A Liverpool fordított a Southampton ellen, tovább harcol a bajnoki címért

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2022.05.17. 20:40
Fordított a Pool (Fotó: AFP)
A Liverpool 2–1-re nyert Southamptonban a Premier League 37. fordulójában, így továbbra is éles a harc Jürgen Klopp csapata és a Manchester City között az elsőségért.

ANGOL PREMIER LEAGUE
37. FORDULÓ
Southampton–Liverpool FC 1–2 (1–1)
Southampton, St Mary's Stadium, 31 588 néző. Vezette: M. Atkinson
Southampton:
A. McCarthy – J. Stephens, Lyanco, Salisu – Walker-Peters, Ward-Prowse, I. Diallo (S. Armstrong, 71.), Tella (Romeu, 71.) – Redmond, Eljonusszi – Broja (Ché Adams, 82.). Menedzser: Ralph Hasenhüttl
Liverpool: Alisson – Joe Gomez (Henderson, a szünetben), Matip, I. Konaté, Cimikasz – H. Elliot (Origi, 65.), Milner, C. Jones – Minamino, Firmino (N. Keita, 83.), Diogo Jota. Menendzser: Jürgen Klopp
Gólszerző: Redmond (13.), ill. Minamino (27.), Matip (67.)

Nagyon egyszerű volt a képlet a Liverpool számára a Southampton elleni idegenbeli bajnokin: ha nem nyer, akkor kiszáll a bajnoki címért folyó versenyből.

Aranyálmok ide vagy oda, kisebb sérülések és legfőképpen a közelgő Bajnokok Ligája-döntő miatt tartalékos kezdőcsapatot küldött pályára Jürgen Klopp. Az alkalmi összeállítás miatt döcögött eleinte a csapat játéka, ezt szép és szerencsés góllal használta ki a hazaiak bal oldali mindenese, Nathan Redmond.

Nem lehetett panasza a szerencsére a gól előtt történt kőkemény Lyanco-szerelés ellenére sem a liverpooliaknak, a második félidőben Joel Matip fejes góljánál Fortuna visszaadott mindent, de még a szünet előtt egyenlített a motiváltan futballozó Minamino Takumi, aki nem is olyan régen még a Southamptonban futballozott, kölcsönben (nem is ünnepelte a találatát).

(Fotó: AFP)
(Fotó: AFP)

A hazaiaknak nem volt több helyzetük a mérkőzésen, csak amiből gól született, Klopp Jordan Henderson után a pályára vezényelte Divock Origit, majd a hajrára Roberto Firminót Naby Keitával váltotta fel.

Meg is őrizte a Liverpool az előnyt, és ezzel a reményt is a bajnoki címre.

A halvány reményt – vasárnap estére eldől, a Manchester Cityt vagy a Livepoolt koronázzák-e meg a Premier League újdonsült királyává. 1–2

KORÁBBAN
Newcastle–Arsenal 2–0
(B. White 55. – öngól, Guimaraes 85.)
Aston Villa–Crystal Palace 1–1
(Watkins 69., ill. Schlupp 82.)
Leeds United–Brighton 1–1 (Struijk 90+2., ill. Welbeck 21.)
Watford–Leicester City 1–5 (Joao Pedro 6., ill. Maddison 18., Vardy 22., 70. H. Barnes 46., 86.)
Wolverhampton–Norwich City 1–1 (Ait-Nouri 55., ill. Pukki 37.)

West Ham United–Manchester City 2–2 (Bowen 24., 45., ill. Grealish 49., Coufal 69. – öngól)
Tottenham Hotspur–Burnley 1–0 (Kane 45+8. – 11-esből)
Everton–Brentford 2–3 (Calvert-Lewin 10., Richarlison 45+2. – 11-esből, ill. S. Coleman 37. – öngól, Wissa 62., R. Henry 64.)
Manchester United–Chelsea 1–1 (C. Ronaldo 62., ill. Mikel Alonso 60.)

20. Norwich City37572523–79–5622

90+4. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+2. perc Cimikasz nem figyel, Walker-Peters az ötös jobb sarkán szabadon fejelhet, de rosszul találja el a labdát Romeu bal oldali beadását követően.

Firmino lett a mérkőzés embere!

Három perc a ráadás!

87. perc
Redmond jobbal kapura lő középről, 18 méterről, Alisson öléből felperdül a labda, de azonnal javít a brazil kapus.

84. perc Lyanco ad egy esernyőt Originek, aki lökéssel reagál, Jones 22 méteres lövése rossz.

82. perc Ché Adams be, Broja le. Ékcsere. Naby Keita meg Firminót váltja, ék helyett szűrő

Hallatlan. Ez a gól dönt majd?

