PL: „Jó irányba haladunk” – Ten Hag

DOMONKOS BÁLINTDOMONKOS BÁLINT
2024.02.25. 10:40
Erik ten Hag szerint jó irányba halad a Fulham ellen 10. bajnoki vereségét elszenvedő Manchester United (Fotó: Getty Images)
Mint ismert, őrült végjátékban szenvedett 2–1-es vereséget a Fulhamtől a hazai pályán játszó Manchester United az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 26. fordulójában. A mérkőzés után az MU menedzsere, Erik ten Hag arról beszélt, hogy az eredmény ellenére a csapat jó irányba halad.

Nincs könnyű helyzetben a Manchester United, ugyanis a Fulham elleni hazai vereséggel már nyolc pont a hátránya a Bajnokok Ligája-indulást érő negyedik helyhez képest, a csapat pedig a tizedik vereségét szenvedte el az angol bajnokságban.

Az MU helyzete azért sem egyszerű, mert az INEOS-t birtokló Sir Jim Ratcliffe múlt héten megerősítette tulajdonosi szerepét a klubban, de a hírek szerint a csapat akkor kap csak jelentős pénzt a keret megerősítésére, ha kiharcolja a BL-indulást.

Az MU helyzetén a sok sérült sem segített, hiszen Erik ten Hag több meghatározó játékosára sem számíthatott, mint például a kiváló formának örvendő Rasmus Höjlund, de a csapat a mérkőzésen elveszítette a fejsérülést szenvedő Casemirót is.

„Látni kell a nagyobb képet is és a nagyobb kép jól néz ki” – mondta a Fulham elleni vereséget követő sajtótájékoztatón Erik ten Hag, a Manchester United menedzsere. „Sok poszton fel kell zárkóznunk. Ha visszatérnek  a sérültek, kiegyensúlyozottabbak leszünk.

A nyári átigazolási időszakban meg kell erősítenünk a keretet, és akkor rengeteg nagy potenciállal rendelkező, jó játékosunk lesz. Jó irányba haladunk, és ha a játékosok elérhetőek lesznek, nagyon jó csapatunk lesz”

– mondta Ten Hag.

„Az utóbbi időben nagyon jó teljesítményt nyújtunk. Meg kellett volna nyernünk ezt a meccset, mert a csapat nagyszerű karaktert mutatott. Lassan kezdtük mindkét félidőt és Casemiro kiesése nagy veszteség, mert a csapat veszített a stabilitásából. A gól elkerülhető volt, de visszaküzdöttük magunkat és a csapatnak köszönöm, hogy karaktert mutatott, de hagytuk kicsúszni a győzelmet a kezünkből” – tette hozzá a holland szakember.

Az MU egyenlítő gólját szerző Harry Maguire úgy érzi, hittek a győzelemben.

„Ebben az idényben számos késői gólt szereztünk, sok győztest, úgyhogy hittünk abban, hogy ezt is meg fogjuk nyerni. Biztos vagyok benne, hogy kiértékeljük, melyek azok a területek, amiken javíthatunk, de a kilencven perc alatt nem tettünk eleget a győzelemért” – mondta Maguire, aki szerint megérdemelték az egyenlítést és megvolt bennük a lendület és a hit a fordításhoz is.

„A végén túl sokan mentünk előre és a pálya közepe nyitott maradt, ezt pedig megbüntették egy tűpontosan végigvitt kontrával” – tette hozzá az MU védője a klub honlapjának

ANGOL PREMIER LEAGUE
26. FORDULÓ
SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Aston Villa–Nottingham Forest 4–2 (Watkins 4., Douglas Luiz 29., 39., Bailey 61., ill. Niakhaté 45+5., Gibbs-White 48.)
Brighton–Everton 1–1 (Dunk 90+5., ill. Branthwaite 74.)
Kiállítva: Gilmour (81., Brighton)
Crystal Palace–Burnley 3–0 (Ch. Richards 68.. J. Ayew 72., Mateta 77. – 11-esből)
Kiállítva: Brownhill (35., Burnley)
Manchester United–Fulham 1–2 (Maguire 89., ill. C. Bassey 65., Iwobi 90+7.)
AFC Bournemouth–Manchester City 0–1 (Foden 24.)
Arsenal–Newcastle United 4–1 (Botman 18. – öngól, Havertz 24., Saka 65., Kiwior 69., ill. Willock 84.)