Mbappé duplázott, legyőzte a PSG a Juventust

2022.09.06. 20:50
Fotó: AFP
A Bajnokok Ligája csoportkörének első fordulójában a H-csoportban a PSG Kylian Mbappé duplájával 2–1-re legyőzte a Juventust, amelyik csak szépíteni tudott a szünet után, míg a Benfica a második félidő elején szerzett két góljának köszönhetően nyert a Maccabi Haifa ellen.

BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
1. FORDULÓ
H-CSOPORT
Paris Saint-Germain (francia)–Juventus (olasz) 2–1 (2–0)
Párizs,
Parc de Princes, 47 400 néző. Vezette: A. Taylor (angol)
PSG:
G. Donnarumma – Kimpembe, Sergio Ramos, Marquinhos – Hakimi (Mukiele, 78.), Vitinha (Danilo Pereira, 78.), Verratti (Renato Sanches, 87.), Nuno Mendes – Messi (Carlos Soler, 84.), Mbappé, Neymar. Vezetőedző: Christophe Galtier
Juventus: Perin – Danilo, Bonucci, Bremer – Cuadrado (De Sciglio, 74.), Miretti (McKennie, a szünetben), Paredes, Rabiot (Kean, 87.), Kosztics – Milik (Locatelli, 68.), Vlahovics. Vezetőedző: Massimiliano Allegri
Gólszerző: Mbappé (5., 22.), ill. McKennie (53.)

Elkezdődött végre a Bajnokok Ligája legújabb, formabontó, a világbajnokság által kettészelt kiírása.

A tartalékos Juventus ellen remekül kezdett a sokkal lelkesebb, összeszedettebb, és ami fő, lendületesebb PSG, Kylian Mbappé az első félidőben duplázott. Előbb Neymar varázslatos löbbölése után talált be a kapuba, majd Lionel Messi hasonlóképpen indította, de ezt a helyzetet elrontotta – ám egy villámgyors támadás után másodszor is bosszantotta az olaszokat, ezúttal Asraf Hakimi adta neki a gólpasszt.

Mbappé az első félidőben és a fordulás után is kihagyott egy-egy ziccert, a másodiknál elönzőzte a helyzetét, pedig Neymar üresen várta a kapu előtt a beadást...

A Juventus az első félidőben csak egyszer veszélyeztette Gianluigi Donnarumma kapuját, de Arkadiusz Milik fejese nem volt elég a pontos, a második félidőben Dusan Vlahovics fejelt kapura az ötösről, a jobb sarkot vette célba, de ezt a próbálkozást elérte az olasz kapus.

GÓLVIDEÓK ITT!

Kevesen várták, hogy Weston McKennie szerzi a torinóiak gólját, de ez történt, az amerikai fejes góljához kellett a hazai védelem asszisztálása is: később Filip Kosztics és a csereként beálló Manuel Locatelli is ziccerbe került, de mindketten rosszul céloztak.

A hajrá a hazaiaké volt, azonban Mbappé és Neymar is a kapust találta el kecsegetető helyzetből. Ez is belefért: győzelemmel rajtolt a sorozat egyik esélyese, a PSG. 2–1

A csoport másik mérkőzésén
Benfica (portugál)–Maccabi Haifa (izraeli) 2–0 (Rafa Silva 50., Grimaldo 55.)

Grimaldo (pirosban) gólpassz után gólt is szerzett (Fotó: AFP)

A csoport másik meccsén a Maccabi Haifa az első félidőben még jól tartotta magát a Benfica otthonában, ám a portugálok a második félidő elején szerzett két góllal eldöntötték a három pont sorsát: Alex Grimaldo előbb remekül centerezett balról, s az érkező Rafa Silva közelről a hálóba pörgetett, majd az öt perccel korábban előkészítőként jeleskedő balbekk előrehúzódott, s parádésan helyezett a Maccabi kapujába 20 méterről.

90+4. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

Három perc lesz csak a ráadás.

90. perc Dettó! Neymar passzát az ötös bal sarkáról jobbal a kapushoz emeli Mbappé!

89. perc Ziccer, Neymar jobbal 11-ről a kapusba bombázza a Bremer által eléfejelt labdát. Pontosabban Perrin már elvetődött jobbra, de térddel védeni tudott.

