Tenisz: elképesztő meccsen kapott ki Stollár, párosban nyert

2018.08.03. 07:01
Stollár Fanny nagyon közel volt Donna Vekic legyőzéséhez (Fotó: AFP)
Elképesztően izgalmas mérkőzésen szenvedett vereséget Stollár Fanny a washingtoni WTA-torna nyolcaddöntőjében a horvát Donna Vekictől. A döntő játszma rövidítésének eredménye 15–13 lett, Stollárnak három meccslabdája volt, Vekic a hatodik lehetőségét kihasználva nyerte meg a mérkőzést. Párosban viszont Stollár elődöntős.

Az első játszmát Vekic irányította, a mérkőzés első adogatását elnyerte, és 4:2 után is brékelt, így 6:2-re nyert. A másodikban 1:1-nél Stollár két bréklabdát hárítva kapott erőre, majd azzal a lendülettel kihasználta első lehetőségét Vekic adogatásának elvételére. 4:2-nél még meg kellett küzdenie saját szervája megtartásáért, s 6:3-mal egyenlített.

A döntő játszmában Vekic 3:0-ra elhúzott, de Stollár visszabrékelt és egyenlített. Sőt, 4:4 után elvette Vekic adogatását, és a mérkőzésért szervált, de ebben a gémben végig hátrányból kellett küzdenie, meccslabdához nem jutott, Vekic a harmadik lehetőségét kihasználva egyenlített.

A rövidítésben 3–1-re és 4–2-re is vezetett Vekic, de az első két meccslabda Stolláré volt. 6–5-nél Vekic adogatott, 7–6-nál viszont Stollár szervált kétszer – mindkét pontot ellenfele nyerte meg… Vekic sorozatban négy meccslabdát hagyott kihasználatlanul, Stollárnak 12–11-nél volt lehetősége megnyerni a mérkőzést. Nem sikerült, 11–10-es Vekic-vezetés után mindenki megnyerte a pontot a saját adogatásából, egészen 13–13-ig, amikor Stollár szervája után Vekic előnybe került, és a hatodik lehetőségét 2 óra 23 percnyi játék után már kihasználta.

A magyar lány párosban még versenyben maradt Washingtonban, a belga Ysaline Bonaventure oldalán sokkal simább döntő rövidítésben győzte le a Csan Hao-cseng, Jang Csao-hszüan tajvani, kínai párost.

A férfiaknál a Zverev-testvérek egymással csaptak össze, s a papírformának megfelelően az első helyen kiemelt Alexander két szettben legyőzte kilenc évvel idősebb bátyját, Mischát.

Nyert a volt világelső Andy Murray is, aki a román Marius Copilt verte szetthátrányból fordítva, hajnalig tartó mérkőzésen. A csípősérülése után visszatérő skót játékos a nyolc között az ausztrál Alex de Minaurral találkozik.

WTA-TORNA, WASHINGTON (250 000 dollár, kemény pálya)
EGYES, NYOLCADDÖNTŐ
Vekic (horvát)–Stollár Fanny (magyar) 6:2, 3:6, 7:6 (15–13)

PÁROS, NEGYEDDÖNTŐ
Stollár Fanny, Ysaline Bonaventure (magyar, belga)–Csan Hao-cseng, Jang Csao-hszüan (tajvani, kínai) 7:5, 4:6, 10–3

WTA-TORNA, SAN JOSE (799 000 dollár, kemény pálya)

V. Williams (amerikai, 3.)–Watson (brit) 6:4, 4:6, 6:0
Tomljanovic (ausztrál)–Frech (lengyel) 6:4, 3:6, 6:3
Maria Szakkari (görög)–Babos Tímea (magyar, 8.) 6:0, 6:1
Buzarnescu (román, 5.)–Anisimova (amerikai) 7:5, 2:6, 6:1

ATP 250-ES TORNA, LOS CABOS (715 455 dollár, kemény pálya)