Röplabda: ötjátszmás vereség az U20-as női Eb-selejtezőn

UP-info  utanpotlassport.huUP-info utanpotlassport.hu
2024.04.06. 21:37
A Kőnig Gábor vezette U20-as női röplabda-válogatott ötszettes, nagy csatában kapott ki a hollandoktól a portugáliai Eb-selejtezőtorna második játéknapján.

Miután az első játéknapon a magyar csapat 3:0-ra kikapott a házigazda portugáloktól, szombat este a norvégokat magabiztosan verő hollandok vártak a mieinkre. Kőnig Gábor tanítványai nem kezdtek jól a meccset: az első szettet 25:21-re elveszítették, viszont a másodikban már jobban bírták a végjátékot: 25:23-mal egalizáltak. Ezután ismét a hollandok kerültek előnybe (15:25), de magyar válogatott ismét kiharcolta az egyenlítést (25:21). A végletekig kiélezett döntő felvonás végül az ellenfél javára dőlt el (14:16), így a mieink két kör után egy ponttal állnak, csoportjuk harmadik helyén. Folytatás vasárnap 19 órától a norvégok ellen.

A második selejtezőkörben öt négycsapatos csoport küzd a kijutásért, és az első helyezettek mellett a négy legjobb csoportmásodik jut ki a nyári Eb-re.

(Kiemelt kép forrása: MRSZ)