Őrült iram, két gól: iksz a Man. City–Liverpool rangadón

2020.11.08. 17:15
Óriási iram és küzdelem jellemezte a rangadót (Fotó: AFP)
Remek iramú, szoros mérkőzést játszott egymással a Manchester City és a Liverpool a Premier League 8. fordulójának vasárnapi rangadóján: a vendégek már az első negyedóra végén előnybe kerültek, a City azonban egyenlített és akár a győzelmet is megszerezhette volna az 1–1-re végződő összecsapáson.

ANGOL PREMIER LEAGUE
8. FORDULÓ

MANCHESTER CITY–LIVERPOOL 1–1 (1–1)
Manchester,
Etihad Stadion, zárt kapuk mögött. V: Craig Pawson
MANCHESTER CITY: Ederson – Walker, Rúben Dias, Laporte, Cancelo – Gündogan, Rodri, De Bruyne – F. Torres (Bernardo SIlva, 61.), Gabriel Jesus, Sterling. Menedzser: Pep Guardiola
LIVERPOOL: Alisson – Alexander-Arnold (Milner, 63.), Matip, J. Gomez, A. Robertson – J. Henderson, Wijnaldum – Diogo Jota, Firmino (Shaqiri, 59.), Mané – Szalah. Menedzser: Jürgen Klopp
Gólszerző: Gabriel Jesus (31.), ill. Szalah (13. – 11-esből)

A várakozásoknak megfelelően remek iramban kezdődött a találkozó, a Diogo Jota, Roberto Firmino, Sadio Mané, Mohamed Szalah négyes fogattal felálló Liverpool már az első percben előnybe kerülhetett volna, de Ederson nagyszerűen jött a kapujából, és még arra is tudott figyelni, hogy ráüsse a labdát Firminóra.

A folytatásban sem vett vissza a címvédő, a 4–2–3–1-es hadrendből védekezésnél 4–4–2-re átálló, magasra feltolt sorokkal letámadó liverpooli gárda ellenszerét nem találta az első fél órában a házigazda, amely már a 13. percben hátrányba került: Mané harcolt ki tizenegyest, Szalah pedig magabiztos végrehajtónak bizonyult, nyolcadik bajnokiján a nyolcadik gólját szerezve (0–1). Egyetlen liverpooli játékos sem kezdett jobban az egyiptominál, ugyanígy azonban ketten is (Fernando Torres 2009-ben, Robbie Fowler 1995-ben).

A játékrész utolsó harmadára felébredt a Manchester City, és előbb egyenlített, majd akár a vezetést is megszerezhette volna. Tizenkilenc passzból álló akciót koronázott meg Gabriel Jesus, aki Kevin De Bruyne átadása után fantasztikusan fordult le Trent Alexander-Arnoldról, aztán a jobb alsóba pöckölte a labdát (1–1). Legutóbb 2017 szeptemberében előzött meg liverpooli kapott gólt ilyen sok átadás, kitalálják a kulcsszavakat? Igen, 19 passz, De Bruyne-gólpassz, Gabriel Jesus-gól. Deja vu.

De Bruyne a félidő hajrájában is reflektorfénybe került, ám nem tudta értékesíteni a Joe Gomez kezezéséért megítélt tizenegyest, a kapu mellé lőtt.

A fordulás után sem vettek vissza a csapatok, sokszor még nézni is fárasztó volt az adok-kapokot, az utolsó 20-25 percre aztán a biztos védekezés vált prioritássá, és ez a helyzetekben is megmutatkozott.

A hajrában inkább a Liverpool energiája fogyott el, de a City sem tudott nagyon helyzeteket kialakítani, így maradt a döntetlen.

