Kajak-kenu: harminckilenc éremmel zárták a magyarok a szegedi ORV-t

UP-info  utanpotlassport.huUP-info utanpotlassport.hu
2024.09.23. 11:22
null
Utcahosszal nyerte meg az éremtáblázatot a magyar kajak-kenu válogatott a Szegeden megrendezett Olimpiai Reménységek Versenyén.

Szeptember 19. és 22. között Szegeden rendezték meg a kajak-kenusok Olimpiai Reménységek Versenyét, a Maty-ér 2020 után adott otthont újra az eseménynek. 

A viadalon 43 ország képviseltette magát, három korosztály (U15, U16, U17) szállt vízre, a magyar válogatott pedig 85 fiatallal vett részt a versenyen.

Magyarország az elmúlt években uralta az ORV-ket, a jó sorozat pedig idén is folytatódott, az éremtáblázatot utcahosszal nyerték meg a hazaiak:

39 érmet (14 arany, 15 ezüst, 10 bronz) szereztek a magyar fiatalok.

Forrás: MKKSZ

A legeredményesebb versenyző pedig Acélos Hanna Glória lett: a Kovács Katalin Nemzeti Kajak-Kenu Akadémia kajakosa két arany- és két ezüstéremmel zárt. 

(Kiemelt képünkön: Jancsó Levente, Herk László, Zákány Máté és Lánczi Zaránd János Forrás: MKKSZ)

Legfrissebb hírek

Kézilabda: hétfőn kezdődik az U16-os leány nyílt Európa-bajnokság

Utánpótlássport
3 órája

Kézilabda: jó hangulatban fejlődnek a tatabányai kis tigrisek

Utánpótlássport
11 órája

Cselgáncs: hétfőn kezdődik az ifjúsági Eb a Kanári-szigeteken

Utánpótlássport
14 órája

Vízilabda: sima sikerrel kezdett az U18-as fiúválogatott a vb-n

Utánpótlássport
Tegnap, 21:33

Műugrás: Fehér Luca ezüstérmes toronyugrásban a budapesti junior Eb-n

Utánpótlássport
Tegnap, 20:59

Kosárlabda: kétszer legyőzte a portugálokat az U20-as férfiválogatott

Utánpótlássport
Tegnap, 20:05

Kézilabda: vereség a lengyelek ellen az U20-as női vb-n

Utánpótlássport
Tegnap, 9:37

Hét korosztályos magyar érem a maratoni kajak-kenu Eb-n

Kajak-kenu
2026.06.26. 19:32
Ezek is érdekelhetik