PL: ötgólos győzelmet aratott a Manchester City, Grealish is betalált

CS. M.CS. M.
2021.08.21. 17:59
A Manchester City nyári sztárigazolása, Jack Grealish szerezte a címvédő második gólját (Fotó: AFP)
A címvédő Manchester City könnyedén, 5–0-ra nyert a Norwich City ellen a Premier League 2. fordulójának szombati játéknapján. Az Aston Villa kétgólos sikert aratott a Newcastle ellen, a Leeds United és az Everton négygólos döntetlent játszott egymással, míg a Crystal Palace–Brentford mérkőzésen nem esett gól.

Manchester City–Norwich 5–0

Az első fordulóban a Tottenhamtől vereséget szenvedő címvédő az újonc ellen jól kezdett, hiszen már a 7. percben megszerezte a vezetést egy öngól révén – Gabriel Jesus beadása után a Norwich védőjéről a kapusra, Tim Krulra pattant a labda, onnan pedig a hálóba (1–0). A félidő feléhez érve a Premier League történetének legdrágább igazolása, a City-mezben első hazai bajnokiját játszó Jack Grealish is betalált, a kapu közvetlen közeléből.

A második játékrészben a City tovább növelte az előnyét: előbb a 65. percben egy szöglet után Aymeric Laporte talált be közelről, majd Gabriel Jesus gólpasszából Raheem Sterling volt eredményes a 71. percben (4–0). A 85. percben aztán a csereként beállt Rijad Mahrez is gólt szerzett, így a címvédő 5–0-ra kiütötte az újoncot.

Leeds United–Everton 2–2

Marcelo Bielsa együttese a mérkőzés elejétől kezdve mezőnyfölényben játszott az Everton ellen, a vezetést mégis a látogatók szerezték meg a 30. percben – az angol válogatott Dominic Calvert-Lewin tizenegyesből volt eredményes (0–1). Az első félidőben a labdát 73 százalékban birtokló Leeds aztán a 41. percben Mateusz Klich góljával kiegyenlített.

Az 50. percben aztán ismét az Evertonhoz került az előny: a nyáron szerződtetett Demarai Gray először volt eredményes a liverpooli csapatban. A Leeds ezt követően a meccs korábbi szakaszához hasonlóan nyomás alatt tartotta ellenfelét, majd a 73. percben egyenlített is Raphinha révén (2–2). A hajrában nem született több gól, így maradt a döntetlen.

Mateusz Klichnek a szombati már az ötödik gólja volt a PL-ben. Őt leszámítva eddig összesen öt gólt szereztek lengyel játékosok a liga történetében.

Aston Villa–Newcastle 2–0

Mindkét gárda vereséggel kezdte az új idényt és sokáig ezúttal sem mutattak sokat – legalábbis a támadójátékukból –, hiszen 47 percig egyik fél sem találta el a kaput. Az első félidő ráadásának harmadik percében aztán Danny Ings szerzett egy egészen fantasztikus gólt, ollózós mozdulattal.

A 62. percben Anwar El Ghazi tizenegyesével növelte előnyét az Aston Villa (2–0), ezt pedig meg is őrizte az összecsapás végéig.

Danny Ings pazar gólja

Crystal Palace–Brentford 0–0

Patrick Vieira csapata az első forduló nyitó meccsén az Arsenalt legyőző Brentford ellen lépett pályára. Mindkét együttes előtt adódott jó pár lehetőség, de egyikből sem született gólt, így 0–0-s döntetlennel ért véget a küzdelmük.

ANGOL PREMIER LEAGUE
2. FORDULÓ

Aston Villa–
Newcastle United 2–0 (Ings 45+3., El Ghazi 62. – 11-esből)
Leeds United–Everton 2–2 (Klich 41., Raphinha 73., ill. Calvert-Lewin 30. – 11-esből, D. Gray 50.)
Manchester City–Norwich City 5–0 (Krul 7. – öngól, Grealish 22., Laporte 65., Sterling 71., Mahrez 85.)