PL: a Liverpool után az Arsenalt is simán megverte az Aston Villa

Murányi DomonkosMurányi Domonkos
2020.11.08. 22:14
Watkins (fekete mezben) volt az Emirates hőse (Fotó: AFP)
Ollie Watkins két góljára alapozva az Aston Villa 3–0-ra nyert az Arsenal vendégeként az Emirates Stadionban az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 8. fordulójának záró mérkőzésén.

Az Arsenal összeállítása: Leno – Holding, Gabriel, Tierney – Bellerín, Thomas (Ceballos, a szünetben), el-Neni, Saka – Willian (Pépé, 65.), Lacazette (Nketiah, 65.), Aubameyang

Az Arsenal az ezt megelőző három hazai bajnokiját 5–0-ra, 4–0-ra és 3–2-re nyerte meg az Aston Villa ellen. De! A birminghami együttesnél (3) többször csak a Chelsea (5), valamint a Manchester City és a Manchester United (4-4) nyert az Emirates-ben Premier League-meccsen.

Úgy indult a mérkőzés, hogy az Aston Villa megint borsot tör az „ágyúsok” orra alá, hiszen John McGinn már a 48. másodpercben bevette Bernd Leno kapuját, de a játékvezetői csapat négy és fél perc videózás után érvénytelenítette a találatot, mert a vendégek egyik játékosa lesen tartózkodva zavarta(?) a kilátásban a német kapust.

MCGINN ÉRVÉNYTELENÍTETT TALÁLATA

A 25. percben aztán már vitathatatlanul szabályos gólt szerzett a birminghami együttes, Bukayo Saka némi segítségével: Ross Barkley adott pazar labdát Matt Targettnek, az ő centerezése után pattant a labda az Arsenal védőjéről a saját kapujába, öngól(0–1).

SAKA ÖNGÓLJA

Az Arsenal helyzete a második félidőre sem fordult jobbra, sőt… Már Dani Ceballos, Nicolas Pépé és Eddie Nketiah is a pályán volt, amikor Ollie Watkins négy perc leforgása alatt kétszer is betalált (0–3), lezárva ezzel a találkozó érdemi részét.

WATKINS DUPLÁJA

A 24 éves angol csatár az Aston Villa első hét angol bajnoki mérkőzésén összesen hatszor talált be, de idegenbeli PL-meccsen most először volt eredményes.

A birminghami egylet a legutóbbi öt bajnokiján 7–2-re megverte a címvédő Liverpoolt, majd 1–0-ra a jelenleg listavezető Leicester Cityt, utána simán, 3–0-ra kikapott a Leeds Unitedtől, aztán 4–3-ra a Southamptontól is – de ezen a mérkőzésen 0–4-re is állt –, most pedig újabb bravúros eredményt elérve 3–0-ra nyert az Arsenal otthonában, és úgy 6. a tabellán, hogy a vesztett pontok tekintetében ugyanúgy áll, mint a Leicester.

Továbbá a Chelsea (2005–2006) és a Manchester City (2015–2016) után az Aston Villa a Premier League történetében mindössze a harmadik csapat, amely az idénybeli első három idegenbeli bajnokiját kapott gól nélkül nyerte meg.