Vizes vb: döntőbe jutott a női 4x200-as gyorsváltónk

2022.06.22. 10:50
A döntőbe jutott női 4x200-as gyorsváltónk (balról: Jakabos Zsuzsanna, Pádár Nikolett, Késely Ajna, Molnár Dóra), Fotó: Dömötör Csaba
Békési Eszter 200 mellen, míg Telegdy Ádám és Kovács Benedek 200 háton jutott középdöntőbe a vizes világbajnokság úszóprogramjának szerda délelőtti előfutamaiban, amelyben a Jakabos Zsuzsanna, Pádár Nikolett, Késely Ajna és Molnár Dóra alkotta 4x200-as női gyorsváltó döntőbe jutott.

A magyar szempontból fantasztikus keddi versenynap után, szerda délelőtt a női 100 gyors, a férfi 200 hát, a női 200 mell, a férfi 200 mell és a női 4×200 gyorsváltó előfutamaival folytatódott az úszóprogram a Duna Arénában.

Gyurinovics Fanni (100 gyors) a világcsúcstartó Sarah Sjöströmmel egy futamba került, és az egyéni rekordját megjavítva (54.97 másodperc) a nyolcadik helyen ért célba. Ez a 63 fős mezőnyben a 19. helyre volt elegendő, negyvenegy századmásodperccel maradt el a középdöntőt jelentő 16. pozíciótól.

Telegdy Ádám a hetedik legjobb idővel középdöntős 200 háton (Fotó: MTI/Kovács Tamás)

Férfi 200 háton Telegdy Ádám és Kovács Benedek úszott a középdöntőért. Kifejezetten jól! A tokiói olimpián ötödik Telegdy 1.57.82 perc alatt teljesítette a távot, és az úszás után leszögezte, ezen a vb-n szeretné megdönteni a szám országos csúcsát (1:55.58). Kovács Benedek honfitársa idejétől alig elmaradva, 1:57.88-cal a negyedik helyen csapott célba a negyedik előfutamban. Telegdy hetedikként, míg Kovács nyolcadikként jutott tovább.

Békési Eszter noha nem volt biztos abban, hogy sikerül neki, végül a 16. helyen bejutott a női 200 mell középdöntőjébe. A 20 éves sportoló a harmadik előfutamban, 2:27.95 perccel az ötödik helyen zárt.

„Ez nem sokon múlt! De ez volt a célom, és boldog vagyok, hogy elértem. Nem úgy indult ez az év, ahogyan az terveztem, ám az országos bajnokság után nagy kő esett le a szívemről, és onnantól már nem görcsöltem rá az edzésekre, sokkal jobban mentek, mint korábban. Remélem, délután még jobb lesz ez az idő!” – nyilatkozta Békési Eszter az M4 Sportnak.

A Jakabos Zsuzsanna, Pádár Nikolett, Késely Ajna és Molnár Dóra alkotta 4x200-as női gyorsváltó az első előfutamban harmadik lett az Egyesült Államok és Kanada mögött, 7.56.52-es idővel, amellyel az ötödik helyen kvalifikálta magát a szerda esti fináléba.

A hölgyek az M4 Sportnak elmondták, összességében elégedettek ezzel az úszással, és örülnek az időeredményeiknek.