José Mourinho reméli, hogy marad, de konkrétumokat még ő sem tud

Vágólapra másolva!
2007.04.14. 13:06
José Mourinho, a Chelsea portugál vezetőedzője saját bevallása szerint még mindig nem tudja, hogy Roman Abramovics, a londoni klub a következő szezonban is számít-e a munkájára. Biztató jeleket kapott az igazgatótanácstól és Peter Kenyontól, de biztosan még semmit sem tud. A csapat jelenleg három frontos harcot vív - Bajonokok Ligája, Premiership és FA Kupa -, a Ligakupát pedig már februárban bezsebelte, a bizonytalan jövő pedig senkinek sem tesz jót.
Mourinho gondterhelt, de választ még nem kapott kérdéseire
Mourinho gondterhelt, de választ még nem kapott kérdéseire
Mourinho gondterhelt, de választ még nem kapott kérdéseire
Mourinho gondterhelt, de választ még nem kapott kérdéseire
A tréner ugyan számíthat Peter Kenyon klubigazgató támogatására, de az igazgatótanácstól eddig még nem kapott semmilyen garanciát arra nézve, hogy megbízatása folytatódik.

„A bizottsággal már személyesen is közöltem, hogy maradni akarok, és meg vagyok elégedve azzal, amit mondtak” – nyilatkozta Mourinho.

A kérdésre, hohy miért nem tudja akkor biztosan, hogy marad-e az egyesületnél, lakonikus – és rá nem jellemző – tömörséggel annyit mondott: „Mert ezt ebben a formában még senki sem mondta nekem.”

A végső szót az edző jövőjéről természetesen a klub orosz tulajdonosa, Roman Abramovics fogja kimondani, de ő egyelőre hallgat.

Ez szokatlan, mert a gárda amellett, hogy a Ligakupát megnyerte, még három fronton (angol bajnokság, FA Kupa és Bajnokok Ligája) van versenyben, így a bizonytalanság nem tesz jót sem a játékosoknak, sem az edzőnek.

Mourinho is szeretne minél hamarabb választ kapni, mert azon felül, hogy maradni akar, a családja szempontjából is tudnia kell a jövőjét.

„Szeretem ezt a klubot és szeretem az angol focit, de nemcsak ez az oka annak, hogy maradni akarok – tette hozzá a portugál, majd visszatért az "egység" kérdésére.

„A siker a csapatról szól. Elfogadom azt, hogy ha hibázunk, akkor az edzőnek kell viselni a következményeket. De azt nem, hogy ha nyerünk, akkor is az edzőé lenne az érdem. Az mindannyiunké.”

„A játékosaim egyszerűen fantasztikusak. Eddig kicsit zűrös, de összességében nagyszerű szezonon vagyunk túl. Higgyék el nekem, ez egy nagyon-nagyon különleges csapat!” – zárta nyilatkozatát Mourinho.
Legfrissebb hírek

Micsoda egybeesés: Kompany utolsó Bundesliga-meccsén debütált a Bayernben 500 bajnokiig jutó Thomas Müller

Német labdarúgás
2025.04.28. 11:24

Kompany csípős választ adott a bajnoki címét elfelejtő újságírónak

Német labdarúgás
2025.04.25. 15:20

Szombaton megtörhet Harry Kane „átka”

Német labdarúgás
2025.04.25. 12:32

Gulácsi megsérült, odahaza botlott a ligautolsóval meccselő RB Leipzig

Német labdarúgás
2025.04.19. 17:41

A Real Madrid „lesimázta” a Bayernt, teljes az Euroliga rájátszásmezőnye

Kosárlabda
2025.04.18. 23:27

Dupla Tízes: elmaradt a csoda – mentálisan gyengébb Real Madrid vagy feltörhetetlen Arsenal? 

Bajnokok Ligája
2025.04.17. 15:40

Az Optánál a legesélytelenebb, a fogadóirodáknál a favorit a Barcelona a BL-ben

Bajnokok Ligája
2025.04.17. 13:35

„Egy dolog nem fordítani, egy másik dolog meg sem próbálni” – nemzetközi sajtóvisszhang a Real Madrid kiesése után

Bajnokok Ligája
2025.04.17. 12:16
Ezek is érdekelhetik