SZOMBATI EREDMÉNYEK
Everton–Manchester United 1–3 (Bernard 19., ill. B. Fernandes 23., 32., Cavani 90+5.)
Crystal Palace–Leeds United 4–1 (Dann 12., Eze 22., Hélder Costa 42. – öngól, J. Ayew 70., ill. Bamford 27.)
Chelsea–Sheffield United 4–1 (T. Abraham 23., Chilwell 34., Thiago Silva 77., Werner 81., ill. McGoldrick 9.)
West Ham United–Fulham 1–0 (Soucek 91.)
PÉNTEKI MÉRKŐZÉSEK
Southampton–Newcastle United 2–0 (Ché Adams 7., S. Armstrong 82.)

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+5. PERC: VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK!

90+3. PERC: Walker nagyon keményen rácsúszott Wijnaldum lábára, jogos a sárga.

Négy perc a ráadás.

83. PERC: Mané sarokkal indította Szalahot, Cancelo egészen parádés becsúszással mentett.

79. PERC: Laporte lerántotta az ellenfelét, újabb sárga lap.

75. PERC: A Pool tempója visszaesett, főleg a City irányít az utóbbi perceket tekintve.

A Manchester City a legutóbbi tíz bajnokijából kilencet megnyert a regnáló bajnok ellen, ám amikor éppen a Pool volt a címvédő, a City 11 meccséből csak kettőt tudott döntetlenre hozni kilenc vereség mellett.

63. PERC: Alexander-Arnold maradt lent, nem tudja folytatni, Milnernek kell beállnia.

61. PERC: A Citynél Sterlingé az első sárga, Torres–Bernardo Silva az első csere.

59. PERC: Az első csere, Klopp Firminót hozza le, Shaqiri a pályán.

57. PERC: Gabriel Jesus több liverpooli gyűrűjéből cselezte ki magát, a lövést De Bruyne vállalta magára, viszont ha nem is sokkal, de célt tévesztett.

55. PERC: Cancelo gólt érdemlő átadással találta meg a védők közül kilépő Gabriel Jesust, a brazil támadó azonban a kapu mellé fejelt nagy helyzetben.

50. PERC: Ismét a hazai kapu előtt adódtak izgalmak, Jota gyengén eltalált lövését biztosan fogta Ederson.

49. PERC: Óriási iram továbbra is, Ederson kapott le egy beadást Firmino előtt, majd néhány szempillantással később De Bruyne beadására vetődött ki Alisson.

De Bruyne húzza a lábát, de visszatér a pályára.

46. PERC: És itt is van a meccs első sárgája, Matip gázolta el De Bruynét.

46. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ!

A FORDULÓ TOVÁBBI MÉRKŐZÉSEI
20.15:
West Bromwich Albion–Tottenham 0–1 (Kane 88.)
Leicester City–Wolverhampton Wanderers 1–0 (Vardy 15. – 11-esből)
Southampton–Newcastle 2–0 (Ché Adams 7., S. Armstrong 82.)

ELSŐ FÉLIDŐ

45+4. PERC: VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK!

45+2. PERC: Alexander-Arnold szabadrúgása kevéssel ment a bal felső fölé.

Három perc a ráadás.

44. PERC: NAGY VÉDÉS! Mané húzott el a bal szélen, de nem tudott tiszta lövőhelyzetbe kerülni (vagy inkább nem akart lőni). Körbeadta a labdát a Pool, a végén Alexander-Arnold kapott remek ütempasszt, de Ederson érezte, hogy mit akar az angol jobbhátvéd, ráadásul a kipattanót is megkaparintotta Jota elől a kapus.

42. PERC: NINCS GÓL! De Bruyne a jobb sarok mellé lő!

41. PERC: Pawson is kimegy, megnézi és... TIZENEGYES!

39. PERC: De Bruyne beadását Gomez blokkolta kézzel, ebből videózás lesz.

A Liverpool védelme 15 gólt szedett be az első hét fordulóban, összehasonlításképpen az előző idényben 26 bajnoki kellett ehhez a mennyiséghez.