87. perc Rabiot lesétál (!) a pályáról, Moise Kean be. Volt párizsiak egymás között. Renato Sanches Verrattit váltja.

86. perc A 16-os jobb sarka elől Neymar a kapu tetejére teker egy szabadrúgást.

84. perc Vastaps, Messi le, Carlos Soler be.

81. perc ZICCER, Mukiele lyukat rúg az ötösön, Kosztics passzol balról középre, de Locatelli hatról, kissé balról, jobbal a bevetődő Verrattiba lő, Kosztics bal oldali beadása a kapusé.

78. perc Danilo Pereira be, Vitinha le, Nordi Mukiele be, Hakimi le. Cserék posztra.

76. perc Locatelli balról 17-ről, középről jócskán a bal felső mellé lövi a labdát.

74. perc Mattia De Sciglio be, Cuadrado elfáradt.

73. perc Danilo kap sárga lapot Mbappé lerántásáért.

72. perc Vitinha passzát Messi kissé balról, 13-ról feladja a kapusnak. Ballal.

71. perc Mbappé bal oldali beadását Danilo az ötös jobb sarkáról a földre fejeli, a keze is beleért... tovább.

68. perc Manuel Locatelli be, Milik le, ék helyett szűrő.

67. perc Neymar passzol ismét Messihez, aki ballal a jobb alsó mellé tekeri a labdát 16-ról, középről.

65. perc Marco Verratti kap sárga lapot lökésért. Rabiot volt az áldozat.

64. perc Messi indítja Mbappét, aki ballal a bal alsó mellé töri a labdát az ötös bal sarka elől. Cuadrado csúszott, de lemaradt a támadóról, Perrin vetődve biztosított.

59. perc Paredes jobbal 22-ről a jobb alsó mellé lő, Donnarumma vetődve biztosított.

Marquinhos és Ramos sem remekelt most.

56. perc Ziccer,
Cuadrado jobb oldali beadását Vlahovics az ötösről, középről a jobb alsóba fejelné, de hatalmasat véd Donnarumma, a kipattanót ballal kapura teszi az ötös bal sarkáról Kosztics, azonban blokkol Mendes, McKennie meg az égbe rúgja a 16-osról a lecsorgót.

55. perc Mbappé jobbal balról középre ad, az ötösre bevetődő Hakimi éppen csak lemarad a labdáról!

Tombol az 1500 olasz drukker. Nem sokan vártak gólt a Juvétől, pláne nem az amerikaitól.

53. PERC SZÉPÍT A JUVENTUS, Kosztics bal oldali, ballábas beadását elméri Donnarumma és az ötös jobb sarkánál felugró Marquinhos is, WESTON MCKENNIE megelőzi Mendest, és a kapu közepébe fejeli a labdát. 2–1!

Neymar nagyon mérges volt, de gyorsan lehiggadt... ELŐZMÉNYEK ITT!

51. perc Messi indításával Mbappé az ötös jobb sarkáig fut, nem ad középre Neymarnak, hanem jobbal méterekkel a rövid felső sarok mellé lő!

49. perc Mendez passzol középre Messi indítása után, ballal, Neymar jobbal kapura lő 15-ről, de gyengén, jobbra vetődve fogja a labdát Perrin.

47. perc Kosztics ballal Donnarumma ölébe lő kissé balról, 21 méterről.

46. PERC FOLYTATJUK!

46. perc Weston McKennie be, Miretti le.

Mérgesek a sporik, késnek a csapatok.

Két lövés, két gól

Fotó: AFP

64 százalékban volt a PSG-nél a labda, 4 lövéséből 2 ment kapura, a másik oldalon ez az arány 4/1.

Nicola Amoruso 1

45+3. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

Mbappé ötször lőtt gólt a BL-ben az első öt percben, ennél csak Messi jutott messzebb: 6-ig.

45+1. perc Fabio Miretti hatalmasat rúg a Bremert kicselező Neymarba, sárga lap.

Két perc lesz a ráadás.

41. perc Kényelmesen gurigázik a PSG, Mbappé beadása Bonuccié.

Ex.

58 százalékban a PSG-é a labda, és 100-zal többet passzolt.

Ápolás, VAR-ozás, kirúgás.

