PL: hatalmas bajban a Leeds, Európában a Brighton!

B. D. K.B. D. K.
2023.05.21. 16:41
A kiesés szélére került a Leeds (Fotó: Getty Images)
A West Ham United 3–1-re legyőzte a Leeds Unitedet, és a Brighton & Hove Albion is 3–1-re nyert a Southampton ellen az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 37. fordulójának vasárnapi játéknapján.

WEST HAM–LEEDS

A vendégek számára volt tétje a mérkőzésnek, hiszen a kiesés elkerüléséért küzdenek. Jobban is kezdték a találkozót, a 17. percben pedig meg is szerezték a vezetést. Nem sűrűn látunk olyat, hogy egy játékos kézzel adjon gólpasszt, de most így történt: Weston McKennie hatalmas bedobását Rodrigo vágta egy kis szerencsével a kapuba (0–1).

Az Európa-konferencialiga-döntőbe jutó West Ham szépen akart búcsúzni hazai közönségétől, bő félóra elteltével pedig az a Declan Rice egyenlített, aki könnyen lehet, hogy az utolsó mérkőzését játszotta a West Ham színeiben a London Stadionban (1–1).

A 72. percben aztán Jarrod Bowen góljával fordított a West Ham. Centiken múlott, hogy les miatt nem vették el a találatot (2–1). (VIDEÓ ITT!)

A ráadásban Manuel Lanzini is eredményes volt, így tovább romlott a vendégek gólkülönbsége (3–1). (VIDEÓ ITT!)

A Leeds a vereségével a kiesés szélére került. Az utolsó fordulóban muszáj legyőznie hazai környezetben a Tottenham Hotpsurt, és szorítania kell azért, hogy az Everton odahaza kikapjon az AFC Bournemouthtól. Ha a Leeds legalább hárommal tudna nyerni, akkor a másik meccsen a döntetlen is elég lenne a bennmaradásához.

A Brighton ott van Európában! (Fotó: Getty Images)

BRIGHTON–SOUTHAMPTON

A Brighton számára szombaton matematikailag is biztossá vált, hogy nem lehet ott a Bajnokok Ligájában, viszont ami fontosabb, az Aston Villa és a Tottenham Hotspur is értékes pontokat hullajtott el, így a hatodik hely a sereghajtó legyőzésével szinte biztosnak mondható.

Mitoma Kaorunak az utóbbi időben nem jött össze a gólszerzés, a 21. percben labdaszerzése után a kapussal szemben a kapufát találta el. Április 1-je után vehette volna be a kaput.

A Brighton a 29. percben azonban már előnybe került, Evan Fergusont ünnepelhették a társak (1–0).

A 40. percben Mitoma passzából a dupla is összejött Fergusonnak (2–0).

A fordulás után egy sarokrúgás után Jan Bednarek révén összejött a szépítés a Southamptonnak (2–1). (VIDEÓ ITT!)

Úgy tűnt, hogy pár perc múlva az egyenlítés is sikerül a Sotonnak, de Theo Walcott találatát les miatt végül nem adta meg a játékvezető.

A túloldalon viszont egy újabb érvényes gólt jegyezhettünk fel, Pascal Gross lőtte ki a bal alsót (3–1). (VIDEÓ ITT!)

Újabb gól már nem esett, így győzelmével a Brighton biztosan ott lesz valamelyik európai kupasorozatban az ősszel. A gárdának a hátralévő két meccsén elég egy pontot gyűjtenie a hatodik hely megszerzéséhez, ami Európa-ligát jelentene, ám két vereséggel is jó eséllyel ott zár.

ANGOL PREMIER LEAGUE
37. FORDULÓ

West Ham United–Leeds United 3–1 (Rice 32., Bowen 72., Lanzini 90+4., ill. Rodrigo 17.)
Brighton–Southampton 3–1 (E. Ferguson 29., 40., Gross 69., ill. Bednarek 58.)