Tokió 2020: 26. lett Mészáros Eszter a női sportpuskások között

2021.07.31. 07:45
Mészáros Eszternek fekve ment a legjobban (Fotó: AFP)
A női sportpuskások összetett versenyét és a traplövők vegyes csapatversenyét rendezték meg szombaton a tokiói olimpia sportlövőversenyein. Előbbin a magyar színeket Mészáros Eszter képviselte ebben a versenyszámban, aki a 26. helyen végzett.

A fiatal gödöllői sportlövő térdelő testhelyzetben 388 kört ért el 40 lövésből, fekve 391-ig jutott, míg állva 382-ig jutott. 1161 körös teljesítményével a 26. helyen fejezte be az alapversenyt, ez pedig azt jelentette, hogy nem tudott a döntőbe kerülni.

A versenyszám döntőjét a svájci Nina Christen nyerte két orosz, Julia Zsikova és Julia Karimova előtt.

A traplövők vegyes csapatversenyét Spanyolország nyerte San Marino ellen szétlövésben, míg a bronzérmes az Egyesült Államok második csapata lett, ugyancsak szétlövés után.