36. perc Szép támadás,
Messi passzol laposan Mbappé elé, akit szerel az ötös bal sarkán Bremer, de eladja a labdát, megindul Neymar, aki ellök hátulról Cuadrado, kivetődik Perrin.

34. perc Mbappé és Messi hoz össze egy lövőhelyzetet Vitinhának, de a portugál jobbal 18-ról, középről a léc fölé lő.

Fotó: AFP
Fotó: AFP

31. perc Cuadrado jobb oldali beadását az ötös előteréből jócskán a léc fölé fejeli Bremer.

27. perc Neymar az ötös bal sarkára emeli a szabadrúgást, de Ramos kiszorított helyzetből ballal kapura lő, majd mint jó védő, jobb térddel azonnal blokkol.

Nem, folytatja.

Mbappé lesérül. RONTÁS, ÁTOK?

25. perc Sárga lap Bremernek, majd Sergio Ramosnak is.

24. perc Ramos meglökdösi Paredest, mert Mbappét keményen megrúgta Bremer. Ápolás a pályán.

22. PERC ITT A MÁSODIK, Verratti megindul, KYLIAN MBAPPÉHOZ passzol, ő háromszögez egyet a 16-oson belül a jobbhátvéddel, Hakimivel, és jobbal a jobb alsóba lő kapásból középről, 13 méterről. Bremert megelőzve: 2–0!

19. perc HELYZET, Cuadrado jobb oldali beadását Milik öt méterről, középről kapura fejeli, de középre, véd Donnarumma egy szép robinzonáddal, a kipattanót az ötös jobb sarkáról középre sarkazza Vlahovics, kisarkazza a labdát fektében a jobb alsó elől Ramos, Kosztics elé, aki az ötös bal sarka elől, hét méterről jobbal nagyon a bal, azaz a túlsó alsó sarok mellé lő.

14. perc Most Messi löbböli be a labdát az ötös bal sarkára, de ment Mbappé elől Bonucci, a hátával.

13. perc Paredes nagyot lök Mbappén, még jóval a 16-os előtt. Ő már csak tudja, mikor és hol kell még fellökni...

10. perc Nem megy a Juvének, a felezőn túl rendre elakadnak a támadások, letámad a PSG, most kellene egy jószemű és jólábú karmester.

8. perc Mbappé kihagyja! Marquinhos emel zseniálisan a saját térfeléről Mbappé elé, Bonucci ismét lemarad, de a francia középről, 15-ről egyszerűen nem találja el a labdát!

5. PERC VEZETNEK A HAZAIAK, Neymar remek passzát KYLIAN MBAPPÉ jobbal a bal alsóba rúgja kapásból, az ötös bal sarkáról. A brazil a 16-os elől csodásan löbbölte a társa elé a labdát, Bremer lemaradt, Bonucci késve ért, késve érhetett oda. 1–0!

2. perc Bonucci kifefejeli Mendes két bal oldali, ballábas beadását is. Milik jobb oldali beadása után pánik a hazai ötösön, de a jobb sarok előtt fogja a labdát Donnarumma.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta kékben, a vendégek fekete-fehér mezben és fehér nadrágban.

Egy kis örökmérleg: 9 mérkőzés, 7 olasz sikerrle és 2 iksszel, 8, ill. 20 rúgott góllal.

Eltiltott nincs.

A hazaiaktól Timothée Pembélé sérült, a vendégektől Wojciech Szczesny, Paul Pogba, Ángel Di María, Federico Chiesa, Marley Aké és Kaio Jorge maródi.

„A Nantes elleni meccs lefújása után már
az összes játékos erre a mérkőzésre koncentrált, csapatként és egyénileg is fókuszáltak, izgatottak vagyunk.
Mindenki komolyan veszi a dolgát és felkészült” – jelentette ki a párizsiak trénere, Galtier, aki a később az FC Portótól szerződtetett portugál Vitinha edzésmunkáját dicsérte hosszasan.

„Mindig nyerni akarok, nyerni akarunk, és mindenki tudja, hogy ebben az idényben is a trófea megszerzése a célunk. Ez persze nem olyan egyszerű, ezt a sorozatot rendkívül nehéz megnyerni, a riválisaink is megerősödtek, sok csapat áll készen a gigászi küzdelemre. Ami a Juventust illeti, nagyszerű csapat, remek, hogy ellene indíthatjuk ezt a kupaidényt. A szurkolóink sokat várnak tőlünk, nekünk pedig hoznunk kell az eredményeket, a Juve elleni mérkőzéssel kezdve” – mondta Mbappé.

