NHL: hatalmas gólparádéval kezdődött a nyugati döntő

K. Zs.K. Zs.
2022.06.01. 08:32
A Colorado Avalanche játékosai nyolc góljuk egyikét ünneplik (Fotó: Getty Images)
Tizennégy gólt hozó mérkőzéssel kezdődött meg a Nyugati főcsoport döntője az észak-amerikai profi jégkorongbajnokságban (NHL): a Colorado Avalanche hazai jégen 8–6-ra verte az Edmonton Oilerst.

Evander Kane góljával a vendégek szerezték meg a vezetést, de az előny csak 36 másodpercig tartott ki (J. T. Compher egyenlített), és az első harmad hajrájától már végig a hazaiak jártak előrébb.

CALE MAKAR BOMBÁJÁVAL VETTE ÁT VÉGLEG A VEZETÉST A COLORADO

A második játékrészben sem csökkent a góllövőkedv, 4–3 után három hazai gól esett, csakhogy az Oilers képes volt felállni négygólos hátrányból: a harmadik periódus derekán 7–6 volt az állás! A meccs tulajdonképpen csak az utolsó percben dőlt el, amikor Gabriel Landeskog a vendégek üresen hagyott kapujába talált.

RYAN NUGENT-HOPKINS GÓLJÁVAL JÖTT FEL 7–6-RA AZ EDMONTON

A Colorado beállította a playoffbeli gólcsúcsát – korábban kétszer ért el nyolc gólt egy meccsen (1996, 2002) –, és az utóbbi harminc évben a harmadik olyan csapat lett a Los Angeles (1993) és a Buffalo (2006) után, amelyik egy playoffon belül három meccsen ütött legalább hét gólt.

Maga a mérkőzés is előkelő helyre került a Stanley-kupáért zajló rájátszás történetében: főcsoportdöntőben vagy döntőben csak két gólerősebb csatát jegyzőkönyveztek korábban – azokon 15 gól született.

A hazaiaknál J. T. Compher két gólt ütött, Mikko Rantanen, Nathan MacKinnon, valamint Gabriel Landeskog egy-egy góllal és assziszttal vette ki a részét a gólparádéból, míg Cale Makar a gólja mellett két másik előkészítésében vett részt. Az Oilersben Connor McDavid egy góllal és két assziszttal, Evander Kane és Ryan Nugent-Hopkins egy-egy góllal és assziszttal zárt.