Atlétika: hárman tripláztak az U16-os országos bajnokságon

B. Z. utanpotlassport.huB. Z. utanpotlassport.hu
2024.09.23. 09:04
null
Három ígéret három versenyszámban is győzni tudott az U16-os atléták székesfehérvári országos bajnokságán.

A múlt hét végén Székesfehérvár adott otthont az U16-os atléták idei országos bajnokságának, amely ezúttal is kiélezett küzdelmeket és számos egyéni csúcsot hozott.

A megméretésen többen is remekül teljesítettek és nem álltak meg egy éremnél. Három ígéret triplázott az országos bajnokságon, azaz

három különböző versenyszámban is aranyérmet érdemelt ki.

Ilyen volt a MATE-GEAC reménysége, Krakóczki Bence, aki súlylökésben, diszkoszvetésben és kalapácsvetésben is a legjobbnak bizonyult. És miután gerelyhajításban a klubtársa, Tóth Zsombor nyert, a gödöllőiek azt a bravúrt hajtották végre, hogy

a fiúk között mind a négy dobószámban megszerezték az elsőséget.

A gödöllői fiatalok (az alsó sorban balról: Tóth Zsombor, Máté Alpár edző és Krakóczki Bence) Forrás: MATE-GEAC

Ugyanúgy súlylökésben, diszkoszvetésben és kalapácsvetésben volt legyőzhetetlen az A-Plast Ikarus BSE sokra hivatott versenyzője, Marton Zsófi. A VEDAC-os Horváth Botond pedig gyorsaságát csillogtatva győzött 100 méteres síkfutásban, távolugrásban, valamint ötösugrásban.

Marton Zsófi és felkészítője, Páli Viktor Forrás: A-Plast Ikarus BSE

Az U16-os ob-n kétszer állt fel egyéniben a dobogó legfelső fokára Herczeg Áron (800 méter, 1500 méter), Pandur Huba (300 méter, 300 méter gát), Enyedi Lili (100 méter, távolugrás), Fekete Sára (1500 méter, 3000 méter) és Juhász DorottyaJázmin (800 méter, 1500 méter akadály). De még a triplázókkal és a duplázókkal együtt is 18 klub nyert legalább egy aranyat a kiosztott 34-ből.

Horváth Botond edzőjével, Szigeti Csongorral Forrás: VEDAC

A legtöbb elsőséget – négyet – a MATE-GEAC és a Miskolci Sportiskola szerezte,

az A-Plast Ikarus BSE, a Győri AC, az SVSE-nek, valamint a VEDAC három bajnoki címmel gazdagodott.

Az U16-os bajnokság részletes eredményei ITT érhetők el.

(Kiemelt kép forrása: MASZ)

Legfrissebb hírek

Öttusa: Kósa Nóra az U17-es után az U15-ös ob-t is megnyerte

Utánpótlássport
8 órája

Atlétika: Klekner Hanga második lett Aachenben

Atlétika
9 órája

Gyulai Miklós lemond az atlétikai szövetség elnöki posztjáról

Atlétika
14 órája

Kézilabda: szerdán kezdődik Kínában az U20-as női világbajnokság

Utánpótlássport
20 órája

Tóth Anna bronzérmes 100 gáton Koppenhágában

Atlétika
2026.06.22. 21:24

Sportlövészet: Nagy Ákos Károly negyedik a junior-világbajnokságon

Utánpótlássport
2026.06.22. 18:08

Visszatért és újra lebukott doppinggal a pekingi olimpia gyaloglóbajnoka

Atlétika
2026.06.22. 16:10

Cselgáncs: Vég Luca bronzérmet szerzett a berlini junior Európa-kupán

Utánpótlássport
2026.06.22. 14:19
Ezek is érdekelhetik