A Paris Saint-Germainnél a csapat francia világsztárja, Kylian Mbappé és a vezetőedző, Christophe Galtier tartotta meg a sajtótájékoztatót.

Nagyszerű játékosok, hatalmas sztárok ellen kell felvennünk a versenyt Párizsban, készen állnunk mindenre… Idén két fontos játékos, Ángel Di María és Leandro Paredes érkezett hozzánk a PSG-től, mind a ketten karaktert és tapasztalatot adnak a Juventusnak, amire szükségünk van. Emellett is több helyen változott a keretünk, és nem egyszerű mindenkivel azonnal összeszokni, de a cél a győztes mentalitás megtalálása. A Juve fokozatosan egyre jobb lesz, bízom a csapattársaimban” – idézi a Juventus hivatalos oldala Leonardo Bonuccit.

Kezdhetnénk ugyanúgy, mint az előző csoportot, csak a Manchester City nevét a PSG-jére cserélve, hiszen az ugyancsak arab olajpénzekből feltőkésített francia bajnok is egy évtizede epekedik a hazai sikerek mellett a legrangosabb nemzetközi cím után, de szintén csak döntőig jutott eddig (2020). Új vezetőedzővel, a Mauricio Pocchettinót váltó, a nagyvilágban viszonylag ismeretlen, a Nice-től érkező francia Christophe Galtier irányításával kísérli meg a végső győzelmet Kylian Mbappéval, Lionel Messivel, Neymarral és a többi sztárral. A csoportból kötelező továbblépnie, hiszen a nyáron alaposan átalakított Juventus egyelőre eléggé nyögvenyelősen játszik, a Benfica és a Maccabi Haifa pedig nincs egy súlycsoportban a párizsi együttessel.

A nevetés után Galtier elnézést kért, majd annyit tett hozzá: „Tudtam, hogy lesz ilyen kérdés. Hogy teljesen őszinte legyek, ma reggel arról beszélgettünk az utazásainkat szervező vállalattal, hogy a jövőben szeretnénk homokjachtokkal (más néven szárazföldi vitorlával – a szerk.) utazni.”

A riporter azt kérdezte meg a két résztvevőtől, hogy a PSG Nantes elleni idegenbeli meccse (0–3) kapcsán szóba került-e, hogy a repülőgép helyett vonattal utazzanak a találkozó helyszínére. Azért lehetett ez beszédtéma, mert sokan kritizálták a francia bajnokot, amiért nem a távot körülbelül két óra alatt teljesítő gyorsvonatot választotta, holott légvonalban „csak” 342 kilométerre fekszik egymástól a két város, és környezetvédelmi szempontból jobb megoldás lett volna.

A szokásos menetrend és a sablonos válaszok „állóvizét” egy szokatlan újságírói kérdés kavarta fel, amelyre a vezetőedző és a támadó is nevetéssel reagált.

Az olasz tréner a sérült Paul Pogbáról is szót ejtett: „Hétfő reggel újra edzésbe állt, majd abbahagyta, és úgy döntött, hogy meg kell műteni. Reálisan nézve január előtt nem kapjuk vissza…”

„Párizsban mindig nagyszerű pályára lépni, jó egy ilyen rangadóval nyitni az új idényt. A BL-csoportkörben úgy számolunk, legalább tíz pontot kell gyűjtenünk a továbbjutáshoz, de ehhez végig csapatként kell működnünk. Kezdjük a maival!” – mondta a Juventus vezetőedzője, Massimiliano Allegri a meccs előtti sajtótájékoztatón.

Eljött a várva várt nap: kedden kezdetét veszi a labdarúgó Bajnokok Ligája 2022–2023-as idénye, ráadásul már az első játéknapon csoportrangadót rendeznek – a Paris Saint-Germain a Juventust fogadja. A mérkőzés előtt mindkét csapat vezetőedzője, Kylian Mbappé és Leonardo Bonucci is elmondta várakozásait a sajtótájékoztatón.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A PSG–JUVENTUS MÉRKŐZÉS ONLIVE KÖZVETÍTÉSÉBEN!