76. perc
Konaté nagyot rúg Brojába, szabadrúgás, a hazai közönség örül.

Titkos fegyver. Origi 17 meccsen 6 gólt és 4 gólpasszt szerzett az idényben... 573 perc alatt!

74. perc Jack Stephens kap sárga lapot Origi felrúgásáért.

A Pool ebben a szezonban 19 meccsből 18-at megnyert az akkor éppen a tabella alsó felében lévő csapatok ellen, csak szeptemberben a Brentford tolt ki Kloppékkal, egy hatgólos mérkőzésen. Iksz lett.

73. perc Cimikasz elrúgja az ötös és Broja elől Eljonusszi bal oldali beadását.

71. perc Oriol Romeu és Stuart Armstrong be, Tella és Diallo le.

Vagy öngól volt? Kérdéses. Kétesélyes.

Joel Matip, akinek egyik unokatestvére a neves támadó, Joseph-Désiré Job, a másik pedig a Honvédban is légióskodó Thomas Job.

GÓLVIDEÓ ITT!

67. PERC VEZET A LIVERPOOL, egy bal oldali Cimikasz-szögletet Eljonusszi középre fejel, JOEL MATIP a jobb felső sarokba fejeli a labdát 12 méterről, a 173 centiméter magas Walker-Peters mellől. 1–2!

Firmino: 33 meccs az idényben, 11 góllal és 4 gólpasszal. Minamino: 23 meccs, 10 góllal és1 gólpasszal.

65. perc Divock Origi be, Elliotnak nem ment ma. Középpályás helyett ék! Újabb átszervezés, Milner ugyebár a szünet óta jobbhátvéd.

64. perc Minamino és Firmino helyet cserél, előbbi passzát utóbbi 21-ről, középről jobbal a kapus ölébe nyesi.

62. perc Diallo elrúgja Jota elől Henderson veszélyes beadását, Cimikasz bal oldali beadását az ötös előtt csúnyán elvéti Jota!

Az osztályzatok alapján Salisu és Milner a két csapat legjobbja. Egyelőre.

61. perc Dettó, Minamino tolja Jones elé a labdát, aki kissé balról, 22-ről jobbal a bal alsó mellé lő. Két méterrel.

55. perc MELLÉ, Minamino passzol a jobbján felfutó Elliot elé, aki jobbal a bal, azaz a rövid felső mellé lő kissé jobbról, hat és fél méterről!

A 36 éves James Milner öt helyzetet teremtett a társainak, előtte ilyet PL-meccsen idősebben csak a nagy Paul Scholes tett (37 és fél évesen).

A Soton az előző 5 hazai meccsén 4 vereséget szenvedett.

54. perc
Eljonusszi jobb oldali beadása Alissoné.

53. perc Cimikasz és Firmino passzolgat, Jota ad be balról, blokkol Lynaco... nem kézzel, a VAR szerint sem.

51. perc Jó 30-ról a sorfalba lő Ward-Prowse. Jobbal.

50. perc Milner ellöki Broját a 16-os előtt. Sőt nyújtott lábbal ment oda, nem is lökés volt, de sárga lap nincs.

48. perc MELLÉ, Jota Stephens mellől ballal milliméterekkel lő a bal, azaz a túlsó sarok mellé hat méterről, picit balról. Szép labdát kapott a bal szélről Cimikasztól. Az FA-kupa aranyemberétől...

46. PERC FOLYTATJUK!

46. perc Jordan Henderson be, Gomez lesérült.

A Southampton a legutóbbi 10 bajnoki mérkőzéséből hetet elveszített, éppen annyi vereséget szenvedve, mint a PL-szezon első 26 mérkőzésén!

Akkor egy volt liverpooli, Ings döntött a Soton javára.

A Liverpool a legutóbbi kilenc bajnoki mérkőzéséből nyolcat megnyert a Southampton ellen, és minden győzelme során legalább kétszer betalált. A kivétel azonban egy egygólos vereség volt az előző szezonban. Itt.

Matt Le Tissier 7

45+4. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

Henderson melegít máris. Komolyan.

45+1. perc
Gomez szereli a jobb szélen Diallót, testtel, majd elterül, a bal combjához kapva. Ápolás a pályán.

Egy perc a ráadás.

45. perc Milner passzol Elliot elé, akit szerel az ötös jobb sarkán Salisu.

43. perc Hopp, Gomez jobbról jobbal bead, a labda majdnem beakad a hosszú felső sarokba. Nagyon elcsendesedett a mérkőzés.

