Para-atlétikai vb: Ekler Luca egyéni csúccsal ezüstérmes

2023.07.11. 21:31
Ekler Luca megszerezte Magyarország első érmét a paraatlétikai vbv-n (Fotó: Facebook/Ekler Luca)
A paralimpiai bajnok Ekler Luca ezüstérmes lett kedden a párizsi paraatlétikai világbajnokság női 100 méteres síkfutó számában, az úgynevezett T38-as kategóriában.

A viadal honlapja szerint a magyar versenyző 12.54 másodperces egyéni csúccsal végzett a második helyen, győzött a kolumbiai Darian Jimenez 12.50-nel.

Ez Magyarország első érme a vb-n.

Magyarországnak így most négy országkvótája van – egy-egy atlétikában és kerékpárban, kettő sportlövészetben – a párizsi paralimpiára.

A paraatlétikai vb-n a diszkoszvető Bessenyey Zoltán az F52-es kategóriában 13,76 méteres kísérlettel hetedik lett. Az ülő dobóatléta 2013-ban ralipilótaként szerzett Európa-bajnoki címet, majd 2016-ban balesetet szenvedett és kerekesszékbe került. Közel egy éve talált rá a paraatlétikára, eredményeinek köszönhetően kijutott a jelenleg zajló vb-re.