Tokió 2020: meglepetés, a lengyel futóváltó aranyérmes lett

V. Á.V. Á.
2021.07.31. 14:48
A lengyel váltó végzett az élen a 4x400 méteres vegyes váltóban (Fotó: AFP)
Lengyelország nyerte meg a 4x400 méteres vegyes futóváltót a tokiói olimpián. A férfi diszkoszvetésben két svéd versenyző végzett az első két helyen. A női 100 méteres síkfutás döntőjében ötkarikás csúccsal nyert a jamaicai Elaine Thompson-Herah.

A svéd Daniel Stahl a riói olimpián nem jutott döntőbe férfi diszkoszvetésben, Tokióban azonban megnyerte az aranyérmet. Honfitársa, Simon Pettersson végzett a második helyen, a harmadik az osztrák Lukas Weisshaidinger lett.

Meglepetésre a lengyel váltó aranyérmes lett a 4x400 méteres vegyes váltóban – a szám most debütált az ötkarikás játékokon –, a toronymagas esélyes Egyesült Államok csupán a harmadik helyre jött be. A második pozíciót a Dominikai Köztársaság szerezte meg.

A női 100 méteres síkfutás döntőjében az első három helyen jamaicai versenyző végzett. Elaine Thompson-Herah olimpiai csúccsal, 10.61 másodperces idővel nyert.

4X400 MÉTERES VEGYES VÁLTÓ
1. Lengyelország (Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Swiety-Ersetic, Kajetan Duszinsky) 3:09.87 perc