PL: drámai hajrá után a Fulham nyert a Manchester United otthonában

BALOGH ANDRÁSBALOGH ANDRÁS
2024.02.24. 18:03
Hiába Harry Maguire egyenlítése, a Fulham nyert a Manchester United otthonában (Fotó: Getty Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 26. fordulójában Harry Maguire hiába egyenlített a 89. percben, a Fulham Alex Iwobi hosszabbításban szerzett góljával legyőzte a Manchester Unitedet. A Crystal Palace a remek második félidei teljesítményének köszönhetően 3–0-ra megverte a Burnleyt, a Brighton a 95. percben mentett pontot az Everton ellen, míg az Aston Villa hatgólos meccsen kerekedett a Nottingham Forest fölé.

Manchester United–Fulham

Nyolc-nyolc kapura lövéssel próbálkoztak a csapatok az első félidőben, gólt azonban sem a United, sem a Fulham nem szerzett. Legközelebb a vezetéshez a hazaiak jártak, Diogo Dalot lövése azonban a jobb kapufán csattant.

A második játékrészben a sok lehetőség végül góllá érett. Egy szögletet követően Calvin Basseyhez került a labda, az első kísérletet még blokkolták a manchesteri védők, de a második próbálkozásra a nigériai már a léc alá vágta a labdát a 65. percben.

Ezt követően az MU-nak volt több gólszerzési sansza, azonban Bernd Leno több bravúrt is bemutatott. A 89. percben már a Fulham kapusa is tehetetlen volt: Bruno Fernandes lövését ugyan még hárította, de a kipattanót Harry Maguire közelről bekotorta az üres kapuba.  A hajrában viszont nem tudták megőrizni az egy pontot (sem) a „vörös ördögök”. Egy kontratámadást követően Adama Traoré tálalt Alex Iwobi elé, aki a 97. percben megnyerte a mérkőzést a Fulhamnek.

Aston Villa–Nottingham Forest

Rendesen bekezdett a Bajnokok Ligája-helyekre igyekvő Aston Villa, amely Ollie Watkins révén már a negyedik percben vezetést szerzett. Ezt követően bő tíz percen belül Douglas Luiz duplázott, amire a félidő vége előtt Moussa Niakhaté válaszolt.

Sőt a második játékrész elején Morgan Gibbs-White találatával egy gólra csökkentette hátrányát a Nottingham Forest, de az Aston Villa Leon Bailey révén ismét betalált a 61. percben, ezzel beállítva a 4–2-es végeredményt.

A többi pályán

A Burnley a 35. percben Josh Brownhill kiállítása miatt emberhátrányba került a Crystal Palace vendégeként. A hazaiak a mezőnyfölényt a második félidőben gólokra is váltották: Jordan Ayew előbb Chris Richardsnak osztott ki egy gólpasszt, majd maga volt eredményes. A gólok sorát Jean-Phillipe Mateta tizenegyesből szerzett találata zárta.

Az Everton Jarred Branthwaite révén előbb vezetést szerzett, majd Billy Gilmour piros lapja után emberelőnybe is került a Brighton vendégeként. A győzelem azonban nem jött össze a liverpooli együttesnek, ugyanis Pascal Gross beadását követően Lewis Dunk a kapuba fejelt a 95. percben. Az Everton legutóbbi hat bajnokijából így öt döntetlennel zárult.

ANGOL PREMIER LEAGUE
26. FORDULÓ
Aston Villa–Nottingham Forest 4–2 (Watkins 4., Douglas Luiz 29., 39., Bailey 61., ill. Niakhaté 45+5., Gibbs-White 48.)
Brighton–Everton 1–1 (Dunk 90+5., ill. Branthwaite 74.)
Kiállítva: Gilmour (81., Brighton)
Crystal Palace–Burnley 3–0 (Ch. Richards 68.. J. Ayew 72., Mateta 77. – 11-esből)
Kiállítva: Brownhill (35., Burnley)
Manchester United–Fulham 1–2 (Maguire 89., ill. C. Bassey 65., Iwobi 90+7,)