32. PERC: Azonnal fordíthatott volna a City, De Bruyne lövése ment kevéssel mellé.

31. PERC: GÓÓÓL, EGYENLÍT A MANCHESTER CITY! Szépen járatta meg a labdát a házigazda, De Bruyne jól játszott Gabriel Jesushoz, aki parádés labdaátvétel után a jobb sarokba lőtt (1–1).

25. PERC: MI MARADT KI? Ezúttal a Pool vesztett labdát kényes helyen, De Bruyne kiválóan tekert középre, a hosszún érkező Sterling viszont nem tudott élni a ziccerrel – Alisson óriásit védett.

22. PERC: Rodri ajándékozta oda a labdát a félpályánál, a villámgyorsan végigvitt kontra végén Mané beadásába lépett bele Rúben Dias.

A CIty eddigi labdaérintései – messze egyelőre a liverpooli kapu...

18. PERC: Mané elől elpöckölték a labdát, ami éppen így került Henderson elé, a csapatkapitány azonban méterekkel a kapu mellé tüzelt.

17. PERC: De Bruyne szabadrúgása az ötösnél csapódott le, a labdát viszont senki sem érte el középen a hazaiaknál.

A Liverpool az előző tíz idegenbeli bajnokiján egyaránt kapott gólt a Manchester Citytől, összesen 26-ot (ezeken a meccseken egy győzelem, két döntetlen és hét vereség a mérleg liverpooli szemszögből).

13. PERC: GÓÓÓL! Szalah bevágja, erőből a kapu jobb oldalába (0–1).

11. PERC: TIZENEGYES! Mané ment át két hazai védő között, Walker későn ért oda és csak szabálytalanul tudta megállítani a támadót.

11. PERC: Sterling indult meg nagy lendülettel a bal szélen, kissé kibillentették az egyensúlyából, Pawson azonban továbbot intett.

Kiváló iramban indult a rangadó, a támadó felfogású játék sok gólt ígér.

5. PERC: A Liverpool kapuja előtt Gabriel Jesus passza ment el keresztbe, a túloldalt Szalah egy hajszálnyival maradt le Robertson beadásáról.

1. PERC: Rögtön helyzet! Alexander-Arnold pazar bal lábas indítással ugratta ki Firminót, aki azonban nem tudta becsapni Edersont, ráadásul a brazil kapus ráütötte a labdát honfitársára, így a City jöhetett kirúgással.

1. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS! A Liverpool indította útjára a labdát.

Mindkét csapat a hagyományos szerelésében lép pályára, a Manchester City égszínkékben, a Liverpool vörösben.

A találkozót Craig Pawson vezeti.

A Manchester Citynek egyébként is nagyon megy otthon a Pool ellen, a legutóbbi három hazai bajnokiját három sikerrel, összesen 11–1-es gólkülönbséggel abszolválta a Guardiola-csapat.

A két együttes legutóbb júliusban találkozott egymással, akkor a Manchester City 4–0-ra kiütötte a már bajnok Liverpoolt.

Pep Guardiola nem számíthat Agüero, Mendy és Fernandinho szolgálataira, a túloldalt az egész idényre kidőlő Van Dijk mellett Thiago, Fabinho és Oxlade-Chamberlain hiányzik.

Ha már Diogo Jota: a remek formában futballozó támadó a kezdőcsapatban kapott helyet a rangadón, a Liverpool 4–2–3–1-es hadrendben lép pályára, Jotával a jobb szélen, Szalahhal elöl.

Mindkét gárda győzelemmel hangolt a rangadóra: a Manchester City hazai pályán 3–0-ra legyőzte az Olympiakoszt, míg a Liverpool a triplázó Diogo Jota vezérletével 5–0-ra nyert az Atalanta vendégeként a Bajnokok Ligájában.

A találkozót a Spíler1 élőben közvetíti.

Köszöntjük kedves olvasóinkat a Manchester City–Liverpool angol bajnoki rangadó online tudósításában. Hamarosan kezdünk, tartsanak velünk!