Tokió 2020: Egyiptom kiejtette Németországot, elődöntős férfi kéziben

2021.08.03. 15:21
Egyiptom hatgólos győzelemmel ejtette ki Németországot (Fotó: Getty Images)
A dán kézilabda-válogatott lesz Spanyolország ellenfele a tokiói olimpia férfi kézilabdatornájának elődöntőjében, miután a négy közé jutásért játszott mérkőzésen 31–25-re legyőzte Norvégiát. Egyiptom, miután 31–26-ra nyert Németország ellen, Franciaországgal csaphat majd össze a következő fordulóban.

Egyiptom az 1–1-es állást leszámítva végig magabiztosan vezetett Németország ellen, félidei négygólos előnyét követően pedig a mérkőzés végére hat találattal lőtt többet a mérkőzése előtt esélyesebbnek tartott ellenfelénél.

Izgalmas csatát hozott a két észak-európai ország összecsapása. Az első félidőt Dánia kezdte jobban, öt perc után már 4–1-re vezetett, majd Norvégia visszajött a meccsbe, egy időre fordítani is tudott (9–10), ám nem tudta megtartani előnyét, és végül a dánok mehetettek előnnyel a szünetre (13–12).

A második játékrész eleje is a dánoknak sikerült eredményesebben, néhány perc elteltével öttel vezettek, a norvégok pedig hiába próbálkoztak, Sander Sagosen piros lapját követően minden esélyük elszállt.