A Newcastle ellen is gálázott az Arsenal

BALOGH ANDRÁSBALOGH ANDRÁS
2024.02.24. 22:55
Az Arsenal a Newcastle Unitedet is elintézte (Fotó: Getty Images)
Az Arsenal remek játékkal, 4–1-re nyert a Newcastle United ellen az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 26. fordulójában.

Az elmúlt hetek remek bajnoki formáját a Newcastle United elleni találkozóra is átmentette az Arsenal. Az „ágyúsok” az első félidőben 11-szer lőttek kapura, míg a vendégek még csak lövési kísérletig sem jutottak. A hatalmas hazai mezőnyfölény gólokban is megmutatkozott. A 18. percben Bukayo Saka szögletét követően alakult ki kavarodás a vendégkapu előtt, melynek végén Sven Botman lábáról a saját kapujába pattant a labda. Hat perccel később jött az újabb találat: Gabriel Martinelli az alapvonalról tette vissza a labdát, Kai Havertz pedig a védők között öt méterről a hálóba passzolt.

A második félidőben aztán eljutott helyzetig a Newcastle is. Alexander Isak remek cselsorozatot mutatott be, de lövése kapu fölé szállt. A kihagyott helyzetet két újabb góllal büntette az Arsenal. Előbb Bukayo Saka talált a jobb alsó sarokba, majd négy perccel később Jakub Kiwior fejelte a kapuba Declan Rice szögletét – bár ehhez kellett Loris Karius kapushibája is.

A hajrában ugyan Joe Willock is gólt fejelt, ám ez csak a szépítésre volt elég, az Arsenal 4–1-re megnyerte a forduló rangadóját. Mikel Arteta együttese az elmúlt négy bajnokiján 18 gólt szerzett és mindössze kettőt kapott, a győzelemmel pedig két pontra felzárkózott a Liverpool és egyre a Manchester City mögé.

ANGOL PREMIER LEAGUE
26. FORDULÓ
Arsenal–Newcastle United 4–1 (Botman 18. – öngól, Havertz 24., Saka 65., Kiwior 69., ill. Willock 84.)

Vasárnap játsszák
14.30: Wolverhampton–Sheffield United (Tv: Spíler1)
21.00: West Ham–Brentford (Tv: Match4)
Későbbi időpontban játsszák
Chelsea–Tottenham

Korábban
Aston Villa–Nottingham Forest 4–2 (Watkins 4., Douglas Luiz 29., 39., Bailey 61., ill. Niakhaté 45+5., Gibbs-White 48.)
Brighton–Everton 1–1 (Dunk 90+5., ill. Branthwaite 74.)
Kiállítva: Gilmour (81., Brighton)
Crystal Palace–Burnley 3–0 (Ch. Richards 68.. J. Ayew 72., Mateta 77. – 11-esből)
Kiállítva: Brownhill (35., Burnley)
Manchester United–Fulham 1–2 (Maguire 89., ill. C. Bassey 65., Iwobi 90+7.)
Bournemouth–Manchester City 0–1 (Foden 24.)