egy nagy francia védelmi hibát és egy szép Cuadrado-passzt Leonardo Bonucci használt ki góllal.

Fotó: AFP
Fotó: AFP

A szünet után nagy mezőnyharcot láthattak csak a nézők, majd a hajrára fordulva a csereként beálló Nuno Mendes szerzett nagyon szép gólt – ugyanakkor a Juventus ellenlábasa, a Maccabi Haifa otthon már 1–3-ra állt a Benfica ellen, azaz nem forgott veszélyben a torinóiak El-szereplése.

Sőt, Rafa Silva gólja már portugál győzelmet jelentett, Allegri pedig pályára küldte a januári sérülése után most visszatérő Chiesát, majd több fiatalnak is lehetőséget adott.

A Benfica meg sem állt hat gólig, és ezzel nagy meglepetésre a csoport élén végzett.

Hogy miért? A portugál csapat ugyanannyi ponttal zárt mint a PSG, a két egymás elleni meccsük egyaránt 1–1 lett és a gólkülönbségük is megegyezett – ahogyan a szerzett és a kapott gólok száma is –, de a Benficának több gólja volt idegenben, ez döntött.

A H-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Benfica64216– 7 +914
2. Paris SG64216– 7 +914
3. Juventus615 9–13 –4 3
4. Maccabi Haifa615 7–21–14 3

Remekül szállt be a mérkőzésbe a portugál fiatal (Fotó: AFP)

PERCRŐL PERCE

90+5. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

Nem sok izgalom maradt hátra mára.

89. perc Négy perc a ráadás.

Mbappé 7 gólt szerzett a csoportkörben, a párizsi rekorder Ibrahimovic, 8-cal.

Az öngólokat leszámítva az előző szezon eleje óta a Paris Saint-Germain 30 BL-góljából 28-at Lionel Messi, Neymar vagy Kylian Mbappé lőtt vagy készített elő gólpasszal. Carlos Soler a Maccabi Haifa elleni gólja előtt a PSG előző 19 gólját (az öngólokon kívül) Messi (6), Neymar (2) és Mbappé (11) szerezte.

88. perc Enzo Barrenechea be, Cuadrado le, Verrattit meg Danilo Pereira váltja. Tommaso Barbieri be, Fagioli le.

87. perc Chiesa lő ballal 13-ról egy védőbe.

85. perc Matías Soulé be, Locatelli elfáradt.

85. perc Marco Verrati kap sárga lapot Kosztics ellökéséért.

84. perc Chiesa elesik a 16-oson belül... tovább!

A Juventus lehet a második olasz csapat a Roma (2004) után, amelyik 5 csoportmérkőzést is elveszít egy BL-idényben.

78. perc Mendes a földön, nagyot esett Verrattin, ápolás. Előtte a bal alsóba lőtt volna kissé balról, 21-ről Kosztics, a vetődő Donnarumma Locatelli elé ütötte a labdát, aki jobbal az üres kapura lőtt öt méterről... és lesről.

77. perc Nicolo Fagioli kap sárga lapot Mbappé megrúgásáért.

74. perc Federico Chiesa be, Miretti le.

74. perc Cuadrado jobb oldali beadását Kosztics ballal a 16-os bal sarkáról a bal felső fölé vágja, egy ölnyivel.

72. perc Mbappé passzát Messi ballal a jobb felső mellé rúgja középről, 18 méterről. Egy méternyivel.

Pechre szerencse: a Benfica két góllal vezet, továbbjutásra áll a Juventus.

GÓLVIDEÓ ITT!

69. PERC ISMÉT VEZET A PSG, NUNO MENDES Cuadrado mellől ballal a bal alsóba lő az ötös bal sarkáról, klasszis csatárteljesítmény a balhátvédtől. Mbappé adta a gólpasszt: 1–2!

68. perc Hugo Ekitiké be, Soler le, Bernatot meg Nuno Mendes váltja.

