Wimbledon: Hurkacz legyőzésével Berrettini az első döntős

M. D.M. D.
2021.07.09. 17:30
Matteo Berrettini először döntős Grand Slam-tornán (Fotó: AFP)
Matteo Berrettini négy játszmában, 6:3, 6:0, 6:7, 6:4-re legyőzte a Danyiil Medvegyevet és Roger Federert is kiejtő lengyel Hubert Hurkaczot a wimbledoni nemzetközi teniszbajnokság férfi egyesének elődöntőjében, ezzel első olaszként döntőbe jutott a füves pályás Grand Slam-tornán. Ellenfele a vasárnapi fináléban a címvédő és világelső Novak Djokovics lesz.

Matteo Berrettini és a második kiemelt Danyiil Medvegyevet, valamint a nyolcszoros bajnok Roger Federert is kiejtő Hubert Hurkacz három és fél évvel ezelőtt, a 2018-as Australian Openen még a selejtező második fordulójában játszott egymással… Akkor az olasz két szettben, 7:6, 6:3-ra győzött.

Azóta Berrettini felküzdötte magát a világranglista nyolcadik helyére (jelenleg a kilencedik pozíciót foglalja el) és 2019-ben elődöntős volt a US Openen, Hurkacz pedig idén megnyerte a kemény pályás Miami Masterset, és ő is top 20-as játékos már az ATP rangsorában.

A 25 éves olasz játékos 1:1, 0–40-nél még nem tudta brékelni Hurkaczot, 2:3 után azonban zsinórban 11(!) játékot nyert meg, így alig több mint egy óra játék elteltével 6:3, 6:0, 1:0-s előnyben volt. A harmadik játszma rövidítésben a lengyel javára dőlt el (7–3), ám Berrettini a negyedik szett első játékában ismét elvette Hurkacz szerváját, majd a meccs végéig megőrizte (brék)előnyét (6:4). A lengyelnek az utolsó két játszmában már bréklabdája sem volt, Berrettini elveszített adogatógém nélkül hozta a mérkőzést 2 óra 36 perc alatt.

Berrettini az első olasz az open érában, aki döntőbe jutott a wimbledoni bajnokságon; férfi honfitársai közül korábban csak Adriano Panatta játszhatott Grand Slam-döntőt, ő meg is nyerte az 1976-os Roland Garrost.

Berrettini ellenfele a vasárnapi döntőben a címvédő és világelső Novak Djokovics lesz.

ANGOL NEMZETKÖZI TENISZBAJNOKSÁG, WIMBLEDON (35 016 000 font, füves pálya)