PL: a Liverpool a második meccsét is magabiztosan nyerte

K. T. I.K. T. I.
Vágólapra másolva!
2021.08.21. 15:28
null
Mohamed Szalah ezúttal csak lesgólig jutott a Burnley-védők szorításában (Fotó: AFP)
A Liverpool hazai pályán 2–0-ra nyert a Burnley ellen a labdarúgó Premier League 2021–2022-es kiírásának 2. fordulójában.

A Burnley 23 éve nem látott bravúrral kezdte a Liverpool elleni meccset – s itt a szó szoros értelmében a kezdés volt a hangsúlyos...

Ugyanis maga a játék már nem alakult bravúrosan Sean Dyche együttesének. A hazai pályán futballozó Liverpool jó tízpercnyi „birkózás” után kezébe vette az irányítást, a kezdőbe került Harvey Elliott passzaiból pedig hol Mohamed Szalah, hol Sadio Mané tudott veszélyeztetni. A 18. percben mégsem ők, hanem a Roberto Firmino helyén visszavont ékként szereplő Diogo Jota szerezte meg a vezetést a Mersey-partiaknak: Konsztantinosz Cimikasz beadása után az ötös bal sarkától csúsztatott a hosszúba (1–0).

A folytatásban is a Liverpool dominált, bár a tizenhatos előterében kevés kreatív megoldással álltak elő Jürgen Klopp tanítványai, s így a komolyabb helyzetek is elmaradtak. A 27. percben viszont egy újabb jó Ellliott-passzból Mohamed Szalahnak egyetlen villanás is elég volt ahhoz, hogy újra a kapuba találjon – pechjére a VAR-szoba jelentése szerint néhány centis lesről, így meg a gól nem ért.

Fordulás után szinte azonnal a Liverpool kapujába került a labda – de hiába Ashley Barnes bravúros megoldása és léc alá bombázott lövése az ötös előteréből, ezúttal az elsőre, szemmel is jól látható les miatt nem ért ez a gól sem.

A folytatásban szinte felbillent a pálya, a Burnley minden erejét a védekezés kötötte le, s csupán egy-egy kontráig jutott a vendégcsapat, azokból kaput eltaláló lövése pedig már nem is volt. A mérkőzés így is feszült maradt, s csupán a 69. percben dőlt el – Trent Alexander-Arnold bokából perdített centerpassza után Mané lőtt látványos mozdulattal a kiszolgáltatott kapus mellett a hálóba (2–0).

Egy kis stat: ez volt Mané 50. PL-gólja az Anfielden, ezzel az ötödik olyan futballista lett, aki elérte karrierje során ezt a mérföldkövet, korábban Robbie Fowler, Steven Gerrard, Michael Owen és Mohamed Szalah volt képes erre.

ANGOL PREMIER LEAGUE
2. FORDULÓ
Liverpool–Burnley 2–0
(Diogo Jota 18., Mané 69.)
Később
16.00:
Aston Villa–Newcastle United
16.00: Crystal Palace–Brentford
16.00: Leeds United–Everton
16.00: Manchester City–Norwich City (Tv: Digi Sport1)
18.30: Brighton–Watford (Tv: Digi Sport1)
Vasárnap
15.00: Southampton–Manchester United (Tv: Spíler1)
15.00: Wolverhampton–Tottenham
17.30: Arsenal–Chelsea (Tv: Digi Sport1)

Legfrissebb hírek

Klubváltás Londonon belül, 35 millió fontért távozott a Spurs El-hőse

Angol labdarúgás
4 órája

A City a Sunderlanddel, a Spurs a Brentforddal játszott gól nélküli döntetlent

Angol labdarúgás
Tegnap, 23:00

A csereként beálló Tom Cairney távoli góljával mentett pontot a Fulham

Angol labdarúgás
Tegnap, 20:29

Nem született gól a 2026-os esztendő első liverpooli mérkőzésén

Angol labdarúgás
Tegnap, 20:27

Premier League-klubtól igazolt kapust az MTK – hivatalos

Labdarúgó NB I
Tegnap, 18:00

Edzőt vált a Chelsea, a Man. City ellen már nem Maresca irányít – hivatalos

Angol labdarúgás
Tegnap, 13:10

A Liverpool megvált a szabadrúgásokért és a szögletekért felelős edzőjétől – hivatalos

Angol labdarúgás
2025.12.30. 14:59

Szoboszlai Dominik újabb lendületet adhat a Liverpoolnak

Angol labdarúgás
2025.12.30. 09:02
Ezek is érdekelhetik