66. perc Kissé jobbról, 23-ról jobbal kapura lő Ramos, a megpattanó lövést üggyel-bajjal kaparintja meg a lengyel kapus. Pedig vetődnie sem kellett, de becsapta majdnem a geller.

64. perc Ramos röviden szabadít fel, Verratti kisegíti.

A Juventus ezt megelőzően 2013-ben pottyant ki BL-csoportjából.

58. perc Bonucci 16-oson kívüli lövése pontatlan.

58. perc Cuadrado kicselezi a jobb szélen Bernatot, a beadásra rosszul jön ki Donnarumma, Ramos ment fejjel az ötösön két olasz elől. Plusz Rabiot.

A Maccabi nem vezet még most sem, de a tűzzel játszik a Juve, ha nem győz.

55. perc Mbappé jobbról középre ad, kornerre teszi a labdát Rabiot.

A Juve még soha nem bukott el 4 csoportmeccset egy idényben, ötször is csak egy BL-idényben szenvedett vereséget, de akkor még 2 csoportkört rendeztek egymás után.

50. perc Hatalmas iram, nagy párharcok a mezőnyben, kevésbé veszélyes beadásokkal.

46. PERC FOLYTATJUK!

Forrás: Weltfussball

45+2. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+2. perc Arkadius Milik kap sárga lapot, megrúgta bevetődve Sanchest.

Egy perc a ráadás.

41. perc Miretti a 16-os bal sarkáról jobbal a bal felső mellé lő, három méterrel legalább.

Ismét továbbjutó helyen a Juve. Bonucci: 490 meccs a Juvében, 37 góllal és 10 gólpasszal.

Egy picit még bele is ért a kapus.

39. PERC EGYENLÍT A JUVENTUS, LEONARDO BONUCCI TALÁL A KAPUBA! Cuadrado jobbról középre fejeli Kosztics középről jövő emelését, a kivetődő Donnarumma nem éri el a labdát, a bevetődő Bonucci ballal egy méterről, középről a jobb felső sarokba lő. 1–1!

35. perc
Kosztics és Miretti lő kapura a 16-oson belülről, előbb Marquinhos, aztán ismét a brazil lép közbe a legjobb ütemben.

33. perc Ez meg párizsi ziccer,
Mbappé és Neymar háromszögez, utóbbi passzol előbbi elé, aki ballal kapura lő 10-ről, véd Szczesny, éppen elé ment a lövés.

31. perc Hazai helyzet, Kosztics passzát Miretti jobbal a bal alsó mellé vágja kissé balról, 14-ről.

30. perc Mbappé lő kissé balról jobbal a léc fölé, fél méternyivel, 23 méterről. Szczesny biztosított.

A Juve csak egyszer kapott ki a PSG-től, az első fordulóban itt a csoportmérkőzések során.

22. perc
Milik passza után Cuadrado kicselezi Bernatot, és kissé jobbról, ballal 21-ről nem sokkal lő a bal alsó mellé! Donnarumma vetődve biztosított.

21. perc Renato Sanches váltja.

20. perc A volt PSG-s Rabiot odarúg Fabiánnak, csere lesz.

17. perc Locatelli kissé balról, 18-ról jobbal nem sokkal tekeri a labdát a bal, azaz a túlsó felső sarok mellé!

14. perc Federico Gatti kap sárga lapot utólag, mert megrángatta Mbappét.

Mbappé: 18 meccs az idényben, 18 góllal és 4 gólpasszal.

13. PERC Messi passza után KYLIAN MBAPPÉ kicselezi Gattit, majd a bevetődő Locatelli mellett picit balról, 18 méterről jobbal a bal alsó sarokba lő. 0–1!

Milik: 16 meccs az idényben, 5 góllal és 0 gólpasszal.

12. perc Milik kapura tör, de les.

11. perc Cuadrado lép oda Mbappé elé a 16-oson Verratti emelése után.