A Liverpoolnak a Premier League-en kívül még egy esélye kínálkozik a trófeaszerzésre a mostani idényben, jövő szombaton ugyanis a Real Madrid ellen lép pályára Párizsban, a Bajnokok Ligája döntőjében.

„Óriási lenne, ha megnyernénk a BL-t – mondta ezzel kapcsolatban Klopp. – De a földkerekség legtapasztaltabb BL-csapata ellen játszunk majd, így nem mi leszünk az esélyesek. Nyílt mérkőzés lesz.”

40. perc Gomez lő távolról kapura, csemege.

35. perc Tíz, Minamino jobbal középre ad, Firmino jobbal a léc fölé lő 18-ról. McCarthy vetődve biztosított.

71 százalékban a Poolnál a labda, 9 kapura lövéssel, a hazaiak egyszer próbálkoztak.

34. perc DE NAGY MENTÉS! Elliot jobbról erősen ad a kapu elé, jobbal, Firmino jobbal a középen érkező Jota elé lőne a rövid sarok elől, de közbelép, és ment is az utolsó pillanatban Ward-Prowse.

30. perc Jones ballal a jobb alsó sarok mellé lő a 16-os bal sarka elől.

27. PERC MINAMINO TAKUMI, KI MÁS? Gomez indítja a jobb szélről Jotát, ő a 16-oson belülről, középről jobbra sodorja a labdát, Minamino az ötös sarkáról jobbal nagy gólt lő a rövid felső sarokba. Majd látványosan nem ünnepel: 1–1!

26. perc Mezőnyharc. A jobb szélen megvillanó Broját szereli azonnal Minamino, majd Elliot áll meg Ward-Prowse előtt.

A japán szélső nem is olyan régen 10 meccset játszott a Sotonban, 2 kanadai ponttal.

20. perc Minamino jobbal a jobb alsóba lőne 22-ről, picit balról, de nem tudja meglepni egykori csapattársát.

18. perc Minamino szabadrúgását a jobb alsóba fejeli az ötös jobb sarkáról Firmino... de les. Klopp nagyon mérges, már a gól után is hevesen reklamálta Lyanco szerelését, szerinte lökte a bekk Jotát.

17. perc Minamino fejel jobbról Jota elé, ő fejjel Firminót indítja, az ötösön szerel azonban Lyanco! LyanKO.

Lyanco szerelése volt az akció kulcsa, a gólpasszt Tella adta.

Micsoda gól! (Fotó: AFP)

13. PERC VEZETNEK A HAZAIAK, két csel után a 16-os bal sarka elől a bal, azaz a túlsó felső sarokba lő NATHAN REDMOND! Milner is beleért még, így lett védhetetlen a jobblábas lövés. 1–0!

James Milner és Harvey Elliott most először kezd együtt a PL-ben, Milner 2002 novemberében debütált a PL-ben, 145 nappal Elliot születés előtt...

10. perc NINCS BENT,
Broja kicselezi Matipot, de az ötös jobb sarka elől jobbal a kivetődő Alissonba lő! Peters remekül indított a jobb szélről.

8. perc Diallót kell ápolni egy ütközés után. Konaté meg Matippal fejel össze egy szöglet után, előbbi húzza a rövidebbet.

6. perc Szépen emel Milner jobbal a 16-os elől Jota elé, de fejjel ment előle az utolsó pillanatban Lyanco.

5. perc Tella megindul a bal szélen, szépen lép ki elé Matip.

4. perc Minamino kap egy túl hosszú keresztpasszt Milneréktől, középről.

2. perc Cimikasz bal oldali beadása McCarthy kapusé.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak piros-fehér mezben és fekete nadrágban, a vendégek tiszta sárgában.

„A Manchester City nagyon erős, arra számítok, hogy az utolsó meccsen nem veszít pontokat” – jelentette ki az 54 éves Klopp.

A címvédő és éllovas manchesteri együttes a vasárnapi záró fordulóban az Aston Villát fogadja, amely azt megelőzően csütörtökön is pályára lép, egy elmaradt találkozóját pótolva. Klopp szerint ez is a City malmára hajtja a vizet.

„Nem emlékszem, mikor volt legutóbb, hogy a Manchester City egymás után két mérkőzését ne nyerjen meg” – mondta hétfőn a német szakember utalva a nagy rivális vasárnapi pontvesztésére a West Ham United otthonában (2–2).

Klopp vezetőedző szerint valószínűtlen, hogy az angol labdarúgó-bajnokságot is az általa irányított Liverpool nyerje.

Egy kis örökmérleg! 113 mérkőzés, 31 sotonos és 58 poolos sikerrel, 111, ill. 176 rúgott góllal.