Mágikus Mahomes: a Chiefs tízpontos hátrányból nyerte meg az LVII. Super Bowlt

2023.02.12. 23:22
A tengerentúli profi amerikaifutball-liga (NFL) 2022–2023-as döntőjében, az 57. Super Bowlban a Kansas City Chiefs 38–35-re legyőzte a Philadelphia Eaglest.
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (FOTÓK: GETTY IMAGES)

AMERIKAI FUTBALL
NFL, RÁJÁTSZÁS
SUPER BOWL
Philadelphia Eagles–Kansas City Chiefs 35–38 (7–7, 17–7, 3–7, 8–17)

Kelce hatpontosával egyenlített először a KC (Fotó: Getty Images)

A pénzfeldobást követően az Eagles kezdhette meg a mérkőzést, amit azonnal ki is használt. Egy nyugodt és egyenletes támadósorozatot Jalen Hurts lábon zárt le – az egész idényben remeklő philadelphiai támadófal az egy yardosról megnyitotta az utat, és feltette a Sasokat a táblára. 7–0

A Chiefs sem tétlenkedett, és szintén pontokat szerzett az első támadásából. Patrick Mahomes kétszer is megtalálta a kedvenc célpontját, Travis Kelcét, aki 38 yardot és egy touchdownt hozott össze. 7–7

Az erős kezdés után mindkét támadósor vesztett a tempójából, így nem sikerült folytatniuk a pontgyártást. Az Eagles korán puntolni kényszerült, míg a Kansas egy ideig ugyan magabiztosan haladt előre, de Harrison Butker kihagyta 42 yardról a mezőnygólkísérletet, szóval nem változott az állás.

A második negyedet hatalmas touchdownnal nyitotta meg a Philly. Hurts A. J. Brownnak dobott egy 45 yardos passzt, amit az elkapó könnyedén behúzott az end zone-ban. 14–7

Mahomesékat gyorsan leteremtették a pályáról, viszont a Kansas City-védelem nagyot villant. Hurts elvesztette a labdát amikor próbált kiforogni a zsebből, és mivel a Chiefs linebackere, Nick Bolton szemfüles volt, fel is kapta a tojást a földről és hat pontra váltotta a fumble-t. 14–14

A nagy hiba ellenére sem tört meg a Philadelphia irányítója. Egyetlen támadással később taktikát váltott és inkább lábon próbált előrehaladni, ami olyannyira működött, hogy 48 yardot és egy TD-t is összeszedett a futásaiból. 21–14

A félidő vége előtt másfél perccel ismét az Eagleshöz került a labda és sikerült is azt az ellenfél vörös zónájáig vinni, ahonnan Jake Elliott könnyedén berúgta a field goalt. 24–14

Jalen Hurts három touchdownt futott a döntőben, de ez is kevés volt (Fotó: Getty Images)

A halftime show után ismét meccsbe kerültek Mahomesék. Egy biztató drive-ot Isiah Pacheco egyyardos futott TD-je zárt le, amivel három pontra zárkóztak a Főnökök. 24–21

Egy Super Bowl-rekordot beállító, 17 playből álló támadássorozatot még épp időben állított meg a KC-defense, így a meccsen mindössze másodszor kellett megelégednie az Eaglesnek egy mezőnygóllal. 27–21

Butker győztes mezőnygólja (Fotó: Getty Images)

Patrick Mahomes még egy erős drive-ot vezetett és egy ötyardos passzolt touchdownnak köszönhetően – amit Kadarius Toney kapott el – először vezetett a Chiefs a nagydöntőben. 27–28

A kiváló támadást követően a Chiefs védelem is összeszedte magát és csupán három játék után le is teremtette a Philadelphiát a pályáról. Ezt már a speciális egység is meghálálta, az előbb TD-t ünneplő Kadarius Toney 65 yardos visszahordást mutatott be – a leghosszabbat a Super Bowl történelmében –, amiből gyorsan hat pontot kovácsoltak a támadók. Ezúttal Skyy Moore maradt bántóan üresen. 27–35

Az Eagles ezúttal nem hátrált meg, és egy hatalmas passzjátékkal, valamint Hurts harmadik – Super Bowl rekordot jelentő – futott TD-jével felzárkózott. A sikeres kétpontos kísérlettel egyenlített is Sirianni csapata. 35–35

Öt perccel a vége előtt a Chiefs ismét támadhatott, s mivel az egész drive során zseniálisan menedzselték az órát, így nyolc másodperccel a találkozó vége előtt Butker rúghatott egy 27 yardos field goalt, ami végül a Kansas City 38–35-ös győzelmét jelentette.

A MÉRKŐZÉS VIDEÓS ÖSSZEFOGLALÓJA

Patrick Mahomes pályafutása során másodszor emelhette magasba a Vince Lombardi-trófeát (Fotó: Getty Images)

A modul betöltése eltarthat néhány másodpercig...