8. perc Kosztics bal oldali beadása Locatelli elé pattan, aki jobbal a bal alsó mellé lő középről, 21-ről. Donnarumma nagyot vetődve biztosított.

A mai Allegri 100. BL-meccse.

A PSG ebben az idényben mind a 19 mérkőzésén veretlen.

4. perc Jobban kezdett a Juventus, veszélyes beadásokkal, majd megijedt Marquinhostól, így nem mert lőni jobbal 15-ről Fagioli. Kosztics bal oldali beadását követően Milik 16-ról jobbal a brazil védőbe lő.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak fekete-fehér mezben és fehér nadrágban, a vendégek kék.fehér mezben és kék nadrágban.

Telt ház, remek a hangulat, nagy a füstköd.

Legutóbb a PSG nyerte a két csapat mérkőzését.

Egy kis örökmérleg: 9 mérkőzés, 7 olasz és 1 francia sikerrel, 9, ill. 22 rúgott góllal.

Eltiltott: Danilo itt, Neymar ott.

A hazaiaktól Marley Aké, Moise Kean, Ángel Di María, Samuel Iling-Junior, Dusan Vlahovics, Bremer, Mattia De Sciglio, Kaio Jorge, Federico Chiesa, Leandro Paredes, Weston McKennie és Paul Pogba sérült, a vendégektől Presnel Kimpembe és Keylor Navas maródi.

Massimiliano Allegri csapata számára már az előző fordulóban biztossá vált, hogy nem jut tovább a csoportkörből az egyenes kieséses szakaszba, az utolsó fordulóban az Európa-ligát érő harmadik helyért küzdhetnek a torinóiak.

Közel tíz hónap után került be újra az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Serie A) szereplő Juventus meccskeretébe Federico Chiesa – közölték a torinóiak a hivatalos honlapjukon. A 25 éves játékos januári keresztszalag-szakadását követően térhet vissza.

Az olasz labdarúgással kapcsolatos hírekben jártas újságíró, Fabrizio Romano értesülései szerint Massimiliano Allegri kitölti 2025 nyaráig érvényes szerződését.

Allegri felhívta csapata figyelmét, hogy mindenki a jövőre koncentráljon: „Most a bajnokságra kell összpontosítanunk, valamint az Európa-liga-szereplés bebiztosítására jövő héten. A ma pályára lépő fiatalok gyűjtik a tapasztalatokat, lelkesek, és nem ismerik a félelmet, ami jó hír számunkra.”

Massimiliano Allegri a Juventus honlapján értékelte a Benfica elleni Bajnokok Ligája-csoportmérkőzést, amelyen gólzáporos mérkőzésen szenvedett vereséget az olasz rekordbajnok, ezzel kiesett a Bajnokok Ligájából. Így értékelt az olasz edző a lefújás után. „1–1-nél bárhogyan alakulhatott volna a mérkőzés, de a büntető mindent megváltoztatott. Most regenerálódnunk kell fizikailag és szellemileg, hogy a lehető legjobban zárjunk a világbajnokság előtt. Pozitívumot kell faragnunk ebből is. Nem a mai eredmény miatt estünk ki, még ha jobban is kellett volna teljesítenünk. Az elején a Benfica nagyon gyorsan játszott, aztán a második félidőben megmutattuk, mire vagyunk képesek, de már nagy hátrányban voltunk.”

Amint arról korábban beszámoltunk, 4–3-as vereséget szenvedett a Juventus a Benfica otthonában. A torinóiak idénye eddig csalódást keltő: a bajnoki szereplésük alapján az Európa-liga megnyerése jelentheti a legjobb esélyt a jövő évi Bajnokok Ligája-szereplésre. Massimiliano Allegri szerint ezért hamar tovább kel lépniük a vereségen, hogy az El-re koncentráljanak.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A JUVENTUS–PSG MÉRKŐZÉS KÖZVETÍTÉSÉBEN!