PL: egy 11-est belőtt, egyet kihagyott, Vardy volt a főszereplő

M. D.M. D.
2020.11.08. 17:01
Vardy a második tizenegyesét kihagyta, de így is nyert a Leicester (Fotó: AFP)
Jamie Vardy tizenegyesből szerzett góljával a Leicester City 1–0-ra legyőzte hazai pályán a Wolverhamptont az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 8. fordulójában, ezzel átvette a vezetést a tabellán.

Két tizenegyest is kapott a Leicester City az első félidőben – Max Kilman kezezése és Rayan Ait-Nouri szabálytalansága miatt –, az elsőt Jamie Vardy magabiztosan értékesítette, a másodiknál azonban oldalt váltott, és azt Rui Patrício hárította. A portugál kapus a legutóbbi hat büntetőből hármat kivédett a Premier League-ben.

Az első játékrészben Vardy két tizenegyese volt a két kaput eltaláló lövés.

VARDY ELSŐ…

…ÉS MÁSODIK TIZENEGYESE

A szünet után nem esett újabb találat, így a Leicester City sorozatban harmadszor nyert, és átvette a vezetést a táblázaton – a Liverpool visszaelőzhette volna, de nem nyert Manchesterben a City vendégeként (1–1).

A Leicester az első nyolc bajnoki meccsén 18 pontot gyűjtött, ez a valaha volt legjobb idényrajtja az angol élvonalban.